Kong: Ostrov lebek (2017)

Nenáročná oddychovka, dobre natočené, aj keď postavy sú málo výrazné a skôr béčkové, ale inak to má ten správny flair záhadných expedícií = splnený detský sen. 3,5* Chcem viac, teším sa na pokračovanie.

Hra o trůny - Série 2 (2012) (série)

Intrigy, umelo vložené násilie a sexuálne scény nestačia na to, aby ma to zaujalo

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Úvahami hlavnej postavy sa Gibson snaží spraviť z toho kópiu Malickovej vojnovej meditácie Thin Red Line. Bojové scény neboli ničím nové. Gibson opäť ako vo We were soldiers vykresluje nepriateľa len ako hlúpy cannon fodder pre americkú armádu. Hugo Weaving a Sam Worthington sú výborne presvedčiví a hodia sa tam na rozdiel od nie príliš zaujímavej hlavnej postavy. Avšak film má veľmi pekné morálne hodnoty, ktoré možno až príliš agituje. Zachraňuje to ale skvelým humorom. 3,5*

Malý princ (2015)

Pekné myšlienky, ako ostať nevinným dieťaťom a nestratiť sa v plánovaní a starostiach. "The problem is not in growing up, but in forgetting". Kresby sú autentické, presne ako si ich pamätám. Ale je tam dlhá 30min, zbytočná americká pasáž s naháňačkami a vybuchujúcimi scénami, ktorá to celé sundáva dolu. 3,5*

Apokalypsa (1979)

Silný, hypnotický film, ukazuje nezmyseľ vojny, absenciu morálky až anarchiu, vojnové peklo. Úžasná fotografia, atmosféra, svetlo, Martin Sheen výborný, mal som pocit, že to ani nie je film, ale že som tam. Plavba loďou je ako cesta do pekla, k šialenstvu, vyvoláva zúfalstvo, Koniec je trocha sklamaním - Brando somariny trepe. Pripomína mi to Dead Mana atmosférou, pôsobí ubíjajúco, celkovo však kratšia 147 min. verzia je dosť dobrá. Film pozerávam pravidelne raz za 10 rokov znova. Prvý raz na ORF v 1987 ako malý chlapec Redux 194 min. verziu, bolela ma z toho hlava, bolo to nekonečné. Redux verzia je dosť prehnitá, obsahuje zbytočné erotické scény, ktoré kazia celý ráz filmu, plus zastávka na francúzskej plantáži je úplne uletená. Ale Full Disclosure verzia s vystrihnutými scénami je super a mi objasnila viaceré nejasnosti, mali tie scény nechať tam, hoci nech to je aj 4-hodinový film :D

Mlčení (2016)

Zvláštny film, prvých 30 min. je odpadových ako kresťanská agitka, až som to chcel vypnúť. Sú tam ale aj zaujímavé námety - Kichijiro neustále dostáva šancu ukázať silu svojej viery, ale opakovane zlyhá a zradí Ježiša, to sa mi páčilo ako reálne. Celkovo ale divný zážitok:)

Za to může Fidel (2006)

Velmi dobre zahraté, hlavne prirodzenou detskou protagonistkou. Príjemne sa to pozerá, artové. Otázky ostanú nezodpovedané a film nedokončený, mohli viac priblížiť udalosti v Chile. Hygienik vynikajúco okomentoval film.Vadilo mi, že film ukazuje komunistov v ružovom svetle, ale v podstate dáva divákovi možnosť vybrať si sám. Fašizmus v Chile dal vzniknúť komunizmu - oba sú extrémy a oba rovnako zákerné.

Cirque du Soleil: Varekai (2003) (divadelní záznam)

3* za Bluray verziu. Premiérové predstavenie v Bratislave 27.4. 2017 bolo veľmi ochudobnené, vynechali najlepšie čísla.

Depeche Mode live in Berlin (2014) (koncert)

Toto fakt nie, Gore a Fletch mi pripomínajú koncerty Elánu v šesťdesiatke. Dave je zdémonizovaný a vyprchaný, vlní sa ako had a furt tie isté gestá - už to nie sú tí mladí chlapci udávajúci trend do roku 1990. Zmazal som to na piesni Walking in my shoes, lebo VLC mi neumožnil skipovať BR.

101 (1989)

Nechápem, že tam vybrali 10 teenagerov, ktorí cestovali autobusom po štátoch, ako to súvisí s DM. Ale sú tam aj zaujímavé veci, napr. Gore vraví, že v meste Nashville (v meste hudby) predali len 2000 lístkov a človek by si myslel, aký slávny už boli a pritom iba dobíjali Ameriku vtedy.