• Fantasy

Červená, bílá a královsky modrá (2023)

Jasně, četla jsem knihu, takže mám s čím porovnat. Podle mého se jim to povedlo! Na scénáři/filmu se podílela i Casey McQuiston, takže k tomu asi měla co říct. Nebyla to úplná blbost, chemie mezi Taylorem a Nickem je perfektní, vedlejší postavy taky super, ani mi nevadilo, že spojili dvě postavy do jedné (Nora). Je škoda, že některé věci nepořešili do hloubky (díky knize se mi mezery vyplnily). S queer filmy a seriály se poslední dobou "roztrhl pytel" a Červená, bílá a královsky modrá je jedním s těch dobrých. Dávám plný počet a určitě jsem ho neviděla jen jednou.

Avengers: Endgame (2019)

Vyvrcholení filmové "série" splnilo očekávání. První půl hodinka sice takové nůďo, ale jak se to film rozjede tak opravdu ty hodiny ubíhají jako po másle. Uzavření celého Avengers cyklu, smrt Stana Lee, závěr filmu na mě působila hodně nostalgicky. Slzy byly, smích byl, místy napětí. Za mě prostě dobrý a nemám problém dát plný počet

After: Polibek (2019)

Jelikož jsem četla knihu podle které je film natočen, můžu konstatovat, že jsem byla zklamaná. Absolutní chaos, nedivím se. Obsáhnout 500 set stránkovou knihu do nějaké časové stopáže. Mladej Finnes má předpoklady stát se dobrým hercem (na strejdu nikdy nebude mít), ale já mu tu roli moc nevěřila. Druhá věc mi vadí jak Američani chcou být hrozně multikulti a tak mění postavy jak se jim líbí. (Steph není v knize lesba, Landon je běloch). Pokud autorka dovolí pokračování, doufám, že vymění tým aby to za něco stálo. Jinak soft 50 shades pro teenagery.

7 životů (2017)

A mě se to líbilo. V poslední době kdy je to samej remake a nápady ždímané pořád dokola, jsem narazila na film, který byl něco jiného. Mám ráda Noomi už od série Milénia, takže půlka hodnocení patří jí. I když pro některé nudná, má obdiv, protože dokázala zahrát 7 lidí a každou jinak (to musíte prostě uznat). Stopáž tak akorát, kdyby to chtěli propracovat museli by z toho udělat minimálně miniserii. Osobně si tenhle film řadím mezi ty lepší které jsem za poslední dobu viděla

Deník puberťačky (2015)

Takový deník nymfomanky pro teenagery. 2 hvězdy za Alexandra

Cyberbully (2011) (TV film)

Film je inspirován pravdivým příběhem Megan Meyerové a ukazuje jak je šikana na internetu nebezpečná. Megan byla jedna z obětí, díky které se v Americe začala kyberšikana brát jako závažný čin. Pro mě to byl film na takové to nudné odpoledne, ale na scénu kdy Emily (Taylor) sedí před počítačem a má svůj monolog, jsem potřebovala několik kapesníčků. Hlavně mě zasáhl původní příběh, který jsme na střední škole měli v rámci přednášky o šikaně. Takže za mě 4 hvězdy

Úniková hra (2019)

Já jsem nadšená! Kostku jsem neviděla, Saw se od 3 dílu stal jen "vyvražďovačkou". Na Escape Room jsem byla zvědavá a docela se i těšila. Ve skupině lidí nechybí inteligentní holka, outsider, nerd, takový ten cool chlap v saku a další. Je mi jasné, že v reálném světě by se taková skupina asi nikdy nedala dohromady. Tady to vyloženě sedí. Postavy, které mě ve filmu rozčilovali naštěstí brzy zmizely. I když v prvních minutách filmu se zdá, že začnou spoilerem, naštěstí mě konec překvapil a moc nezklamal. Takže ,,No way out" a já se těším na pokračování. A myslím si, že se možná dočkáme ne jednoho dílu navíc.

Ženy v běhu (2019)

Na český film solidní výkon. Nejsem zrovna fanda českých pseudo komedií, ale po tom, co jsem viděla Po čem muži touží a dost se u toho bavila jsem chtěla dát šanci i tomuhle filmu. Obsazení ladí, i když se do českých filmů obsazují stále ti stejní herci v tomhle filmu mi všichni sedí. Nechybí humor, vtipné scény a konec filmu jenž sklouzne do typického romantického filmu a všechny postavy dojdou svému ,,happy endu".