Opilí láskou (2002)

Další divočina podle Andersona. Úžasná žánrová práce jak po režijní tak i po scénáristické stránce. Sandler předvedl životní výkon a právem získal svou jedinou Glóbovou nominaci (já bych se ovšem nebál ani té Oscarové) Pecka! 8,5/10

Jako v bavlnce (2020)

Skvěle napsaná žánrovka s mnoha skvělými nápady, fajn řemeslem a skvělou Rosamund Pike (zasloužený Zlatý Glóbus) Pana Blakesona budu nadále sledovat. 7/10

Znovu 17 (2009)

Málo úžasného Perryho a až moc fajn Efrona. Jinak je to dobrá komedie s mnoha skvělými ale i otravnými prvky. 6/10

Země nomádů (2020)

Chloé Zhao exceluje jako režisérka ale i scenáristka. Země nomádů je skvěle natočené, napsané ale i zahrané dílo. Možná že jsem tomu všechny ty ceny úplně nepřál ale musím říct že si je i tak zaslouží. 8,5/10

Já, legenda (2007)

Nejdřív atmosférické a procítěné a poté brakově béčkové. Super práce se skvělým Smithem a několika odzbrojujícími momenty. K dokonalosti tomu chybí opravdu málo. 7,5/10

Parfém: Příběh vraha (2006)

Silná atmosféra a naprosto ohromující stylizace.  Občas by to teda mohlo být sice o něco uhlazenější protože to bylo na můj vkus někdy až moc surový ale i tak je to úctyhodná práce. 7/10

Rocky (1976)

No každý to zná. Nejlepší boxerský film všech dob s úžasnou atmosférou a neskutečně osudovým přiběhem. Za tím vším ovšem nestojí přeceňovaný Avildsen ale fenomenální Sylvester Stallone (2 nominace na Oscarech, Glóbech i BAFTÁCH) Rocky Sylvestera Stellona aneb jak neznámá troska vytvořila jednu z největších filmových legend. 9/10

Ali (2001)

Mohlo být lepší to ano ale Mannovi se podařilo zachytit nejdůležitější aspekty boxerského žánru a vytvořit skvělou a místy kulervoucí žánrovku se Smithem který předvádí životní výkon (nominace na Oscarech a Glóbech). Za opravdovými vrcholy žánru to ale stále výrazně zaostává. 7,5/10

Já, robot (2004)

Nabušený béčko. Skvostné po akční i vizuální stránce navrch s božím Smithem. Sice je poněkud drzé tohle připojovat k geniální předloze Isaaca Asimova ale to nic nemění na tom že Alex Proyas naservíroval jednu z nejlepších popcornovek v historii filmu. 8/10

Tom a Jerry (2021)

Nejhorší mainstreamový režisér servíruje další fail. Tom a Jerry je hnusně natočená, debilně napsaná hovadina kterou aspoň trochu drží božská Moretz a neobvykle příjemný Peña. Animace je samozřejmě k blití a Story už by neměl nikdy nic točit. 2,5/10