Policejní odznak - Série 1 (2002) (série)

První sezona the shield je pro mě takový malý oříšek. Nedávno jsem viděl první sezonu the Wire takže budu hodně porovnávat. V ohledu čísté zábavy mě The shield víc bavil. Ale ohledně kvality je Wire úplně jinde. ikdyž moje hodnocení u obou jsou čtyři hvězdičky. Největší slabostí The shield je že to byl průkopník takovýhle dramat v televizi a od té soby uběhlo hodně času a latka se celkem posunula. Možná další sezony mě překvapí a ukážou že tenhle serial se může klidně přít with the big boys. Ale to se až uvidí.

Trainspotting (1996)

Naprosto chápu proč je to klasika. Má to všechno humor akci napětí a tragedie. Herecké výkony jsou ode všech skvělé pro mě byli nejlepší Ewan McGregor a Kevin McKidd. Jediná slabina je že se film začne v druhé polovině trochu táhnout. první půlka uběhne jako lusknutí prstu. A druhá ikdyž je to jen 45 minut působí jak dvě hodiny. jinak dobrý film

Luca (2021)

Je to kvalitní animák. Ale oproti jeho předchůdcům soul a coco trošku pokulhává v humoru dramatu a srdci

Rozhněvaný muž (2021)

Film je pro mě trochu záhadou. Podle trailerů mi bylo jasné že film to bude bez špetky humoru. Ale že se bude brát víc než smrtelně vážně jsem nečekal. Příběh je tradiční revenge Béčko s kvalitně natočenou akcí v dostačujícími hereckými výkony až na dvě černé ovce. a s nenadchne neurazí soundtrackem. Jason Statham pro mě v téhle roli moc nesedl. Je to schopnej charismatickej chlapík kterej mi víc sedí jako trochu sarkastickej hajzl než tenhle k smrti vážnej mafioso nebo co má vlastně bejt. Ted ty dvě černé ovce. A těmi jsou Rob Delaney a Scott Eastwood. Rob je ve filmu naštěstí jen asi na dvě scény ale tak nehezky přehrává že se na to nedá dívat. A jeho charakter filmu nic nedá. zkráceně by tam vůbec nemusel bejt. A Scotty po tatínkovy talent nepodědil. Charakter který tady má hrát mu prostě nejde. Jeho výkon je distraktující k ostatním.  Ve zkratce je film celkem průměrným filmem který by špetkou humoru a velkou dávkou Ritchiho osobnosti byl podle mého názoru mnohem lepší.

Stud (2011)

Shame je kvalitně natočený expertně zahraný a realisticky napsaný film. Který jsem bohužel při jeho sledovaní zcela umělecky nepochopil. Ikdyž jsem věděl že se mi snaží něco  říct. Ale i bez toho se mi líbil protože postavy byli zajímavé a prostředí “současného” new yorku se mi ve své šedé smutné prázdné kráse líbil.

Rychle a zběsile 9 (2021)

Připadal jsem si že v tom kině sedím už tak od května. Už to není ani vtipně blbý ale jen blbý.

Koruna - Pohádka (2020) (epizoda)

charles se z sympatického mladíka stal nechutnej čůrák.

Dračí prokletí - Hněv (2020) (epizoda)

Jako první řeknu že moje dvě hvězdičky na stupnici do desíti značí 5/10 a tahle první epizoda si zaslouží nanejvíc pět a půl. Animace není ani špatná ale ani moc dobrá. Dialogy jsou mixed bag. V anglickém originálním znění se to opravdu nedalo a nevím jestli to bylo kvůli trochu prkenným výkonům a nebo opravdu špatné scenáristice. Protože japonský dabing je o něco lepší. Jak ve výkonech tak taky protože člověk jazyku nerozumí a tak to nezní tak hloupě. Jinak je to silně průměrný počin. Kterému ale hodlám dát ještě pár šancí.

Tenki no ko (2019)

Je to nádherně vypadající film s hezkým soundtrackem a dobrými hereckými výkony. 3 hvězdičky dávám z důvodu že žádný z základních elementů tohoto filmu okrem animace nebyl nijak vyjímečný a kvuli konec který mi příjde jednoduše hloupý.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Přednes “sumbitch” byl 100/10 zbytek filmu je podivuhodná nekonzistenstní slátanina. Až moc hrající si na nějakého víc extrevertního jamesa bonda.