Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Co je potřeba k natočení geniálního dramatu? Sidney Lumet k tomu potřeboval jednu místnost a dvanáct herců./100%/

Forrest Gump (1994)

Nádherný, přenádherný film plný emocí. Forresta můžu vidět kolikrát chci a vždycky mě bude bavit stejně, ale hlavě mě vždycky stejně dojme a pobaví.Po režijní stránce je to určitě Zemeckisiho nejlepší dílo a po herecké Tom Hanks je prostě dokonalý.Nádherný příběh o klukovi, který je trochu jiný ale dosáhl velkých věcí. /100%/

Spalovač mrtvol (1968)

„SPASÍM JE VŠECKY!" Jsem zastánce toho, že některé filmy opravdu nejsou pro každého.Jsou filmy, které rozdělí lidi na dva tábory.Názorný příklad toho je SPALOVAČ MRTVOL.Jedna skupina lidí bude říkat, jak tento film je odporný a zvrhlý. Ale druhá, která bude o filmu mluvit jako o uměleckém díle.Jsem rád, že se řadím do druhé skupiny.Hlavně kvůli výborné kameře a dynamickému střihu film vypadá opravdu nadčasově.Během sledování jsem se několikrát ujišťoval, že film byl opravdu natočen v roce 1969.Opravdu mi připadal novodobý.Výborný scénář a životní role Rudolfa Hrušinského z tohoto snímku dělá opravdu mistrovské dílo.Závěrem bych chtěl jenom říct, že po dalších dvou shlédnutích je za mě Spalovač mrtvol jeden z nejlepších Československých filmů. /95%/

Amélie z Montmartru (2001)

Co se stane, když smícháte nádhernou, sympatickou herečku, náladu francouzského maloměsta a hromadu pozitivní nálady. Amélie to znamenalo něco jedinečného a opravdu tenhle film je jedinečný .Vůbec se nedivím, že jsou na něj Francouzi tak pyšní. Úsměv vám na tváři vydrží od začátku až do konce. Andrey Tautou se pro tuhle roli narodila. Byla to pro mě příjemná změna, protože tenhle žánr mě úplně nebere. Dlouho jsem neviděl tak pozitivní film a v budoucnosti se na Amélii rád znova podívám. /85%/