Sedmá pečeť (1957)

Poetická výprava poloprázdným Švédskem která místo odpovědí klade jenom otázky. /80%/

Spalující touha (1999)

Stanley Kubrick se s námi rozloučil nejlépe jak mohl. Psychologická studie lidského nitra s neodolatelným hereckým duem v hlavních rolích v rukou největšího filmaře všech dob. Děkuju za všechno mistře. /100%/

Mechanický pomeranč (1971)

Divíte se že v roce 1971 se našla jenom malá hrstka filmových příznivců, která ohodnotila tenhle skvost kladně? Asi není pochyb, že na tehdejší dobu tohle bylo něco nečekaného a šokujícího. Když na některé lidi je dvouhodinová dávka Kubrickovi geniality příliš i dnes. Nejdřív nás Alex se svojí bandou prvních 45 minut filmu vezme na pár dobrodružstvích s trochou ultra násilí sexu a Beethovena,kde nás parádně rozparádí a naladí, aby nás druhou půlku mohl Kubrick rozdrtit na malé kousíčky Alexovou proměnou v bezbranou schránku. Herecký koncert McDowella, který zvládá obě části jeho postavy s precizním přehledem. Režijně podmanivé dílko hlavně kvůli nápaditému vizuálu a bravurně použitou hudbou Ludviga Vana. Koho jiného by napadlo dát do filmu plného násilí a sexu Klacisistkou hudbu? Tomu já říkám odvaha! Nevím co dál napsat ke Kubrickovým filmům většinou nedokážu pořádně utřídit své myšlenky. Byla to moc složitá osoba, která točila ještě víc složité filmy. Kubrick nebyl jenom geniální filmař ,byl to umělec a vizionář tehdejší doby. /100%/

Rosemary má děťátko (1968)

Polanski a jeho známé téma. Od prvních minut poctivě budovaná atmosféra, která se stupňuje po čas filmu. Paranoidní chování těhotné ženy rozebráno a prozkoumáno po dobu dvou hodin. Konec je možná až moc jasně vylíčený a kdyby se zde netlačilo na pilu co se týče jednoduchého rozuzlení příběhu a zůstali by jsme pouze v nevědomosti ,jak to vlastně bylo mohlo to přeci jenom dostat ode mně hvězdičku navíc. /80%/

Nůž ve vodě (1962)

Debut Romana Polanského dával jasný směr jeho filmové tvorby. Opět servíruje plnohodnotné drama, které se skrývá za kyselou slupkou, kterou je myšlenka tohoto komorního snímku. /65%/

Nájemník (1976)

Dlouho jsem nebyl do filmu hned takhle vtáhnut. Od prvních minut rozehrává Polanski příběh o paranoi, který sleduje čím dál víc absurdnější chování hlavního hrdiny. Pan režisér opravdu umí natočit hutný psychologicky laděný thriller se skvělou atmosférou. Kromě ladnosti ve vyprávění příběhu vidíme, že Roman Polanski ovládá s přehledem i hereckou stránku. Tenhle nenápadný poklad kinematografie v sobě kromě intenzivního zážitku během i po prožití příběhu skrývá pár scén, které se mi zaryly hluboko do paměti a doufám, že tam ještě nějakou tu dobu přetrvají. Geniální thriller. /95%/

Apokalypsa (1979)

Coppola a jeho Vietnam na jiný způsob. Film založený převážně na pocitech a nepříjemné atmosféře, která se Vietnamem vine jak vůně napalmu po ránu. Audiovizuální žranice. Ten chlápek a ne jenom on si prošel peklem, aby natočil další kult s velkým K. /80%/

Kill Bill 2 (2004)

Dvojka Kill Bila už není ten akční nářez, jako jsme viděli v prvním dílu. Hraje se zde spíš na dramatičnější notu a jde tady spíš o tu pomstu o které tenhle příběh je. Tarantinův vybroušený scénář z druhého dílu dělá avšak stejnou pecku jako z jedničky. /95%/

Kill Bill (2003)

Naprostý nářez!!! Dvouhodinová akční brutální jízda s neodolatelnou Umou Turman a s kreativní akcí, kde nemůže jako vždy chybět černý humor. Další důkaz filmu jaký Tarantino chtěl vidět, jaké miloval v mládí ,no tak si ho prostě natočil. /95%/