Duna: Část druhá (2024)

Rovnako ako po premiére prvého dielu vo mne prevláda nadšenie. Villeveuve skvele vystihol myšlienkové piliere knihy vo vizuálne podmanivom podaní. Samozrejme je nutné spomenúť aj hudbu, ktorá si neulietala tak ako v jednotke, ale bola skvelá. Herecké obsadenie nemá zmysel rozoberať, všetci mi tam sedeli ako riť na šerbel. Keby mal záver o 30 minút viac, bolo by to dokonalé. 90% IMAX Cinemax

Režim - Banket kašparů (2024) (epizoda)

Tretia epizóda značne pritvrdila. Kyvadlo moci sa opäť prehuplo na druhú stranu a záverečný zvrat ma zaujal. Po dvoch epizódach som bol na vážkach, ale v tejto sa seriálu podarilo zaujať a tak ho asi dopozerám. 70% HBO Max

Režim - Nalezenec (2024) (epizoda)

Už to bolo o niečo lepšie, ale stále sa neviem rozhodnúť, či sa mi to páči, alebo či ma to nudí. Som rád, že sa nekoná klasický konštrukt - zvláštna vladárka + múdry a cnostný radca z ľudu - ale skôr to pripomína stretnutie dvoch psychopatov. Scéna s americkou vyslankyňou zahnanou do kúta bola skvelá. 60% HBO Max

Režim - Pomník (2024) (epizoda)

Po prvej epizóde k tomu neviem akosi zaujať stanovisko. Malo to dobré momenty, ale aj momenty zvláštne a divné. 60% HBO Max

Temný případ - Part 1 (2024) (epizoda)

Skvelý úvod! Sadla mi atmosféra absolútnej tmy a zimy, prostredie "čudného" mestečka na konci sveta, postavy a aj riešená záhada. Teším sa na odkrývanie vzťahov a hriechov minulosti. Plus, niektoré priam až hororové momenty ma príjemne prekvapili. 90% HBO Max

Temný případ - Part 2 (2024) (epizoda)

Pokračuje sa v nastolenom trende a stále u mňa dominuje spokojnosť. Začína sa riešiť minulosť a ukazuje sa, aké komplikované vzťahy sú medzi ľudmi v zamrznutom mestečku ponorenom do tmy. Ústredná dvojka ma tiež baví a načrtnuté "riešenie" vyzerá zaujímavo, ale verím, že seriál má na viac. 90% HBO Max

Temný případ - Part 3 (2024) (epizoda)

Trochu to ustúpilo zo svojich pozícií, ale nie je zo žiadna katastrofa. Atmosféra má stále niečo do seba a okrem komplikovaných vzťahov malého mestečka, čoraz intenzívnejšie vykukuje spoločnosť v pozadí. Verím, že ďalšie epizódy opäť začnú využívať svoj potenciál. 70% HBO Max

Temný případ - Part 4 (2024) (epizoda)

Osamelé, narušené a komplikované existencie "slávia" Vianoce v absolútnej tme a zime. A potom je tu ešte ten záhadný prípad z úvodu série. Drží si to síce atmosféru, ale neprináša to nič viac. Verím, že o týždeň už Night Country prinesie niečo zásadné, lebo prešľapovanie na jednom mieste prestáva byť zaujímavé. 60% HBO Max

Temný případ - Part 5 (2024) (epizoda)

Niečo buble pod pokrievkou a je len otázka času, kedy to celé vybuchne. Dobrá príprava na finále. 80% HBO Max

Temný případ - Part 6 (2024) (epizoda)

Dobré finále, ktoré využilo mysterióznu atmosféru a zároveň dalo prípadu "ľudskú tvár". Objavili sa aj démoni hlavných hrdiniek. Celkovo určite spokojnosť. 80% HBO Max