• Pohádka

Řemen (1978) (TV film)

Bylo by to fajn i s jiným obsazením, asi. Byl by to příjemný průměr, tedy tři hvězdy. Ale za toho božího mrňouska dávám dvě navíc - to je takovej roztomilouš, že nemůžu jinak prostě. Jan Kreidl byl výbornej i v Čestmírovi, ale tady to vysekl na Televizní rolničku. Při scéně, kdy zve paní prodavačku domů na štědráka, jsem dokonce začala cedit :)))

Bídníci (2012) odpad!

"Sněz živou žábu hned po ránu a nic horšího se Ti celý den nestane", řekl Mark Twain. "Podívej se na Les Miserables z roku 2012 a v životě už nic horšího neuvidíš ani neuslyšíš", říká Igy007. Měla jsem radši sežrat tu žábu ... P.S.: Pokud se bude točit remake seriálu Halo, halo, Crabtreeho si může střihnout Anne Hathaway, neboť je dvojníkem (masculinum) Arthura Bostroma

Cizinka - Neuškoď (2018) (epizoda)

A teď něco o bílých otrocích ... vlastně ne, to je zakázané téma, že ?

Lucifer (2016) (seriál) odpad!

Polévka pro slepičí duši ... T.E. byl dřevěnej už v Mirandě, ale tam to nevadilo, to je groteska o dvoumetrovém chlapovi, který předstírá, že je potrhlá Angličanka a T.E. mu tam prostě dělá subinku. Ale peklu činí medvědí službu - lidi si budou pak myslet, že je to tam samej trapoš a nebudou se vůbec ničeho už bát :-))))

Poslední kat (2005)

Střízlivě natočený film, bez příkras ale také bez zbytečných dramatických výlevů a nějakých násilných nechutností; poctivá práce. Spall to celé v podstatě uhrál očima, ale bezvadně. Vcítit se do hlavní postavy bylo snadné, právě protože je dobře napsaná a podaná. Jak už tu někdo naznačil: když provaz tak jedině od Albieho (protože jemu se nikdo ani.......................................................................................................................neuprd!)

Jako letní sníh (2021)

Sice nechápu, co je na nosné fiktivní lince "doku" a jak mohl mít Drabík v šedesáti stále černé vlasy, když o několik let mladší János Segeš byl již šedivý a starý (scéna v krčmě), ale jinak super. V době tvorby ve znamení prázdnoty a laciných efektů je tahle inscenace jako zjevení. Přiznám se, že některým hanlivým recenzím od zdejších špičkových odborníků - filmových kritiků, vůbec nerozumím - to jsou ale "moudra" :-)))

Favoritka (2018)

"Le roi danse" naruby. A ještě tak trochu "štěstí je krásná věc, ale prachy si za něj nekoupíš" ... (Oceňuji náznakovost intimních scén - v dnešní na sílu duhové době až nebývalá míra vkusu). Pátá hvězda míří ke kostýmní výtvarnici (která dle vzezření je hádám také takovou "královnou Annou") ... Všechno to za mě skvěle shrnul uživatel mirekem !

O princezně, která pořád vařila (1967) (TV film)

Kouzelná pohádka (s jedním jediným kouzlem) o princezně s Obsessive Cooking Disorder, žůžo ! A nejlíp to walí královna Waleská. P.S.: zase na to koukám a dostala jsem chuť na paštiku ze sušeného slona ...

Strach má velké oči (1980) (TV film)

Mám ouchylku na filmy o vaření. Tady jde nota bene o velmi speciální recepty.