Avengers: Endgame (2019)

Všetky filmy z MCU som hodnotil medzi 3 - 4* (Captain Marvel som zatiaľ nevidel). Endgame jednoznačne najlepší MCU film a myslím že prvýkrát môžem dať plné hodnotenie. Áno, má to svoje drobné chyby ale čakanie na vyvrcholenie tejto filmovej etapy sa rozhodne oplatilo.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Možno Tarantinova oslava a pocta Hollywoodu, no pre nezainteresovaných ľudí až tak nie. DiCaprio znova potvrdzuje svoj talent, Pitt v skvelej scéne s Leem a v ďalšej napätej v sídle Mansonových prívržencov. To ale nestačí na to aby som film považoval za vrchol jeho tvorby, prípadne vyhlásenie, že v najlepšom treba prestať. Až vo finále som sa dočkal a ako tak uspokojil moju úchylejšn stranu, na ktorú som u Tarantina tak zvyknutý. Režisérsky veľmi nie je čo vytknúť ale príbeh sa mi akosi rýchlo vytráca z hlavy a nezanechá hlbší dojem.

Logan: Wolverine (2017)

Mierne som váhal s 5* hodnotením kvôli dĺžke filmu. Keď porovnám oproti ostatným Wolverinovým sólovkám, ale aj s ostatnými X-Men filmami, musím dať najvyššie hodnotenie. Začína sa potvrdzovať, že kreativita a voľnosť tvorcov je dôležitejšia ako samotný rozpočet filmu, nehovoriac o R-kovom ratingu. Precízne natočené s malými, no trefnými vsuvkami humoru. Hugh Jackman sa narodil pre to aby stvárnil Wolverina a Logan je krásnou bodkou za érou jednej komixovej postavy.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Hodnotím po zhliadnutí všetkých (bohužiaľ úmorných) 5 sérií. Prvé 2 série veľmi dobré aj keď samozrejme pár drobností by sa našlo, no s miernym nadhľadom to bola zábava. Po 2 sériách to malo aj skončiť, pretože čo nasledovalo potom, možno opísať ako nekončiacu a neuveriteľnú telenovelu.

Rychle a zběsile 8 (2017)

F&F nebolo nikdy príliš reálne/realistické a vždy som to aj bral ako srandu. Ale toto? Keby mam 11 rokov tak by som možno cítil prvé sexuálne záchvevy....tam....dole... Nesadlo mi to vôbec, smiešne, trápne, ultrameganereálne.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Videl som trojhodinovú Ultimate edition, a preto aj hodnotím práve ju. Úvod zaujímavo prepojený s prvým Man of Steel. Potom až do prvotného reálneho stretu BvS sa dej dosť vlečie. Ako celok môže byť, dobre vyriešené stručné predstavenie ostatných členov Justice League. Akčné scény fajn. Hodnotím na silné 3*, ktoré si film zaslúži, no dalo sa z toho vytrieskať ešte viac.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Zbytočne rozťahaný úvod, ale zrejme to bol zámer aby divák pochopil presvedčenie hlavnej postavy. Skvelé zábery z bojiska, ktoré som vo filme nevidel tak kvalitne spracované už niekoľko rokov. K dokonalosti má film ďaleko a nepáčila sa mi ani záverečná pol hodina. Jeden z tých lepších filmov s vojnovou tématikou, no u mňa hodnotenie končí na síce veľmi silných, no aj tak len 3*.

Jason Bourne (2016)

Nebolo to vôbec zlé. Hodnotiť filmy je čisto subjektívna záležitosť a preto pri tomto filme hodnotím a porovnávam s minulými časťami a ich kvalitou. Nebyť toho, že film je ďalším pokračovaním série, možno (možno :D ) by som dal 4*. Oproti minulým dielom žiaden prínos či posun v nápadoch.

Mělčiny (2016)

Pfuuu..Tak toto bola silná káva. Nemá ani zmysel písať aká drblá sprostosť to bola.