Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Pohádka
  • Krimi
  • Horor

plakát

Škola princů (2010) (TV film)

Super chemie mezi ústřední dvojicí. Princezna skvěle vybraná, stejně jako zbytek postav. Kdo dělal casting, dělal ho vážně s citem (vůbec bych se nedivila, kdyby sám rejža, soudím jen podle Čert ví proč, kam se obsadil do naprosto klíčové role a zhostil se jí výtečně). Netuctový děj, velice příjemná a vhodná hudba (aha, Brousek; tak to už se nedivím), fajn kostýmy, světlo, prostředí ... Nic tam neskřípe, hezky to běží, je tam legrace i poučení.

plakát

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Mám ráda Rumla, je to moc dobrý herec. Vsadím se, že na divadle zvládne jakoukoliv postavu, protože jak TV tak ve filmu je srovnatelně fine. Baví mě jeho jemná komika a řekla bych, že zrovna do pohádek se hodí skvěle. Už hrál v celé řadě pohádek a všechny se mi líbily hlavně díky němu, i ty slabší. Josefíková je ztělesněním princezny vzhledově a princeznu umí i přesvědčivě zahrát. Jí ji ráda vidím v kladné i záporné roli. Baví mě tupý bezcitný sobec Egon, Prachař mi nemusí být kdo ví jak sympatický, ale herec on je - už od malička. Vybrat jej na tu roli byla dobrá volba. Rádce Eben dobře ladí s laskavou atmosférou pohádky a vlastně mě bavilo, že se choval, jako by moderoval Stardance - možná to byl i záměr. Oba rodičovské páry klidně mohl hrát někdo jiný, možná by byl výsledek méně křečovitý; ale na druhou stranu, nejsou tam celou dobu, dá se to tedy přetrpět.

plakát

O léčivé vodě (2020) (TV film)

Ten dabing je děs běs, snad by bylo líp, kdyby tam Češi mluvili česky a  Slováci slovensky. Už ani dabing neumíme, součást celkové demontáže ČR ? Vtip, ale opravdu je to nadabováno příšerně. A celá pohádka je nějaká taková nijaká, sterilní. Až v půlce jsem si vzpomněla, že jsem to před nedávnem vlastně viděla (a to ještě jen díky postavě, kterou hraje Kanocz, jediná trochu výrazná postava celého děje) - to je asi nejhorší reklama pro film...

plakát

Specialita šéfkuchaře (1999) (TV film)

Tuto inscenaci miluju ! Téma pecka, filmy o vaření jsou moje topovka. Já vím, že tady jde o trochu adrenalinovou kuchyni, ale to je zkrátka ten můj zpropadený koníček, hi hi. Obsazení také perfektní, Lábus samozřejmě, to není ani třeba zmiňovat. Ale mě obzvlášť těší hlavní postava v podání Lukáše Hlavici. To je zatraceně nedoceněný herec a můj oblíbený už od mých prtěcích let, kdy hrál tenistu v Počkej si na bílé štěstí. A časem se ukázalo, že zdědil talent po rodičích a možná je i předčil. Pro mě určitě.

Předtucha (1947)

Přízračný film, hlavně ta snová scéna je strašidlácká. Skvělé herecké výkony, kromě nesnesitelné Brzkové tedy. Ostatní obsazení top. Nafoukaný fejkový Hrušínský, skvělá matka Brožová, bráškové Vinklář a Mikulič, prostě všichni hrají opravdu jak o život ... Krizová situace stmelí již tak dobře fungující rodinu, dobře se na to kouká.

plakát

Pravda a lež (1992) (TV film)

Mám ráda minimalistické studiovky jakéhokoliv žánru, proklínané papundeklové kulisy jsou přesně moje gusto. A tohle je navíc i hodně chytrý námět. A obsazení top. Proč už nikde nevídám V. Beneše ? Jak ten uměl zahrát klaďáky i úplně hajzly !

Svatá (2024) (TV film)

Příběh jedné mazané prolhané manipulátorky a podvodnice, která narazila na tu nejnaivnější žurnalistku ve vesmíru aneb Svět chce být klamán, a proto máme tolik hrdinů. Dílko pragmaticky hraje na módní vlnku jednosměrné nenávisti, klobouk dolů. Je třeba dojit tu kravičku dřív, než  chcípne ...

plakát

O nejchytřejší princezně (1987) (TV film)

Skvělá lekce o potrestané tupé pýše. Tleskám ! Dlouhá léta jsem si myslela, že největším hříchem je lenost, a ano, je odporná. Mnohem horší je ale pýcha, z ní se rodí všechno zlo. Lenoch má šanci se napravit, ale pyšný lenoch je zcela bezšancozní případ. Začnu dřív vstávat a každé ráno si na sražení hřebenu pustím tuto pohádku.

plakát

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Mně se tato pohádka nikdy moc nelíbila, mám hromadu mnoooohem oblíbenějších (s Libuší třeba Třetí princ a mnohé další). Pět hvězd dávám princezně Droběně, ta je prostě ultimátní ! Ten tanec, ta hudba, ty šaty ! Proč nenatočili tenkrát ještě jeden film - O Droběně ??? Byl by to geniální projekt.