Miláček (2012)

Mno...Opět jedna z méně vyvedených adaptací knihy. Odprostím-li se však od děje, musím s trochou nadšení poznamenat, že se konečně Robert Pattison naučil měnit výraz svého obličeje. Myslela jsem, že se již nikdy nezbaví výrazu utrápeného mladíka, kterému chybí jen pár vteřin do chvíle, než se rozpláče, který si zarputile držel od Harryho Pottera, přes Twilight ságu (i když zde nemůžu moc hodnotit, neboť jsem více než první díl, na kterém jsem bohužel byla v kině, nezkousla) až po Remember me, kde dle mého názoru svým výkonem zkazil celý dojem z filmu. Přesto všechno, je to jen další průměrný film, jednou a dost.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Efekty úžasné, jedna velká bitva, která rozhodne o bytí a nebytí tohoto světa. Oproti knížce však opět ochuzené. Smrt Lupina, Tonksové a Freda (nebo George?=D) byla v knížce vskutku srdceryvná a dojímavá. Ve filmu je tomu věnovaná sotva minuta, kde navíc v českém dabingu je hlasité vyjadřování smutku Wesleyovic rodiny spíše k smíchu. S výjimkou pár lepších scén (zvláště umírání mé oblíbené postavy - Snapea, což je v knížce také vylíčeno daleko lépe) však dle mého názoru tento díl navazoval svou ničím nepřekvapivou plynulostí na díly předchozí.

Mechanický pomeranč (1971)

Když jsem tento film zhlédla, měla jsem pocit, že je to ten nejhroznější film, jaký jsem kdy viděla. Ale ne proto, že by byl špatný, ale protože ve mně zanechal příšerný, těžko definovatelný pocit jakéhosi strachu. Už nikdy nenajdu odvahu se na něj podívat znovu.

I'm Still Here (2010)

Myslím, že nikdo nemůže pochopit skutečné záměry Joaquina Phoenixe, ale tím je právě tak zajímavý. Nutí člověka zamýšlet se a hledat v jeho chování nějaký smysl. Je však jisté, že opět předvedl, jak skvělým hercem je.

Nezapomeň na mě (2010)

Zajímavý film, dobrý nápad a místy i nadprůměrný výkon herců (přestože Robert Pattison umí zahrát jen jediný utrápený výraz, který si urputně drží celý film). Závěr filmu byl však katastrofální (což byl na jednu stranu nejspíš i záměr tvůrců). Nejsem fanda happyendů a smutný závěr je často třešničkou na dortu, ale co je moc, to je příliš.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Jedno z největších filmových zklamání mého života. Po přečtění knihy jsem se rozhodla konečně podívat na tento všemi ,,propagovaný" film. Ze snímku jsem měla pocit, že tvůrci absolutně nepochopili autorův záměr. Hlavní filmový hrdina byl narozdíl od toho knižního hloupý, agresivní a dokonce i méně charismatický. S odstupem času, po vyprchání mého rozhořčení jsem však musela uznat, že film měl své kvality a divákům, kteří nečetli před zhlédnutím originál, mohl přinést příjemné uspokojení.