Zyma v ogni (2015)

Skvelý dokument, ktorý dokáže ísť pod kožu. Z globálneho pohľadu to asi nebolo jednoduché - ľudia za slobodu vs. Berkut a skorumpovaný prezident. Z pohľadu jednoduchého človeka to asi práve tak jednoduché bolo. A ruské kolaborantské štetky nech aj roztrhá od jedu. Slava Ukrajini! Herojam slava! 90% Netflix

Cunk on Earth - Na počátku bylo... co? (2022) (epizoda)

Síce som vedel do čoho idem, ale aj tak ma humor suchý ako Sahara príjemne prekvapil. Stupídne otázky, ktoré majú istú divnú logiku verzus experti! A ono to nie je úplne trápne. 80% Netflix

Star Wars: Vadná várka - Vyřazení (2021) (epizoda)

Ďalšia misia a ďalšia jednoduchá a priamočiara akcia. Bavil som sa na tom, ako sa tam droidi režú navzájom a veľmi zvláštnym spôsobom mi to stačilo. Postupne by bolo ale fajn, dávať príbehu hĺbku. 80% Disney plus

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Pitva (2022) (epizoda)

V úvode nenápadný slow-burn v istom momente dupne na pedál a divák sa nestačí diviť. Skvelé herecké obsadenie a nechutne geniálne finále. 100% Netflix

Smrtící ticho (2020)

Veľmi príjemné prekvapenie! Ponurá a mrazivá atmosféra fungovala. Film sa odohrával v zaujímavom prostredí, či už z pohľadu prírody, alebo indiánskeho územia. Herecké duo Nikolaj Coster-Waldau a Annabelle Wallis odviedlo nadštandard a veľmi ma bavilo. Príbeh je síce v podstate jednoduchý, ale dokázal prekvapiť a minimálne jeden zvrat som fakt nečakal. 80% Netflix

Tarzan a zlatý lev (1927)

Scenár a réžia je z dnešného uhlu pohľadu určite úsmevná, ale netreba ju úplne zatracovať. Film som sledoval zo synom (3y) a vcelku sme sa u tejto dobrodružnej jednohubky bavili. Scény so zvieratami sú na úrovni a baví aj akcia. Samostatnou kapitolou je Boris Karloff ako indiánsky vyvrheľ. Berme to ale tak, že každý nejako začínal. V rámci rozumnej stopáže to bolo pozerateľné. Odporúčam sledovať ako historickú zaujímavosť. 60% Edison online

Alamo (1960)

Hrdinský westernový veľkofilm zo všetkým čo k tomu patrí. Napriek štedrej stopáži nemôžem povedať, že by som sa v nejakej pasáži vyslovene nudil. Prekvapila ma úvodná zruba 1/2, kde príbeh pripomínal skôr odľahčenú dobrodružnú záležitosť. Postupne sme sa ale dostali až do očakávaného patetického finále, plného efektného umierania a dlhých citových výlevov. Nebolo to ale tak rušivé ako som sa obával. Akcia a scény plné komparzu boli nesmierne efektné. 80% ČT2

Anihilace (2018)

Úvod má zaujímavú myšlienku, množstvo kreatívnych nápadov a atraktívny vizuál. Postupne to však ako keby nevie kam ďalej a záver je už vyslovene nezvládnutý. Annihilation sa cíti veľmi ambiciózne ale vo výsledku vyznieva ako priemerné béčkové sci-fi. 60% Netflix

Život Briana (1979)

Množstvo trefnej satiry, ktorá je aplikovateľná aj na dnešnú dobu. Nemôžem povedať, že by som sa počas pozerania od smiechu nejako vyslovene váľal po zemi, ale suchý anglický humor mám rád a niekoľkokrát som fakt vybuchol. Top scéna je kameňovanie! A záverečné "Always look at the bright side of life" je strašne chytľavé a vystihuje to asi úplne všetko. :) 80% Netflix