Temný případ - Now Am Found (2019) (epizoda)

Všetko je vyriešené, ale žiadne šoky sa nekonali. Odhalenia sú predvídateľné a tak v istých momentoch už len čakáme kedy to doklapne do bodu o ktorom vieme, že určite nastane. Aj napriek tomu považujem finále za uspokojivé. 80% HBO MAX

Temný případ - The Final Country (2019) (epizoda)

Získalo to tempo a už sa to s ničím príliš nepára. Cesta na finále je vydláždená takmer dokonale. 90% HBO MAX

Temný případ - Hunters in the Dark (2019) (epizoda)

Vyšetruje sa už v troch líniách a niektoré veci začínajú dávať zmysel. Bezpečnosť policajnej stanice je ale otázna, keďže si tam bez problémov príde svedok a pokojne odpočúva za dverami. 80% HBO MAX

Princezna (2022)

Bola to blbosť. Ale neskutočne zábavná blbosť. Nič viac od rozprávkového Johna Wicka nečakajte. 60% Disney plus

Tlapková patrola ve filmu (2021)

Svoju cieľovku si to nájde a ja ako dospelý som pri tom výraznejšie netrpel. Plus starosta Humdinger mi neskutočne pripomínal istého Igora M. 80% HBO MAX

Black Adam (2022)

Hovorí sa, že iba úplný idiot robí tú istú vec stále rovnako a čaká pri tom iný výsledok. No a potom je tu WB. Black Adam má jednu vec, ktorej nejde skoro nič vytknúť - Black Adam. The Rock je cool a to mu stačí. Hádže pohľady, ľudí, vtipy a je to ok. Všetko ostatné je minimálne rozpačité ak nie vyslovene zlé. Justice Society je nefunkčný a divne poskladaný tím. Jediná zaujímavá postava je Doctor Fate. Hawkman je na druhú stranu najhoršie zahraná, napísaná a spracovaná postava dekády. Ako celok je to veľmi nekonzistentné, keďže máte vedľa seba strašidelnú scénu ako z Kráľa Škorpióna 4 a následne niečo čo ako-tak spĺňa kritéria blockbusteru. Nie je to vyslovene zlý film, ale jediné čo si z neho zapamätáte je Black Adam, ktorý ničí a zabíja a ani pri tom nemrkne.  PS: Amanda Waller opäť nesklamala ... Táto postava ničí DCEU, ak niečo také ešte existuje ...  60% Cinemax IMAX

Mike - Monstrum (2022) (epizoda)

Hlavnou postavou tejto epizódy bol tréner Cus D´amato, ktorý vytvoril z chlapca monštrum, ktoré sa potom stalo svetovým šampiónom. Dianie je plynulé a baví ma to, takže som zvedavý ako seriál zvládne búrlivejšie obdobie v živote Mikea Tysona. 80% Disney plus

Sand Castle (2017)

Je to síce vojnový film, ale nejaké dlhé akčné pasáže sa nekonajú. Dôraz je skôr smerovaný na pozadie konfliktu, jeho dopadu na civilné obyvateľstvo, ale aj na obyčajných vojakov. Hlavný motív je vcelku triviálny - opraviť pumpu na vodu - ale nič nie je komplikovanejšie ako stret kultúr počas vojny. Drobné príbehy sú v tomto prípadne lepšie ako bombastická akcia. A aby som nezabudol, Henry Cavill je tu neskutočný drsňák. 70% Netflix

6. Batalion (2005)

Chcelo by to byť vojnový veľkofilm, avšak pôsobí to veľmi televízne. Má to neskutočne dlhý úvod, ale neznamená to, že úplne nudný. Len sú tu občas momenty, kedy je dianie zdĺhavé a trochu zbytočné. Záver už ale klape ako hodinky a prináša to pravé vyvrcholenie. Však sa naň aj chystali. 60% Netflix

Vlkodlak: Noční lovec (2022) (TV film)

Paráda! Zbožňujem horory štúdia Universal a nikdy sa mi ani nesnívalo, že ich atmosféru a kúzlo nájdem aj v rámci MCU. V strede je síce pasáž, kde to trochu drhne, ale nejedná sa o nič zásadné. Chcem viac takýchto projektov! Marvel má na to obrovské množstvo materiálu, takže poprosím menej infantilnosti a viac hmly, tieňov, tajomných zvukov a pokojne opäť čiernobielo. 80% Disney plus