Gangy z Birminghamu - Epizoda 4 (2013) (epizoda)

Seriál geniálne graduje a stále dokáže mimoriadne prekvapiť. Vrchol strieda krutý pád a až v nasledujúcich epizódach sa ukáže, či je Thomas Shelby naozaj taký frajer. Inšpektor, ktorý už vyzeral ustajnený a na odpis vstáva z popola. Seriál má nakročené na skvelé finále. 100% Netflix

Gangy z Birminghamu - Epizoda 3 (2013) (epizoda)

Thomas Shelby začína mať auru Ragnara z Vikings. Myslí vo veľkom, o dva kroky napred a vo finále zo všetkými vybabre. A Grace? Toto je asi dosť predvídateľná linka, ale možno prekvapí. 90% Netflix

Vítejte ve Wrexhamu - Realita (2022) (epizoda)

Splnený sen narazil na realitu. Žiadny americký happy-end s hrdinom, ktorý zachráni sezónu poslednou strelou z poslednej akcie v poslednej minúte. Bolo dosť smutné vidieť vcelku sympatických ľudí, ktorým sa nepodaril vytýčený cieľ ako odchádzajú zo scény. A zároveň je na zamyslenie aj neustále prizvukovaný rozmer, že ak by nový majitelia neprišli, mohli pokojne pracovať až do "dôchodku". Ale toto je futbal. 90% Disney plus

Narvik (2022)

Hneď na začiatok treba poznamenať, že nejde o plnohodnotný vojnový film. Respektíve, ak niekto čaká nórskeho Ryana, tak bude asi sklamaný. Narvik skôr funguje ako rodinná dráma, keďže najzaujímavejšie pasáže sa týkali práve rodiny a toho ako ich poznamenala vojna. V tomto smere je Ingrid Toffe hlavnou postavou a voľby pred ktorými stála som jej naozaj nezávidel. Vojenská časť filmu nemá tú silu a intenzitu akú divák v tomto žánry očakáva. Dianie je možno až dokumentárne presné, ale skôr to ublížilo ako pomohlo. Neustále dátové vstupy mi skôr vadili a dali sa s trochu zručnejším scenáristom šikovne vynechať. Škoda nevyužitého potenciálu, ale úplne márny film to nie je. 60% Netflix

Star Wars: Vadná várka - Cut a zběhové (2021) (epizoda)

Po úvodnom military nášupe je prvá epizóda štandardnej dĺžky oveľa civilnejšia a rodinnejšia, čo sa prejavuje najmä na vzťahu Huntera a Omegy. Stále to má ale iskru a je zaujímavé sledovať ako sa Bad Batch snažia nájsť svoje miesto v galaxii. 70% Disney plus

Vítejte ve Wrexhamu - Sen (2022) (epizoda)

Prvej epizóde sa podarilo ukázať všetko čo milujem na anglickom futbale. No a potom je tu Američan a Kanaďan, ktorí toho chcú stať súčasťou. Na prvý pohľad bizarný nápad, ale zatiaľ to funguje. Myslím si, že z rozdielov medzi americkým a anglickým videním športu sa bude ťažiť dlhodobo a môže to byť zábava. 80% Disney plus

Star Wars: Vadná várka - Následky (2021) (epizoda)

Pilotný diel ako remeň! Seriál Clone Wars som nikdy nevidel, ale zatiaľ to vôbec nevadilo. Načasovanie príbehu je skvelé, keďže Order 66 rozpútal mocenské pohyby v ktorých sa obyčajný pešiak ťažko orientuje. Chybná várka je sympatická zostava a pridanou hodnotou je fakt, že ani v nej nie sú názory úplne jednoliate. Som zvedavý kde sa táto partia v SW svete ukotví a ako bude jej príbeh pokračovať. Rozbehnuté to majú parádne. 90% Disney plus

Bledé modré oko (2022)

Toto bol veľmi zvlášny film. Úvodné dve tretiny boli pomalé a niekto by možno povedal, že nezáživné. Mne sa však páčila atmosféra, ktorú si film postupne budoval. Množstvo úžasných zahmlených záberov, svojské prostredie West Pointu a samozrejme skvelé herecké výkony dokázali udržať moju pozornosť. Balea beriem ako konštantu kvalitného herectva a ani tu nesklamal. Príjemne ma prekvapil Harry Melling, ktorého EAPoe bol geniálny. Spôsob vyriešenia celého prípadu možno nie je ideálny, ale v istom momente som prestal príbeh vnímať ako čistokrvnú detektívku. Viac som si užíval dobovú atmosféru a drobné odkazy na svetoznámeho spisovateľa. 70% Netflix

Gangy z Birminghamu - Epizoda 2 (2013) (epizoda)

Thomas Shelby sa pomaly rozbieha. Nie príliš a divákovi toho tiež neprezrádza zbytočne veľa, ale je to dosť na to, aby bolo jasné, aký je to frajer. Špeciálne oceňujem znázornenie tráum z vojny. 90% Netflix

Gangy z Birminghamu - Epizoda 1 (2013) (epizoda)

Peaky Blinders som začal pozerať pred pár rokmi, ale aj napriek tomu, že ma prvá séria chytila, nedopozeral som ju. Teraz sa do tohto už legendárneho seriálu púšťam opäť a aj napriek tomu, že zatiaľ vcelku tuším o čo tu pôjde, ma to baví. Predstavenie hlavných postáv, motívov a prostredia funguje veľmi dobre. Seriál si ma aj na druhý pokus získal, takže určite pokračujem. 80% Netflix