rasttea

rasttea

okres okres Praha

<< předchozí 1 2 3
    • 23.4.2019  19:17

No jo, my jsme měli Harlekýnky, další generace mají Annu Todd ;o) Je to něco mezi Twilight ságou a 50 shades. U tohodle jsem si obzvlášť nejprve chtěla přečíst první díl, než uvidím film. A opět se mi potvrdilo, že to byl dobrý nápad. Kvůli stopáži se ne všechno podařilo dostat na plátno. U pár věcí se scénáristka rozhodla apriori o změnu. Nejenom že pozměnila určitou časovou dějovou linku, z Tristana udělala "Tristanu", aby se do děje dostal pár stejného pohlaví pro "vyváženost". S tím vším se srovnám. Na všechny představitele se dívá dobře, Innana Sarkis by z fleku mohla dělat dublerku Mile Kunis (neskonalá podoba). Rozhodně nehrozí, že by se dohadovali zastánci a odpůrci obsazených protagonistů tak, jako u 50 shades. Josephine mi v roli Tessy nevadila, působila po zkušené Selmě Blair na svůj věk herecky vyspělá a uvěřitelná. Hero jako Hardin byl uhrančivý, ovšem bohužel mu jeho trauma nevěřím (ale nutno přiznat, že v tom mu ani moc nepomohl scénář a střih). musela bych ho vidět v dalším díle a třeba s časovým odstupem, abych viděla, jestli Hero neměl možnost se projevit nebo to prostě herecky nedává, popřípadě, jestli herecky roste a zlepšuje se. Mně pardoxně nejvíc vadilo, že mu chyběly piercingy a měl mít potetované celé břicho a záda čisté, ale jakoby MUA neměli při přípravách už čas a prostě to jakože nějak nalíčí, a tak vybrali pár tetování a rozprskli je po trupu... No na rozdíl od 50 shades film vidět znova nemusím, ale další díly si ze zvědavosti přečtu ;o)

• 8.1.2020  23:57
    Cats (2019)

Jedna věc na začátek - jsem kočičí máma, tanečnice a herečka, takže pro mě mělo zfilmování muzikálu tři hvězdy minimálně na rozjezd. Druhá věc - viděla jsem originál Cats na londýnském West Endu, takže jsem měla kritickou laťku posazenou setsakra vysoko! No a opět se mi potvrdilo, že takové množství špatné kritiky + očekávané zklamání = skvělý zážitek!!! Pravda, James Corden a Rebel Wilson v přiléhavém CGI trikotu není nic sexy, ovšem ono to sexy ani nemělo být. A oba dva skvělí komici se do ztvárnění pěkně opřeli, což chtělo opravdu várku odvahy. Ne každý si dovede ze sebe sama udělat srandu a nebrat se zas tak vážně a ze svých nedostatků udělat přednosti! Cast - skvělé typové obsazení herecky, tanečně a pěvecky Choreografie - skvělý! Hudba - A.L. Webber je Bůh muzikálů, takže tady o tom žádná - a lehce moderní úpravy mě vůbec nerušily a Memories je jedna z písní, které ořvu vždycky ;o) Musím ještě vypíchnout překlad, skvěle vypořádáno se zapeklitými jmény, sice jsem českou verzi muzikálu neviděla, tudíž nemůžu porovnat, ale pohrát si s tak zapeklitými jmény musí být sen překladatelů ;o) Jediné, co bylo dost jiné oproti živému vystoupení (když nepočítám zcela odlišné herectví a dramaturgii na divadelních prknech) je viditelné CGI. Na divadelním prkně se herci musí pohybovat opravdu jako kočky, a doslova se ve verzi, kterou jsem viděla, vyžívali v klasických kočičích praktikách např. mytí oušek (rozuměj nejprve olíznutím packy). Na závěr jen - kdo nemá rád kočky, na to zřejmě z principu nepůjde. Kdo je otevřen tomu to aspoň zkusit, doufám, že si užije aspoň hudbu a pěvecké výkony. A koho to přesvědčí, že kočky přeci jen nejsou takové zákeřné skety, jak se o nich traduje - tím líp. Nicméně rozhodně platí, že kdo nemá rád zvířata - tomu já rozhodně nevěřím. A že kočky jsou své ? To si pište, že jsou. Jak se zpívá - "....A CAT IS NOT A DOG!...." ;o) PS: ještě jeden menší návod, jak se ke kočkám chovat, jež je velmi trefně obsažen v závěrečné skladbě : https://www.youtube.com/watch?v=StzcfdCMJtQ MŇAUCTA :)

• 2.2.2019  22:46

My si prostě jakékoliv sváteční udílení, ohodnocení, ocenění neumíme užít. Všichni jsou na místě jakoby za trest a z donucení. Nebudu komentovat vítěze - to by bylo na román. Pozitivně vnímám opět zajímavý nápad propojit předávající. Neustálé zmiňování časového harmonogramu, zapomínání podat dotaz (několikrát)..... Taky moderuji, samozřejmě chyby se stanou, podruhé si na to člověk dá pozor a tato dvojice, pokud se nepletu, uvádí ceny již potřetí???? I mean - COME ON. "Vtípky" ať už ze scénáře, či na místě vyrobené nebyly vůbec vtipné, zajímavé, k věci, ani sál se nesmál.... V hloubi duše doufám, že Marek Eben tajně vychovává své následovníky, protože je to zatraceně třeba. Pan Sedláček v mikině tomu opět dal korunu se svou jednou reakcí na obrazovku "no ty vole"..... A tohle to asi vypovídá o všem.

• 31.12.2019  18:30

Co naplat, Norové prostě umí udělat pohádku. Vkusnou, milou, přirozenou, a že si k tomu vyberou i české lokace, je přidaná hodnota. Už prvnímu dílu jsem dala krásné 4 hvězdy. Příběh si i ve druhém díle drží laťku, a já pevně doufám, že pan režisér má v plánu se ujmout i třetího příběhu a přinést jej do našich končin :) Jedna poznámka pod čarou - vtipné bylo, že cestou na projekci jsme v metru narazili na skupinku klasických a rozpoznatelných Norů. Jeden dokonce velmi silně připomínal představitele Espena :) Líbí se mi totiž, že Norové zůstávají i v příběhu Norové, a že tvůrci do příběhu neměli potřebu tahat politickou korektnost a vše ještě není vzhůru nohama. Děkuji a můžu jen vřele doporučit pohodový pohádkově-fantazijní příběh pro děti i dospěláky :)

• 8.11.2019  21:28

Přiznám se, po zkušenosti se Zlatým kompasem jsem u celé série byla skeptická. Jako nadšená čtenářka Philipa Pulmanna mám laťku hozenou hodně vysoko. Ale už první díl mě uklidnil. Scénář, jak se zatím zdá, se drží předlohy. Vypadá to dokonce, že jsem si při četní představovala děj před očima na 99,9% identicky. Kulisy skvělé, CGI skvělé, hudba skvělá, herecké výkony výbordelné! Těším se na další díly!

• 11.5.2019  23:10

Intouchables zůstávají tím z filmů, u něhož není radno dělat remake. A dlouho jsem se přemlouvala, abych to zhlédla z profesních důvodů. Zvládla jsem to do půlky a to jsem, myslím, odvážná. Všichni tři klíčoví herci hrají dobře, o tom žádná, ale ztrácí to na inovaci, tvůrci si nedali ani tu práci a okopírovali z původního filmu úvodní střih v dějové lince. Prostě další z producenty zbytečně vyhozených peněz.

• 27.8.2019  22:55
    Sanditon - Episode 1 (E01) (epizoda) (2019)

Zatím podle pilotu nádherné zpracování bronteovské éry, kde jsou sice charaktery vykresleny, jak je známe z řad děl sester Bronteových, zato se však vztahové propletence a společenské události nikdy neomrzí :) No a Theo James není jen pouhá třešnička na dortu a Kris Marshall neztratil tu rošťáckou jiskru v oku, s jakou jej známe z Lásky nebeské, ani po těch letech. Tak jen tak dál :)

• 27.7.2019  20:46
    See You Soon (2019)

Žádný blockbuster to není, ale je to hodně pohodový film, který udržel celou dobu mou pozornost, takže za mě 4 hvězdy. Asi největší deviza filmu je miláček Harvey Keitel, který nezklame snad nikdy. Na Liama se hezky dívá, a herecky je přirozený. Typově bylo obsazení postav celkem zvládnuté, na Jenie mi něco pořád vadilo, ale nedokázala jsem přijít na to co. Ovšem když měl Oleg trošku více záběrů na obličej, tak se mi rozbřesklo, kde jsem tohodle modrookáče už viděla :) Od dob, co dělal parťáka K. Rodenovi v 15 minutách je, pravda, sice o něco starší, ale na charismatu mu to rozhodně neubralo :) A Petrohrad je opravdu spektakulární město.

• 15.7.2019  13:19

Dávám pět hvězdiček, čtyři jsem dala jen S01e01 pro rozjezd. Je to neskutečně zábavné, dialogy vtipné, herci sehraní, postavy se série od série (ale co to povídám, díl od dílu) krásně mění a vyvíjí. Je úžasné, jak scénář nechal všechny postavy vyniknout, nikdo se mi nezdál, že by zapadal, nebo snad byl nevýrazný. Je skvělé, že to při tak variabilním výběru herců vyšlo. Neskutečně výborně vybraná hudba, úžasné lokace a kostyméři si myslím taky vyhráli :) Jen nechápu, jak to někdo může "bingewatchovat". Já vždycky dala maximálně 3 díly. My čarodějnice pak musíme čistit čakry. Jak se říká - I have been there, done that..... asi speciálně znova bych ty série nedala, blikací světýlka už i mě začaly iritovat hlavně teda v S03e05. Další věc: metamorfní hmota už tu byla v Terminátorovi a propálená podlaží ve Vetřelci, z tohodle pohledu tedy nic nového. Přes všechno tohle se na další novou sérii se těším. Ale spíš mě zajímá, jak se budou vyvíjet herci ve svých kariérách dál.

• 8.11.2019  21:15

Na první díl jsem se dívala se zvědavostí a očekáváním. A splnil mi očekávání na čtyři hvězdičky. Při druhém díle se ztrácím v těch mnoha dějových linkách, děj mě neudržuje soustředěnou. Jediným překvapením je Marek Vašut v jedné roličce. Ráda bych se na seriál vydržela dívat, už kvůli pánům Jeremy Irvin a Brian J. Smith, ale obávám se, že končím druhým dílem. Škoda.

• 11.6.2019  23:29

Pražské hlavní nádraží, Obecní dům, hotel Evropa, Ústí nad Labem, Dolní Beřkovice, Lenešice u Loun, Jevany, zámeček na Slapech.... krásné české lokace a zimaaaaa :-D Všechny hlavní postavy hrají uvěřitelně, koordinovalo se i přes nepříznivé počasí skvěle, a být na place s takovými profíky byla opět ze zkušeností k nezaplacení. Spousta scén se nedostala do finálního střihu, na Oskara to není, ale špatně se na to nedívalo. Sice nemám porovnání s knihou, ale kamera, střih i hudba dotváří spolu s hereckými výkony krásný celek a my jsme jim to snad taky nezkazili. I přes ne příliš pozitivní téma dvou rodin které poválečný Hamburk svede dohromady, kdy se obě rodiny potýkají s vlastními tragickými událostmi, se radši podívám na takovýto film, než na přehnaně apriori depresivně sugestivní Černobyl (sorry not sorry).

• 31.12.2018  18:51
    Alfa (2018)

Děj zasazen do Evropy před 20 000 lety. Do dob, kdy lidé měli před přírodou respekt, lovili pro přežití a spoléhali se jen a jen na sebe, svůj um, ruční schopnosti jak rozdělat oheň atd atp. Příběh o přežití, důvěře, zákonu přírody, silné vůli, silných kořenech a přátelství na život a na smrt, v tomto případě na životů 7 (jen se podívejte na film ;o) ).

• 27.12.2018  23:56

Film bude ještě dlouho vibrovat. Ano - téma drog je možná prvoplánové, film je vyloženě cílen jako agitka, ale Steve Carell v seriózní roli mi od Život podle Dana potvrdil, že vážné polohy zvládá a jdou mu. Timothée.... ah.... co říci, talent jeho kalibru se rodí jednou za generaci, a v té naší byl jen Leonardo di Caprio. Co se týče délky, film byl pravda trošku delší, ale i na první pohled zdlouhavé scény měly svůj smysl. Scénář mě několikrát překvapil. Tam, kde bych čekala typickou "hollywoodštinu", jsem byla vyvedena z omylu a vše přišlo až v jiné, nečekané chvíli. No a konec - zde je to věc nevděčná. Aniž bych spoilerovala - vše bude špatně - buď to bude moc hollywoodské, nebo naopak málo hollywoodské. Myslím, že scénář se s tím vypořádal jak nejlépe to šlo. Kdo vybíral soundtrack byl Bůh. Scény to umocňovalo. Jediná věc mě zarážela - holky na drogách byly maskérsky upravené dokonale, ale Timothée měl stále svou krásnou alabastrovou pleť :-D Ale co už, hoch nás rozhodně ještě překvapí!

• 27.12.2018  17:21
    Ceny Paměti národa 2018 (TV pořad) (2018)

Pořad, co měl úroveň a který je tak v dnešní době potřeba. Zkušený M. Veselovský provedl všemi příběhy a hosty s grácií a profesionalitou. Sledovat příběhy dalo člověku zamyslet se jak bylo a jak by stále, jak je vidno, mohlo být, když tomu dopustíme. Jak se říká - když se národ nepoučí, je nucen si minulost zopakovat.... Každý jednotlivý hudební host byl neotřelý, kombinace nečekané, o to víc jsem na to doslova koukala s otevřenými ústy a doma jsem si to opět musela pustit znovu. Ano, znovu, měla jsem tu čest se večera účastnit v naší zlaté kapličce osobně a věřím, že na obrazovky či do rozhlasových přijímačů se přenesla oslavná, pokorná a obdivná nálada, která byla i v sále. Děkujeme!!!

• 4.4.2019  23:32
    Edmond (2018)

Edmond mě velice mile překvapil, nenašla jsem hluchá místa a to mi věřte - po 10 letech u filmu, to se nejde zbavit kritického oka. Co se herců týče, byl to herecký koncert. Krásný pohled na lokace, kostýmově velmi pestré, barevný nádech lokaci i exteriérů v průběhu celého filmu příjemný. Kostýmy historicky bohaté. Dialogy, situace, pohledy, to vše bylo skvěle načasované, mnohdy tomu napomohla i skvělá kamera. Záběry byly příjemné na pohled a sestříhané tak, aby nebylo nic dlouhé, anebo naopak krátké. Už dlouho jsem se u filmu tak nepobavila.

• 26.1.2019  20:50
    Ibiza (2018)

Richard sám si zaslouží 3 hvězdy :) Film udržel mou pozornost, vše drželo hezky pohromadě: ostatní herecké výkony velmi přirozené, hudba, lokality, kamera, střih, scénář, to vše dá čtvrtou hvězdu. Come on, kdo někdy nezatoužil udělat něco nezodpovědného.... Kdo píše o nezodpovědnosti s despektem - to jen poukazuje na čirou závist, a že toho sami nejsou schopni, i když jsou třeba zacyklení a zamrzlí na jednom životním bodě. Tady se to holkám podařilo, ona samozřejmě tady ta nezodpovědnost má pointu (akce/reakce), krásně poukazuje na to, jak se skupinka dokáže podržet, a ještě to má třešničku na dortu, ale to nebudu prozrazovat ;o)

• 7.7.2019  22:08

Max Minghella nás svou režií a scénářem nechal nahlédnout do zákulisí talentových soutěží. Těšila jsem se na tradičně dobrou Elle Fanning (holky Fanningovy jsou zárukou kvality) a na její zpěv, který už podle traileru nezklamal. A hlavně teda mě zajímal první režijní počin Maxe, ano, toho Nicka z Příběhu služebnice :) Líbily se mi vizuálně klipově povedené záběry, které k hudebním číslům patřily, Elle zvládla pěkně polštinu. Film připomněl, jak je důležité mít v životě lidi, kteří Tě, když začínáš lítat v oblacích, dostanou zpátky na zem, jak je důležité nezapomínat na ty, kdo Ti na cestě životem pomohli a hlavně jak je důležité nikdy se nevzdávat svých snů. Za mě naprosto perfektní pohodový kvalitní film se skvělým soundtrackem. Osobně se mi líbí oko, kterým/jak se Max skrze kameramanku dívá ;o)

• 20.5.2019  20:34

Dechberoucí příběh, díky za to, že se poukazuje na "zvěrstva", která je člověk pro peníze schopen dělat. Nádherná práce herců, zvířecích koordinátorů, lvů a ostatních divokých zvířat. V celém filmu je vidět soudržnost, poctivost a srdce.

• 6.2.2019  14:45
    Ochránce (TV seriál) (2018)

Nad očekávání kvalitní. Takový pohádkový příběh, který udrží pozornost po celou dobu. Rychle děj utíká, nikdy jsem neměla pocit, že něco časově pokulhává. Možná tomu pomohl i fakt, že díly mají kolem půl hodiny, max do 40ti minut. Kamera dobrý, soundtrack skvělý, některé nápady jsou střihově až dech beroucí. Herecké výkony kvalitní, uvěřitelné a intenzivní. Konečně jsem se dočkala rozvíjení postav a nečekaného obratu v ději. Nejvíce jsem si užívala doporučení a životní zkušenosti, které předával Mr Erman Hakanovi. Nebyly jen klišé v rámci seriálu, ale kvalitní rady i pro reálný život.

• 26.1.2019  17:53
    Patrik (2018)

Premiéra proběhla 24.1.2019. Ze zištných důvodů budu psát pouze věci, kde můžu být odosobněná. Hudba, kamera, střih, scénář - to vše je ve výsledku milé, jemné, nenásilné a kompaktní. Pavel Kovář se od minulého počinu viditelně posunul dopředu. Už se těším, až si při dalším režisérsko/scénáristickém výtvoru profesionálněji pohraje se zvukem a věřím, že budu dávat hvězdiček 5 ;o) Příběh tzv. ze života vezme za srdce. Velké díky - modří vědí :) Střípky z natáčení - nakonec má film stopáž 30 minut.

• 28.1.2019  21:46
    Robin Hood (2018)

Wow.... čtu tolik negativních recenzí, co tohle nejnovější zpracování příběhu o zbojníkovi, co bohatým bral a chudým dával, schytalo, až jsem se těšila, jak mě ten film překvapí. Většinou totiž filmy, na které se pějí neskutečné ódy a chvalozpěvy naopak já vidím střízlivě a mnohdy mě zklamou. Takže v tomto případě chápu složitou situaci scénáristů, kteří se musí popasovat s látkou tolikrát zpracovanou, kdy se notně dostanou do nezáviděníhodné situace, kdy jakákoliv cesta je špatně: příběh je jiný - je to špatně. příběh je stejný - je to opět špatně. Tady mě v několika rovinách dokázali překvapit a mě rozhodně moderní prvky (zbraně,oblečení,mluva) v historických kulisách vůbec nevadily. A dočkala jsem se i nutných klišé, který tento příběh notně musí obsahovat. Herecké výkony - Taron Egerton, Jamie Foxx, Jamie Dornan - skvělí. Eve je sice pohledná, ale na mě její herectví působí trošku opatrně až unyle. Lokace/kulisy - skvělé. Kamera, střih - taky pro mě bez problémů. Pro diváky chtivé testosteronu je zde dostatek bitek a i jsou dobře kaskadérsky zvládnuté. Hudba - neruší, pěkně doplňuje příběh odehrávající se na plátně. No a podle konce to vypadá, že si tvůrci nechávají dveře otevřené a že divák se s příběhem zdaleka neloučí ...jestli víte, co tím myslím ;o) ;o) ;o)

• 28.12.2018  13:01

Samá herecká zahraniční esa, Praha opět potvrdila, že jí to na plátně neskutečně sluší. Polorozpadlá ruina bývalého cukrovaru, která již posloužila tolika válečným filmům, mi poprvé připadala kamerově trochu kýčovitá a umělá. Jsem ráda, že jsem mohla vidět Paula Rudda ve vážnější herecké podobě. Je užitečné, když se do povědomí dostanou příběhy historických osob ne tak známých. Do análů filmových kritiků se zajisté nezapomenutelně vryje scéna pouze slovní šachové hry, odehrávající se mezi klíčovými protagonisty. Pro mě z hereckého hlediska bude také nezapomenutelná závěrečná scéna a ano, scéna "na klavíru" ;o). Scénář příběhu měl švih, hudba, byť si soundtrack speciálně nevyhledám, byla zcela na pozadí a jen lehce dotvářela náladu, nevyčnívala, nepřebíjela příběh, nevadila, a tak je to v pořádku. Pěkný film, u kterého jsem hrdá, že se natáčel převážně v České republice.

• 5.1.2019  18:59
    The Little Drummer Girl (TV seriál) (2018)

Stejně jako u Nočního recepčního i zde je předlohou kniha Johna le Carré. Pod režisérskou taktovkou Chan-wook Parka, který má za sebou takové počiny jako Oldboy nebo Komornou. Je to skvělé, napínavé, udrží pozornost po celou dobu, ba co víc - zaujetí má vzrůstající tendenci. Podívaná je to také po vizuální stránce. Kostýmy v kombinaci s lokacemi je taková barevná pastva pro oči, jakou jsem už dlouho nezažila. Nutno podotknout, že velká většina lokací je umístěna v České republice. Teď k hereckému koncertu: Michael Shannon je velký profesionál, zažít ho v reálu byla velká herecká škola sama o sobě. Mladičká Florence Pugh má přirozený talent a velkou kariéru před sebou a byla vyváženým hereckým partnerem zkušeným hercům. Alexandr - už jsem ho zažila na place podruhé, takže nejsem nestranná, mně jeho herecký styl vyhovuje, ale chápu, že nemusí každému sednout. Jeden z mála seriálů nebo filmových počinů, kdy jsem si přála, aby to nekončilo.

• 16.2.2019  19:19
    The Woman in White (TV seriál) (2018)

Na tento seriál jsem se těšila, ale jak to tak bývá..... Dávám hvězdy čtyři pouze z úcty k filmařskému řemeslu. Pocitově bych nejraději dala o hvězdu méně. Přiznám se, dodívala jsem se na všechny díly jen kvůli Benovi a rozluštění zápletky. Lokace krásné, kostýmy úchvatné, kamerové záběry pěkné, temnota zachycena věrohodně, zláči byli tak zlí, že jsem je opravdu nenáviděla, tudíž herecky vše sedělo, scénáristicky to bylo bohužel černobílé. Zkrátka to nebylo ono. Je to temné dílo, natahovat temnotu na 5 dílů bylo už zbytečné. Máme kolem sebe už tolik zla, že zřejmě jako ochranný reflex jsem příběh vnímala jakoby napůl a přes štít, ale to je můj problém. A mám pocit, že kdybych byla bývala četla předlohu a znala rozluštění, tak se nedodívám ani kvůli Benyho očím. A to by byla velká škoda.

• 28.1.2019  01:10

Tento film jsem shlédla tématicky v den, jež byl stanoven Mezinárodním dnem památky obětí holocaustu. Jsou zde zobrazeny zhůvěřilosti války. Sledujeme příběh mladé Němky, jež má bílou matku a otce černocha. Cestu jí zkříží syn prominentního SS oficíra a člen Hitlerjuegend. Sledujeme, jak jí matka chrání a nechá se místo ní odvést. Sama Leyna se ale nechá poslat do kempu, aniž tuší, co to obnáší. Na místě se s hrůzou seznamuje s chodem koncentračního tábora. A zde se opět protne Leynina cesta s Lutzem. Oba jsou ve smrtelném nebezpečí. A zde můžeme sledovat, jak může zhůvěřilé přesvědčení zamlžit úsudek jednoho oficíra, který dokáže zradit svou vlastní krev. Hollywoodský happyend nečekejte. Příběh je vyprávěn se syrovou pravdivostí. Mladičká Abbie je velmi talentovaná, George MacKay je taktéž skvělý herec, který se skvěle vyrovnal s německým akcentem. Měla jsem tu čest s ním spolupracovat v roce 2017 na projektu Ophelia, kde ztvárnil roli prince Hamleta a kde předvedl své divadelní herectví. Byla jsem tedy zvědavá, jak se popere s civilnější rolí. A musím říci, že popral velmi dobře. Jeho herectví mě baví.

• 28.7.2019  21:05

Jen tady něco tak odložím bez dalšího komentáře: "...Because genius is not enough. It takes courage to change people’s hearts...."

• 11.10.2019  21:23
    Zoe (2018)

Na film jsem narazila náhodou a proto jsem neměla žádné informace dopředu a tedy žádná očekávání. Dala bych 3 hvězdičkyy, ale oproti jiným filmům mnou ohodnocených 3 hvězdami mi to přišlo nefér. Navíc jsem ani neuvažovala, že bych se na film nedodívala. Což si zaslouží hvězdiček 5! A proto - 1 hvězda za nápad, 1 hvězda za celkový výběr castu a vizualizaci, 1 hvězda za Ewana, 1 hvězda za Thea, 1 hvězda za to, že jsem vůbec nepoznala Christinu Aguileru, přestože jsem ten samý den viděla Varieté, a mé osobní stržení hvězdy za nerealistický závěr ¯ \ _ (ツ) _ / ¯

• 18.1.2019  22:21

Uffff, tak kdysi dávno jsem viděla remake z roku 1976 s Krisem Kristoffersonem a Barbarou Stresiandovou a abych nesrovnávala, raději jsem si jej nepřipomínala. Z ohlasů velká očekávání, nejprve jsem měla naposlouchanou hudbu a byla zvědavá na režii Bradleyho. Byla to jeho režijní prvotina a nutno podotknout, že opravdu kvalitní, Lady Gaga je na pódiu jako ryba ve vodě, tak byla samozřejmě přirozená, měla jsem radost, že byla herecky přirozená i v civilních scénách. Obecně platí pravidlo, že pokud herec zároveň režíruje (a to i na divadle), nedělá to dobrotu. Výjimkou je snad Clint Eastwood. Tady bylo vidět, jak se nesnadno Bradley zbavoval natočeného materiálu ve střižně. Asi od prvních záběrů z koncertu mi vadilo oslepování kamery světly, což se dělo docela často. Délka filmu byla na hraně. Svižnější tempo druhé poloviny by filmu prospělo. Bradley má nádherného psa, který si tady taky zahrál a tou svou závěrečnou scénou s ním mi trhal srdce vejpůl. Bylo to nečekané. Skvělý soundtrack, nicméně na 5 hvězd to není, ovšem věřím, že pokud bude mít Bradley další materiál pro režírování, nemám pochyb, že se toho zhostí se ctí a umem.

• 10.8.2019  19:45

2 hvězdy pro Sama, 2 hvězdy pro Gillian, 1 hvězda pro lokace. 1 hvězda dolů za lacinné předškolácké fórky 1 hvězda dolů za Kate, která až příliš tlačí na pilu Suma sumárum tři celkové hvězdy, taky hlavně proto, že jsem to zvládla dodívat do konce. To však nic nemění na tom, že Sam, Gillian, Mila a ostatně i Justin mají rozhodně na víc. Díky Bohu.

• 4.1.2019  22:08

Tak já tedy nevím, nečekala jsem od toho nic než kýčovitou pohádku, jen jsem, přiznám se, podvědomě asi měla větší očekávání. A mám obavu, že to za oceánem opravdu myslí vážně. Ano, dívalo se na to hezky, pohádka o Popelce, kde dobro zvítězí a zlo je potrestáno. Jen jsem na něco takového zvyklá spíš u pohádek. Constance Wu není žádný benjamínek, má už spoustu televizních i filmových projektů za sebou, jen ji tento projekt asi dostane více do povědomí. Michelle mám navždy spojenou s Tygrem a drakem a Gejšou a zde mrchu zahrála opět skvěle. Tři pěkné hvězdičky - nic více, nic méně.

<< předchozí 1 2 3