LakiyL

okres Levice

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 16.8.2019  08:29

Možno Tarantinova oslava a pocta Hollywoodu, no pre nezainteresovaných ľudí až tak nie. DiCaprio znova potvrdzuje svoj talent, Pitt v skvelej scéne s Leem a v ďalšej napätej v sídle Mansonových prívržencov. To ale nestačí na to aby som film považoval za vrchol jeho tvorby, prípadne vyhlásenie, že v najlepšom treba prestať. Určite ani zďaleka nejde o najlepší Tarantinov film. Až vo finále som sa dočkal a ako tak uspokojil moju úchylejšn stranu, na ktorú som u Tarantina tak zvyknutý. Režisérsky veľmi nie je čo vytknúť ale príbeh sa mi akosi rýchlo vytráca z hlavy a nezanechá hlbší dojem.

• 28.4.2019  21:40

Všetky filmy z MCU som hodnotil medzi 3 - 4* (Captain Marvel som zatiaľ nevidel). Endgame jednoznačne najlepší MCU film a myslím že prvýkrát môžem dať plné hodnotenie. Áno, má to svoje drobné chyby ale čakanie na vyvrcholenie tejto filmovej etapy sa rozhodne oplatilo.

• 18.1.2018  20:09
    Pokoj (2003)

Tommy Wiseau je z inej dimenzie.

• 15.6.2017  21:12

F&F nebolo nikdy príliš reálne/realistické a vždy som to aj bral ako srandu. Ale toto? Keby mam 11 rokov tak by som možno cítil prvé sexuálne záchvevy....tam....dole... Nesadlo mi to vôbec, smiešne, trápne, ultrameganereálne.

• 16.3.2017  20:08

Resident Evil: Misery

• 8.3.2017  08:08

Mierne som váhal s 5* hodnotením kvôli dĺžke filmu. Keď porovnám oproti ostatným Wolverinovým sólovkám, ale aj s ostatnými X-Men filmami, musím dať najvyššie hodnotenie. Začína sa potvrdzovať, že kreativita a voľnosť tvorcov je dôležitejšia ako samotný rozpočet filmu, nehovoriac o R-kovom ratingu. Precízne natočené s malými, no trefnými vsuvkami humoru. Hugh Jackman sa narodil pre to aby stvárnil Wolverina a Logan je krásnou bodkou za érou jednej komixovej postavy.

• 12.2.2017  22:48

Zbytočne rozťahaný úvod, ale zrejme to bol zámer aby divák pochopil presvedčenie hlavnej postavy. Skvelé zábery z bojiska, ktoré som vo filme nevidel tak kvalitne spracované už niekoľko rokov. K dokonalosti má film ďaleko a nepáčila sa mi ani záverečná pol hodina. Jeden z tých lepších filmov s vojnovou tématikou, no u mňa hodnotenie končí na síce veľmi silných, no aj tak len 3*.

• 14.1.2017  22:24
    Mělčiny (2016)

Pfuuu..Tak toto bola silná káva. Nemá ani zmysel písať aká drblá sprostosť to bola.

• 15.12.2016  07:01

Začnem od inej veci ako od samotného hodnotenia filmu. Rozumiem, že prevádzkovatelia kín potrebujú vykazovať zisky, a preto predávajú predražené nápoje a popcorn a nachos a neviem čo. Čo ale nechápem sú ľudia, ktorí sa prídu do kina najesť. Nemáš doma chladničku? Nemáš cestou 4 fastfoody? Musíš chrúmať tie sračky akurát keď je najväčšie ticho? Títo ľudia mi vedia maximálne pokaziť filmový zážitok. Ďakujem. Ďalšia vec sa týka znova kinokultúry. Myslím že k nej patrí aj púšťanie trailerov pred samotným filmom. Ak sa nemýlim, videl som 2. Ostatné boli reklamy na rádiá, reklamy na operátorov, reklama na banku a plno ostatných sračiek, ktoré nikoho nezaujímajú. Ďakujem po druhýkrát za vymývanie mozgov. Už som čakal na: nasaďte si 3D okuliare, pustíme Vám 3D reklamu (našťastie sa tak nestalo, no nečudujem sa ak to niekoho v blízkej budúcnosti napadne). Samotnému filmu sa nedá vyčítať až tak mnoho, spomeniem len: pre mňa trošku zbytočne rozťahaný dej a prvoplánovosť výskytu niektorých postáv. Rozumiem že tvorcovia šli na istotu, ale vôbec nemusí byť film tak úzko spätý s hlavnými epizódami. Táto by sa kľudne mohla volať ep. 3,75. Čo nemožno vytýkať je technická stránka filmu a vizuál- ten si vedia v Disney postrážiť. Postavy výborne obsadené.

• 18.11.2016  18:25
    Jason Bourne (2016)

Nebolo to vôbec zlé. Hodnotiť filmy je čisto subjektívna záležitosť a preto pri tomto filme hodnotím a porovnávam s minulými časťami a ich kvalitou. Nebyť toho, že film je ďalším pokračovaním série, možno (možno :D ) by som dal 4*. Oproti minulým dielom žiaden prínos či posun v nápadoch.

• 1.7.2016  11:15

Videl som trojhodinovú Ultimate edition, a preto aj hodnotím práve ju. Úvod zaujímavo prepojený s prvým Man of Steel. Potom až do prvotného reálneho stretu BvS sa dej dosť vlečie. Ako celok môže byť, dobre vyriešené stručné predstavenie ostatných členov Justice League. Akčné scény fajn. Hodnotím na silné 3*, ktoré si film zaslúži, no dalo sa z toho vytrieskať ešte viac.

• 18.10.2015  22:44

Podarená návšteva; neviem kto by dokázal odolať :D Film vo mne dokázal vyvolať emócie (hnev) a dokonale splnil to čo som od neho čakal! Bravo

• 25.5.2015  23:04
    Lost River (2014)

Podmanivá hudba, nezvyčajný vizuál. Už len mať ozaj dobrý scenár, pretože toto bolo niečo neviem čo. Zopár dobrých nápadov tam bolo, no aj mnoho chujovín. Nabudúce dať ten scenár niekomu inému, do budúcna ešte môže Gosling ako režisér prekvapiť.

• 25.5.2015  21:04

Vizuálne na úrovni, ako sme u Wachowských zvyknutí. Tých 170mega sa nejako ale minúť muselo. Čo sa deja týka, tu nastáva problém. Pre mňa nudné a bez nejakých sympatií voči postavám. Matrix je Wachowských veľdielo, za ktoré im každý jeden filmový fanúšik bude do smrti ďakovať. Matrix asi nikdy neprekonajú, čo je horšie, takýmito hovadinami ani nemajú šancu. Teším sa na ich seriál Sense8, dúfam že sa im už konečne podarilo natočiť pecku, na ktorú tak dlho od nich čakám.

• 17.5.2015  22:19

Naj akčný film za posledných pár rokov. Nápadité, vizuálne úchvatné a ......šialené :D

• 19.2.2015  23:27

Film mi ubehol rýchlo a vtiahol ma do deja. Nakoniec dávam 4*, no zopár WTF momentov sa tam isto našlo, najmä final rambo battle a následne dobrosrdečný SS Soldat. Naopak veľmi dobre, priam skvelo natočená scéna v dome v malebnej nemeckej dedinke u pohostinnej domácej pani a jej neteri.

• 12.2.2015  23:29

Klavírny sprievod a dojemná pieseň v mestských stokách ma "dojala". Kvalita jednotlivých filmov tejto série klesala úmerne so stúpajúcim a čoraz nadľudskejším Neesonovým výkonom. Škoda, dvojka sa ešte dala, trojka upadá do rýchleho zapomenutia.

• 3.2.2015  18:09
    Kód Enigmy (2014)

Niečo tomu chýba. Neviem síce čo, ale toto je výkon hodný Oscara? No neviem, mám taký pocit, že každý rok nesmie chýbať v nomináciách v kategórii herec/herečka úloha za "životopisný film". Napríklad v takom Star Treku to zahral omnoho lepšie. Ťažko síce porovnávať žánrovo tak rozdielne filmy, fakt je ten že Benedict je jeden z naj hercov súčasnej generácie, a týmto nemienim jeho výkon zosmiešňovať. Ako som ale písal, niečo tomu chýbalo- ani tak nie Benedictovmu herectvu ale samotnému filmu.

• 3.2.2015  18:04

Čakal som riadnu blbovinu. Nakoniec to dopadlo celkom príjemne s nie zbytočne natiahnutou stopážou a fajn efektami. Nedejú sa ale žiadne zázraky, film ubehne pomerne rýchlo a takisto aj vyfrčí z hlavy.

• 2.2.2015  21:35
    Hercules (2014)

Prúser, a dosť veľký. Taký hallmarkovský Hercules s vyšším rozpočtom a jednou hviezdou čo je práve v kurze. A tak málo Iriny Shayk?? No hriech :D Sem tam aj náznak nejakého trápneho vtipu. Najlepší jednoznačne úvod, ale čo z toho keď je zbytok filmu nudný. Rekordný film v počte použitého spojenia: shield wall. :D

• 2.2.2015  18:55
    Soudce (2014)

Downeyho vysnený projekt uzrel svetlo sveta. Vzťah otca a syna, ktorý sa odohráva na pozadí súdneho procesu ma vôbec nechytil za srdce a ako to už býva, človek rýchlo pochopí kam sa táto rodinná "dráma" bude uberať. Prehnane dlhá stopáž. Film ako celok nie je vo svojej podstate zlý, no ide o úplný priemer.

• 2.2.2015  00:36
    Chlapectví (2014)

Úplne obyčajný film. Nie je v ňom ani jeden moment, kde by som vyslovene súcitil alebo vo väčšej miere prežíval pocity spolu s hlavnou postavou. Keď sa už niekto rozhodne natočiť takýto unikátny projekt, musí mať vopred premyslené niektoré životné situácie, ktoré vo filme ukáže. Zrejme to zámerne nebolo cieľom, pretože sa jedná o takmer obyčajné dospievanie obyčajného chlapca- čo je ale v tomto prípade len na škodu. Najzaujímavejšie na filme je fakt len to, že sa natáčal niekoľko rokov. Čakal som viac.

• 28.1.2015  00:10

Pekný film. Nech to už bolo akokoľvek, či mierne prikrášlené alebo aj viac, Stephen je veľmi veľká osobnosť a myslím že ak sa sám pozrie na tento film, určite sa poteší, pretože sa jedná o dojímavo natočenú poctu, ktorú si iste zaslúži.

• 21.12.2014  22:25
    Iron Sky (2012)

Meteoritblitzkrieg! :D

• 27.11.2014  20:46
    Lucy (2014)

Ja nevjem uš.

• 6.8.2014  22:59

Super! Tvorcovia školského systému by sa mali zamyslieť nad formou, ktorou sa dnes u nás vzdelávajú deti. Cosmos by som s kľudným svedomím zaradil do vyučovacieho procesu, pretože je zaujímavý, pútavý, čo najjednoduchšou formou vysvetlený a hlavne si človek oveľa rýchlejšie zapamätá keď niečo vidí ako len počuje.

• 9.7.2014  10:59
    Noe (2014)

Darren, Darren.... čo sa to porobilo? Tlaky štúdia? Alebo si nám nejako nápadovo vyprchal? Tvoj najslabší film. Aj majster tesár sa niekedy utne, Noemu pomáhali obri takže si žiadne zranenie neprivodil, ale ja ako divák som sa mierne zranil :D Najlepšie z celého filmu jednoznačne sekvencia vzniku sveta.Nabudúce sa dúfam dočkám niečo menej epickejšieho, no v štýle na aký som od Aronofskeho zvyknutý.

• 10.1.2014  22:47
    Carrie (2013)

Takto zhovadiť Kingovu prvotinu.... Samotný dej filmu sa dosť obstojne drží (až na pár upravených vecí) predlohy, no záver je pozmenený, a pozmenený k horšiemu. Prečo meniť dobré na zlé? Kingove diela zrejme vždy predstavujú akúsi výzvu pre režiséra, no keď si neviem rady, radšej sa zubami-nechtami držím predlohy, a ak mám aspoň nejaké režisérske vlohy, tak to nemôže dopadnúť až tak zle. Neodsudzujem tento film, no kto čítal predlohu, nemôže byť veľmi spokojný.

• 20.11.2013  17:28
    Afrika (TV seriál) (2013)

Podmanivé obrazy, nádherná hudba, ktorá dotvára emócie pri každom zábere a k tomu nezameniteľný hlas Attenborougha. Znova sa potvrdzuje, že majstrom dokumentov je BBC.

• 14.11.2013  23:54
    Madagaskar (TV seriál) (2011)

BBC kraľuje vo svete dokumentov z prírody. Hlas Davida Attenborougha k tomu už neodmysliteľne patrí. Ako sa vraví, lepšie raz vidieť ako 100x počuť- o dokumentoch s tematikou prírody to platí ešte viac. Nádherne HD obrazy tohto neuveriteľne čarovného ostrova, no i nezmyselné zásahy človeka do habitatu endemitov žijúcich na Madagaskare (v 4. časti dokumentu). Seriál má dosť rýchly spád (o niektorých živočíšnych druhoch by sa dalo rozprávať aj dlhšie) a to je jeho jedinou nevýhodou. Práve 4 časti sú na tak bohatý svet akým Madagaskar je, skutočne málo. Jedná sa ale o dokument, ktorému v podstate niet čo vytýkať, najmä keď ukazuje zábery pri činnostiach zvierat, ktoré doteraz nik nenatočil.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7