Ghost in the Shell (1995)

Po vizuálnej a hudobnej stránke nemám čo vytknúť. Taktiež atmosféra a akcia je naozaj ukážková, avšak príbeh ma nepohltil tak, ako by som od tohto legendárneho anime očakával. Celkovo som však určite spokojný. 80%

Temný rytíř povstal (2012)

Myslím, že tento film nieje nutné príliš rozoberať. Jednoducho sa musí vidieť. Každopádne skvelé vyvrcholenie trilógie. Človeka až mrzí, že je koniec. 100 %

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Pokračovanie vyčíňania Stalloneho partie vyslúžilých veteránov by sa dalo charakterizovať ako splnený sen človeka, ktorý na ich filmoch vyrastal, alebo ako neskutočne zábavná a nostalgická jazda plná mŕtvol, prestreliek, výbuchov a sebaparódie.

Pařba v Bangkoku (2011)

Nieje to prelomové, vôbec to nieje originálne, ale napriek tomu to na pobavenie stačí. 80 %

Zázrak na ledě (1981) (TV film)

Nemám moc rád americké filmy, ktoré sú založené na "amerických zázrakoch". Avšak tento film mi výrazne nevadil. Ide o naozaj korektnú, nie príliš emočne prehnanú rekonštrukciu nevídaného športového "zázraku". A čo je asi najdôležitejšie, film napriek svojej dĺžke nemá výrazne hluché miesto a vôbec nenudí. Skôr naopak, diváka systematicky pripravuje na veľké finále. 85 %

Bílý bizon (1977)

Sympatický western, okorenený trochou hororou a mysteriózna. Nieje to nejaká akčná jazda, avšak film neurazí a ako dobrodružná jednohubka prekvapivo funguje. 60 %

Mackenovo zlato (1969)

Herecký koncert Omara Sharifa, ktorý stráca na scénaristických a logických chybách, na otravnom rozprávačovi a na závere, ktorý to na oko deštrukčne naozaj rozbalil, ale príbehovo to bol asi posledný klinec do rakvy. Každopádne nenáročný western na jednorázové pobavenie. 50 %

Falešná kočička aneb Když si žena umíní (1926)

Z môjho pohľadu "polovičný" film, ktorý paradoxne ťahá vedľajšia postava Vlastu Buriana. Scény v ktorých sa objaví, príjemne zabavia, avšak zvyšok filmu nudí a prešlapuje na mieste. 45 %

Precious (2009)

Treba uznať, že príbeh to bol naozaj tragický a na hlavnú hrdinku sa zosypalo hádam všetko neštastie a smola sveta. Na druhú stranu, nebolo dianie napriek nespornej tragickosti dostatočne úderné. Nejako obvzlášť ma to nechytilo, ani neuzemnilo a ani nešokovalo. Pozrel som si predostrený príbeh, ale nič viac. Vyzdvihnúť si ale zaslúži úloha matky, ktorej sa neskutočne zhostila Mo'Nique a do jej rúk tak putoval zaslúžený oskar. 65 %

Králova řeč (2010)

Kráľova reč je v prvom rade brilantne zahraná. Ak nerátam hlavného predstaviteľa Colina Firtha, ktorý bol po práve ocenený oscarom, tak úžasný výkon predviedol aj Geoffrey Rush, ktorého úlohu si divák okamžite zamiluje. Strhujúce, milé, vtipné, historicky verné...superltívov by sa našlo neúrekom. Kráľova reč je skrátka skvelý film, z úžasným záverom v ktorom skrátka musíte kráľovy držať palce. 100 %