• Pohádka
  • Romantický
  • Rodinný

Spoutaná láska (2019) (seriál)

Zajímavý, historický, romantický seriál, skvělý námět. Nádherné kostýmy, exteriéry i interiéry. Někdy drsné, ale realistické dobové scény, někdy prvoplánové, ale příjemná romantická oddechovka, v rámci melodramatického žánru výborně! Představitelka Katěriny v hlavní roli lehce nemastná, neslaná, ostatní herečky v seriálu mají větší charisma. Tento seriál je určitě daleko lepší volba, než většina českých seriálů, které jsou na jedno brdo. Nabízí zajímavý historický pohled nejen na dobu, kterou znázorňuje, ale také na Ukrajinu, dobovou kuchyni, zvyklosti, hlavně přináší příjemnou změnu. Škoda, že takových seriálů není u nás v nabídce víc.

Asla Vazgeçmem (2015) (seriál)

U tohoto seriálu mám velmi rozporuplné pocity. Námět sám o sobě je opravdu zajímavý, herci pohlední, exteriéry i interiéry krásné, taktéž kostýmy i kamera. ALE všechny hlavní postavy jsou opravdu nesympatické. Celou dobu jsem fandila těm největším mrchám, které mě bavily. Nur - hlavní představitelka mi lezla na nervy nejvíc. Celých 150 dílů buď křičí, nebo brečí, nejprve svou lásku postřelí, pak pořeže nožem, nakonec nechtěně přejede a zmrzačí jeho syna, i tak jsou spolu a ona je ta hvězda... daleko víc jsem fandila Iglal, která je krásná, manžel se s ní rozvedl, když byla v komatu a jen brání, byť hodně drsně svou rodinu. Ústředními postavami jsou dvě drzé pipiny, jedná rozvrátí rodinu s dítětem, druhá - zlatokopka a intrikánka dvacetileté manželství, též je za hvězdu. Celý příběh by se dal zkrátit na 70 dílů a bylo by to zajímavé, děj byl uměle natahován vedlejšími nezajímavými postavami. Nejvíc mě ovšem naštvalo, že když je manželka neplodná, patří do šrotu.... díky Bohu, že to takto v naší civilizované Evropě není. Také hodnotím negativně, že se v každém dílu pořád jenom křičí. Tenhle seriál je prostě strašně divný a je to škoda, protože měl velký potenciál.

Když draka bolí hlava (2018)

Čekala jsem hrůzu, dle hodnocení, ale osobně hodnotím jako slabší průměr. Krásná příroda a interiéry, krásné kostýmy, též se mi líbily obě královské dvojice. Představitel prince je fešák, leč stejně jako princezna teprve sbírá herecké zkušenosti. Pan Gott, byť je výborný zpěvák a opravdu není herec a to že mluví na začátku špatně slovensky a na konci zpívá česky je nedomyšlené. Co bylo hrozné byl ten skřet a to když zpíval a jeho jméno "Blivajz" nepatří do dětské pohádky. Děj zpočátku nuda, zkrátila bych tu scénku s dětmi. Hudba na jednu stranu tradiční lidové tance a slavnosti rovnodennosti - fajn, že se to v pohádce vidí, na druhé straně pop. Některé písničky krásné - ta vánoční, svatební i závěrečná, písničky "blivajz" bych vynechala. Také bych vynechala čůrání do ohně. Přišlo mi slabší nastříhání zvuku, občas není rozumět a to jsem zvyklá často sledovat slovenské filmy. Také bylo škoda, že se vynechala akční scéna, kdy Janko zachránil dračí vejce z vody, místo toho tam dají slabou animaci. Závěr byl ale vcelku dojemný.

Čertí brko (2018)

Opravdu povedená čertovská pohádka a pro dospělé skvělá politická satira. Kouzelné čertí brko - zajímavý nápad. Z hereckých výkonů bych chtěla vypíchnout skvělého Ondřeje Vetchého, kterému to teď ve středním věku na obrazovce sluší ještě víc, než v mládí. Také se mi líbily herecké výkony ostatních čertů a Plodkové. Pohádka má napětí, vtip, moc hezkou hudbu! Jediné, co se mi vizuálně nelíbilo byl Pytlov, to se dalo zpracovat mnohem lépe. Palec nahoru, že se postavy pitomě nepitvoří a vůbec jsem se během pohádky necítila trapně. Rozhodně po dlouhé době krásná pohádka, když to srovnám s tím filmovým pohádkovým "peklem" co se teď točí.

Duch nad zlato (2013) (TV film)

Neočekávala jsem příliš, ale tato pohádka se mi docela líbila. Oceňuji, že někdo zpracoval tradiční námět Andersena. Také bych chtěla vypíchnout skvělý herecký výkon Viktora Preisse, Martina Dejdara a Veroniky Kubařové - krásná princezna, to se v dnešních ČR pohádkách moc nevidí. Ve vedlejších rolích Esa z divalda Na Jezerce, moji oblíbení herci. František Skopal se mi nelíbil, ani vizuálně ani hereckým výkonem - teprve sbírá herecké zkušenosti. Příliš se mi nelíbil výkon Bohdalové i její hrozná červená paruka, i když v jiných pohádkách je skvělá. Též palec nahoru za hezkou hudbu a za to, že je mravoučná. Některé scény jsou trošku zdlouhavé. Když tuto pohádku porovnám s dalšími pohádkovými "průšvihy" které byly nedávno natočené, rozhodně patří mezi ty lepší novější pohádky.

Kadın (2017) (seriál)

Výborně vystavěné turecké drama plné romantiky, intrik, nenávisti. Skvělé herecké výkony, důraz na detail, perfektní kamera. Oceňuji, že kromě partnerské lásky se tu řeší i vztahy rodič versus dospělé dítě. Drama zdůrazňuje životy obyčejných, poměrně chudých lidí, přitom je svým dějem a zpracováním tak bohaté. Za skvělé herecké výkony musím pochválit dětičky - představitelku Nissan a Doruka. Divák netuší, jak seriál dopadne a co šíleného je schopna Sirin ve svém okolí ještě provést. Doufám, že ho TV dovysílá celý, byla by to škoda, kdyby ne. Kdyby se v Čechách tímto dramatem inspirovaly některá česká laciná dramata, bylo by to super.

Pomsta (2013) (seriál)

Skvělý turecký seriál, dokonalý scénář - skvěle vystavěné drama plné zvratů, překvapení. Super akční scény, romantika, neuvěřitelné intriky, důvtip, ale také poznání sebe sama a velký boj mezi rozumem a srdcem. Dále oceňuji, že v těch 44 dílech nebylo nic zbytečně natahováno, děj měl spád. Také oceňuji krásné, charismatické herce, hlavně herecké výkony skvělé. Nejméně charismatická a zajímavá mi přišla hlavní přestavitelka Beren Saat, ostatní herečky v seriálu byly lepší. V akčích scénách byla dobrá, ale v emocionální úrovni umělá. Nejvíc jsem se těšila na vtipné scény s Hakanem. Dále oceňuji krásné prostředí Bosporu, luxusní kostýmy. Seriál určitě stojí za opakované shlédnutí a věřím, že si najde oblibu i u mužského publika.

Tatlı İntikam (2016) (seriál)

Skvělý turecký seriál, oceňuji výborné herecké výkony Furkana Andica a Leyly Tugutlu, tvoří velmi roztomilý pár. Seriál je plný akce, romantiky, výborná kamera, krásné kostýmy i prostředí, vtipné vedlejší postavy, důraz na detail a cit. Oceňuji, že hlavní pár tam měl dostatek prostoru na plno zajímavých společných scén, že scénář nebyl prvoplánový, jako v některých ostatních seriálech - první díly se milují, pak se sto dílů hádají a v závěru jsou spolu. Ideální humorná oddechovka na dlouhé zimní večery.

Hodinářův učeň (2019)

Oceňuji snahu tvůrců vytvořit něco nového a originálního, ale odcházeli jsem z kina znuděni. Co oceňuji tak je krásná podzimní příroda, zajímavé kostýmy, efekt skalních hodin, postava Živany a Morgany, též motýli a můry působí efektně, dále chci vyzdvihnout skvělý herecký výkon Viktora Preisse. Co se mi nelíbilo bylo přehrávání a pitvoření některých herců, zejména Jany Plodkové, některé další výkony méně zkušených herců působily jako školní besídka. Celkově byl děj zdlouhavý a často jsme se nudili - zvláště opakovaná pračka v hospodě. Začátek i konec pohádky byl poutavý, ale ten střed často nuda. Dívala jsem se po ostatních divácích v kině, též se opakovaně dívali na hodinky a děti zlobily, tak jsme nebyli sami, kdo se nudí. Spíše než pohádku bych tento snímek zařadila do fantasy do dospělé - otec hlavní hrdinky v pohádce zemře, pohádka určena spíš pro větší děti a dospělé.

Probudím se včera (2012)

Hodnotím velmi pozitivně, dobře jsem se bavila celý film. Originální, skvělá zápletka, výborně vybrané herecké obsazení, vtipný Mádl a půvabná Josefíková. Velmi se mi líbí politické vtípky a celkové zasazení do roku 1989, i zdůraznění toho, jak byl pro ČR zlomový. Správné retro oblečení a interiéry, pořádná dávka romantiky. Určitě se na něj ráda podívám znovu.