• Publicistický

Comeback (2008) (seriál)

Prvních pár let jsem tento seriál přecházel bez povšimnutí a když jsem ho zahlédnul, tak jsem ho pokaždé po pár desítkách sekund přepnul, ale když jsem se k němu později odhodlal, tak se z toho stala naprosto srdeční záležitost, která v českém rybníčku snad nemá obdoby vzhledem k tomu, že je to seriál nejenom velice sledovaný, ale zároveň i vcelku kvalitní. Za schopnost zkombinovat vysokou sledovanost, respektive schopnost líbit se širokému spektru publika, s dobrou kvalitou, které podobně sledované seriály typu Ordinace v růžové zahradě nesahají ani po paty, musím dát 5 hvězdiček.

Wilsonov (2015)

Film je sám o sobě parodie a tak je potřeba vnímat i herecké výkony a dialogy. Není to nic, o čem by člověk psal domů, ale jako popcornovka funguje vcelku dobře.

MOST! (2019) (seriál)

Teda když jsem o tomhle seriálu slyšel v souvislosti s „politickou nekorektností", tak jsem čekal něco s prvoplánovým humorem na úrovni Kameňáku přetvořeného k rasismu. Neměl jsem si chuť ani něco takového pouštět. Ale přece jenom jsem se přemohl a hned po prvním díle jsem si tenhle seriál totálně zamiloval. Chytám u toho záchvaty smíchu jako už dlouho ne. Vtipně vystihuje zažité stereotypy a zároveň upozorňuje na sociální problémy. Autoři do seriálu dokonce zakomponovali i své vlastní remaky vtipných virálních videí a ztvárnění aktuálních poznatků psychologie a sociologie. Čím větší má člověk rozhled a všeobecné znalosti, tím vtipnější mu to musí přijít. Dávám 100 % bez váhání.

Whiplash (2014)

Na hudbě jsem závislý, rytmus a tempo musí vždycky přesně sedět, jinak mě to šíleně irituje. Tento film jsem si vychutnal s kině s perfektním audiem, ale stejně doteď nechápu, co na tomhle filmu všichni vidí. Film pořád o tom samém, od samotného začátku je naprosto jasné, jak bude příběh probíhat. Kdybych se v kině nenudil k smrti, tak bych možná uvažoval nad jiným skóre než 3 hvězdičky - ty dávám v podstatě jenom za kameru.

Ulovit miliardáře (2009)

Karikaturní kýčovitá umělá vorlovina. Což v této kombinaci neznamená rovnou odpadní film, ale je potřeba se na něj dívat s nadhledem a jednotlivé postavy chápat jako absurdně vytesané svými charakterovými vlastnostmi vyhnanými do extrému.

Pečený sněhulák (2014) (pořad) odpad!

Hodně špatná parodie na Českou sodu. Fekální humor horší než v Kameňáku nebo Babovřeskách.

Já, Mattoni (2016) (seriál)

Ale jo, dá se na to dívat.

Pouť (2018) (seriál)

Slátanina o ničem s hromadou úplně zbytečných záběrů. Naprosto špatně zrežírovaná je speciálně Barbora Mottlová a Lukáš Veřtát. Jedna hvězdička za hudbu a za to, že opravdoví herci nahradili zkušenosti režiséra svými vlastními zkušenostmi.

Newsroom ČT24 (2015) (pořad)

První pořad české produkce, který se perfektně zaměřuje na nabourávání informačních bublin voličů StBáků a nácků. Na základě podložených a ověřitelných faktů pravidelně vyvrací mnohá lživá tvrzení postaviček jako je Pitomio nebo Bureš. Některých zdejším komentujícím se bohužel nelíbí, že většinou vyvrací lži právě takovýchto postaviček, ale jaksi si neuvědomují, že je to právě proto, že takovéto postavičky plní tuzemské titulky lží daleko víc než kdokoliv ostatní.