The Mandalorian - Kapitola 15: Přesvědčení (2020) (epizoda)

Táto epizóda si zaslúži maximum. Bola to síce len ďalšia misia, ale dôležitá pre výstavbu finále. Mayfeld si prešiel zaujímavým vývojom. Celkovo tu vystupovalo dosť postáv, ale všetky fungovali. 100% Disney plus

Moon Knight - Přátelský typ (2022) (epizoda)

Tak táto epizóda ma moc nepresvedčila. Súd bola dosť nevyužitá príležitost. Aj to prepínanie postáv už nie je taká zábava. Páčilo sa mi prostredie a akcia, ale inak dosť slabota. 60% Disney plus

M*A*S*H - Banány, krekry a oříšky (1972) (epizoda)

"This is the Army. Nobody can do the best they can." Príbeh jedného obyčajného armádneho šialenstva, ktoré spôsobil obrovský tlak a únava. A opäť je to podané s absurdným humorom a gráciou. Disney plus

The Mandalorian - Kapitola 14: Tragédie (2020) (epizoda)

Pri úvodných minútach som sa trocha bál, že to skĺzne do nejakej mystickej roviny, avšak Rodriguez ma rýchlo vyviedol z omylu. Celá epizóda je jedna akčná jazda odohrávajúca sa v ruinách prastarého chrámu. Boba Fett zažil nenormálny návrat a zvedavosť o jeho samostatný seriál značne narástla. Pred finále je to nastavené skvele. 100% Disney plus

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Táto séria zaradila Stranger Things do prvej ligy. Takto sa tvorí popkultúrny fenomén, ktorou žije terajšia generácia. Pokojne si viem predstaviť, že by som na túto sériu chodil každý týždeň do kina. Netflix

M*A*S*H - Yankee Doodle Doktor (1972) (epizoda)

"We win some, we lose some." Nikto nedokáže idealizovanú predstavu prefackať efektívnejšie a vtipnejšie ako Hawkeye. A nikto sa nevie prepnúť z módu dokonalej zábavy na mód toto je naozaj vážne. Disney plus

Moon Knight - Vyvolej oblek (2022) (epizoda)

Pozitívne dojmy z prvej epizódy ostali. Oscar Isaac je skvelý, akcia má šmrnc a Ethan Hawke ma stále vytáča, takže všetko je v najlepšom poriadku. Presun do Egypta veľmi oceňujem! 80% Disney plus

Ulička přízraků (2021)

Užíval som si noirové prvky, vizuálne spracovanie a skvelé herecké obsadenie, avšak inak je tam šialene veľa vaty a je to prepálene dlhé. Záver síce trochu vylepší dojem, ale na tie dve úvodné hodiny sa nezabúda. Nie je to nič pre bežného diváka a dokonca aj divák, ktorý vie čo čakať od noirovky bude občas zívať. 60% Disney plus

The Mandalorian - Kapitola 13: Jedi (2020) (epizoda)

Oooo áno. Tak táto epizóda mala naozaj všetko. Ponurá planéta pod rukou diktárora. Nezmieriteľná dvojica v samovražednom boji. A na záver westernový duel. Jednoducho paráda. Teším sa, že Ashoka bude mať vlastný seriál. Tu bola geniálna. 100% Disney plus