Ad Astra (2019)

Takhle to dopadá ,když si někdo pokouší hrát na Kubricka. Ale Pitt trpící samomluvou mě štve ještě víc./45%/

Amélie z Montmartru (2001)

Co se stane, když smícháte nádhernou, sympatickou herečku, náladu francouzského maloměsta a hromadu pozitivní nálady. Amélie to znamenalo něco jedinečného a opravdu tenhle film je jedinečný .Vůbec se nedivím, že jsou na něj Francouzi tak pyšní. Úsměv vám na tváři vydrží od začátku až do konce. Andrey Tautou se pro tuhle roli narodila. Byla to pro mě příjemná změna, protože tenhle žánr mě úplně nebere. Dlouho jsem neviděl tak pozitivní film a v budoucnosti se na Amélii rád znova podívám. /85%/

Americká krása (1999)

Nikdy není pozdě udělat radikální změny ve svém životě, aby jste ho nemuseli jenom dožít ale prožít. Geniální satira v hlavní roli s Kevinem Spaceym který podává životní výkon./100%/

Annie Hallová (1977)

„I feel that life is divided into the horrible and the miserable. That's the two categories. The horrible are like, I don't know, terminal cases, you know, and blind people, crippled. I don't know how they get through life. It's amazing to me. And the miserable is everyone else. So you should be thankful that you're miserable, because that's very lucky, to be miserable." Woody já tě žeru! /100%/

Apokalypsa (1979)

Coppola a jeho Vietnam na jiný způsob. Film založený převážně na pocitech a nepříjemné atmosféře, která se Vietnamem vine jak vůně napalmu po ránu. Audiovizuální žranice. Ten chlápek a ne jenom on si prošel peklem, aby natočil další kult s velkým K. /80%/

Bosé nohy v parku (1967)

Opravdu nadprůměrná komedie se skvěle hrajícím a hlavně hláškujícím Redfordem. Pobavilo :) ! /80%/

Carlitova cesta (1993)

Když to takhle vezmu, tak Carlitova cesta je první De Palmovka, která mě zaujala. Výborně zrežírovaná gangsterka se strhujícím dějem.Pacinovi tahle role neskutečně pasuje a je to další z jeho hereckých skvostů.Vedle něho také skvělý Sean Penn,kterého jsem ve filmu poznal asi po 30ti minutách. Závěr je silný a i přesto,že Carlito byl gangster zapleténý do drog a podobných svinstev,jsem za umírajícího Pacina cítil v závěru značnou lítost. /80%/

Casino (1995)

Casino je další snímek o těch drsných chlápcích z podsvětí. Proč je ale lepší než jiné gangsterky Scorseseho? Za mě je právě tahle báchorka o mafiánech Martyho režijní vrchol, a to říkám z pozice člověka co má mistra poctivě nakoukaného. Casino i přes svojí dlouhou minutáž, celých 180 minut, pluje ve svižném tempu a je skvěle sestříhané. Prvních patnáct minut, kdy nám střídavý hlas Pesciho a DeNira popisuje chod kasina, je bravurní a všechny detaily o tom, kdo koho hlídá jak se třídí peníze jsou až k pousmání chytré.Tím narážím na skvělý scénář, který nedává prostor se za ty 3 hodiny v nějaké části nudit Další z mnoha věcí, kterou je potřeba obzvláště zdůraznit, jsou herecké výkony, což je většinou u Scorseseho filmů kategorie sama pro sebe, a u Casina to platí dvakrát tolik. Všem známý v gangsterských rolích ostřílený DeNiro je tady jako v každé podobné roli naprosto precizní a jeho Ace je fakt sympaťák. Joe Pesci má podobnou roli jako v Goodfellas, opět ztvárňuje brutálního gangstera, který nejde pro ránu daleko, a i přes svojí vzrůstově menší postavu je Nicky jakési ztělesněním zla. Tyhle dva všichni dobře známe, ale co bylo pro mne milé překvapení, byla Sharon Stone která před Casinem neměla žádnou nikterak pro mě výraznou roli, a tady je jednoduše skvělá a propad až na dno v jejím podání je až zneklidňující a hlavně dosti reálný. Po audiovizuální stránce je Casino velkolepé a ty obrovské prostory Las Vegas jsou výborně natočené. Film má skvělý hudební doprovod, a díky hudbě jsou scény z kasina o to působivější. Při závěrečných minutách, kdy začne hrát písnička "The house of the rising sun" při čemž můžeme sledovat, jak všichni lidé co byli spjati z kasinem "mizí" mi pravidelně naskakuje husí kůže. Abych to shrnul, pro mě je Casino Scorseseho nejlepší snímek- nejlepší film o gangstrech vůbec a jeden z nejlepších filmů, co byl kdy natočen. No, a teď jdu někomu skřípnout hlavu do svěráku./100%/

Dej mi své jméno (2017)

nejromantičtější romance ever, film po kterém jsem uvažoval nad přehodnocením svojí sexuality. Nádhera