Útěk z New Yorku (1981)

barbina uraduje v papirovem svete, trapnost az na pudu. 1* za soundtrack.

Stuffed (2019)

Taxidermy is an art form. Dioramas, the process of diaphonization etc - just Wow!

Místnost sebevrahů. Hater (2020)

Jan Komasa opakovane prokazuje sve kvality => absolutni spicka ve svetove kinematografii, ktera je navic v souladu s aktualnimi spolecenskymi tematy / problemy. + Jacaszek.

Acid Rain (2019)

Road trip v krasne minimalisticky-kysele animaci.

Šarlatán (2020)

Agnieszka (polska reziserka) nam opet musela udelit lekci - vzkriseni ceskeho filmu, diky!

Země (2021)

neni to prilis povrchni a trosku kyc?

Jak se krade milión (1967)

"clovek je bohaty teprve tehdy, kdyz si muze koupit to, co vubec nepotrebuje". "paaani, za to je tyden obedu v zavodce, tady to piju jako kefir... copak kradu?" ceska light verze american psycho, bez dovetku. ale furt hodne dobre - kamera, rezie, herci super. slo to dovest k dokonalosti, ale klobouk dolu za tenhle film porizeny za totality v 60. letech.

Kosmický hřích (2021) odpad!

nechapu, ze nekdo dokaze takhle promrhat energii, cas a finance. ikdyz tohle nemohlo mit rozpocet vetsi nez 10k usd a z toho 9k pobral bruce willis? ze neco tak strasidelne spatneho muze v dnesni dobe vubec vzniknout? tomu se nedalo ani smat.

Kolem skal! (2020) (seriál)

Pojezdit celou republiku na kole a pritom navstivit vsechny tyhle ikonicke lezce, pokecat s nima u pifka, polozit s nimi vsechny ty krasne skalky resp. byt ve spolecnosti takovych ikon jako Pertr Prachtel, Algena, Vitek, Trava apod - to bych taky chtel. Hacku zavidim, jsi borec! Shltnul jsem celou serii a chci vice! diky 🙂

Moje učitelka chobotnice (2020)

drive, u televize, plakali lidi u filmu s coklama a ted do toho vstoupila chobotnice <3 a spotreba kapesnicku je o to vetsi.