Vítejte v Marwenu (2018)

Carell skvělý. Jinak Zemeckisovská břečka která kdyby dostala o dost lepší péči je horkým kandidátem na Oscary. Potenciál tu je totiž velký

Kick-Ass 2 (2013)

Ctí to odkaz jedničky a zároveň to buduje svůj vlastní. Nářez a zabijačka jsou zpět a pod vedením Jeffa Wadlowa se dostávají do další skvělé akční jízdy která nezapomíná na cool řemeslo ale taky kaluže krve. Stále to strká do kapsy mnoho rádoby odvážných komiksovek a i když je to o level horší než jednička (tentokrát se žádná revoluce nekoná) stále je to výtečná ukázka žánrové kreativity. 7,5/10

Kick-Ass (2010)

Wow... Lepší vyjádření k tomuhle asi nemám. Vynikající režie, přesný scénář a skvělý herci. Super kamera, boží zpomalovačky a cool záběry. Vaughn proškolil Snydera i jemu podobné a v roce 2010 světu nadělil geniální komiksovo-erkovou žánrovku na kterou by se nikdy nemělo zapomenout. Žádný Deadpool či Logan... Kick-Ass je ta pravá komiksová revoluce! 9/10

Jeden den v New Yorku (2004)

Je to fajn. Nic víc ale ani nic míň. Když vypnete mozek a budete si užívat taškařice krásných Olsenek (Tu kariéru si možná doopravdy ukončili až příliš brzo) tak si to asi v pohodě užijete.

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

K De Nirovi a Stillerovi se přidá Dustin Hoffman a s ním hned celý rod Yebalů! Což samosebou dává prostor k ještě přepálenějším gagům které ačkoliv jsou zde spíše více v Sandlerovském provedení dokážou náramně zabavit a vytvořit další žánrové zjevení... škoda že stejně jako jednička to pak srazí na 4 hvězdy přeslazený rodinný závěr. Stále super. 7,5/10

Fotr je lotr (2000)

a mám tě Yebale... Žánrový koncert Roberta De Nira a Bena Stillera (ty Glóbové nominace bych dal oběma bohužel zbylo jen na De Nira) s mnoha dalšími sympatickými herci okolo. Skvělé gagy, nápaditý scénář a boží herci... asi všechno co si od popcornové komedie lze prát (akorát poslední akt je už moc přeslazený a právě proto jsou pro mě stále nejlepší popcornovou komedií Machři)... Super žánrové zjevení! 8/10

Fotři jsou lotři (2010)

Je to především koncert De Nira a Stillera a všechny bláznivé gagy či nějaké trapné situace jsou v pozadí a právě proto je to pro mnoho lidí celkem nuda... no a pro mě to je dost osvěžující žánrovka (akorát ten skok do jámy už byl moc) 7/10

Spalovač mrtvol (1968)

Fenomenálně režie, scénář a neskutečně vygradovaná atmosféra + Dechberoucí Hrušínský. Jestli bych měl nějaký Český film poslat s čistým svědomím na Oscary tak určitě tenhle. 9/10

Panství (1999)

Když Martin Dejdar získal svého jediného Českého lva asi si myslel že se oficiálně dostane mezi smetánku českých herců a že o prvotřídní nabídky nebude mít nouze. Opak byl ale pravdou a Dejdarovi chodili nabídky pouze na komediální blbiny a tak se rozhodl že si k dalšímu zářezu na lvech pomůže a tak si sám produkoval snímek Panství ve kterém si i sám zahrál. Po kritické i finanční stránce jeden z největších propadáků českého filmu a Dejdarovi nezbylo nic jiného než se vrátit zpátky ke svým klasickým komediím (díky kterým je dnes jeden z nejoblíbenějších českých herců) Tak jako tak Panství je hnusně natočená, špatně zahraná a odporně napsaná sračka za kterou by se styděla i nejpodřadnější streamovací služba... ono třeba Dejdar toho druhýho lva někdy za něco ještě urve ;) 1/10

Biggie: I Got a Story to Tell (2021)

Zajímavé ale v tuctovém provedení. Pár rádoby kulervoucích keců a nějaký to videjko. Nuda která vám toho bohužel moc neřekne. 4/10

Časové pásmo bylo změněno