Action Jackson (1988)

Jediné čo sa mi na filme páčilo bola Weathersova namakaná figúra, jeho zopár podarených hlášok a jeho podarený slovenský dabing.

Ali (2001)

Keď som to videl 1-krát, nudil som sa (3***). Keď som to videl už 2-krát, páčilo sa mi to oveľa viac (4****). No ale po treťom zhliadnutí sa mi to páčilo najviac (5*****). Výborný Will Smith a skvelá réžia Michaela Manna robia z Aliho jeden z najlepších životopisných filmov, aký som mal možnosť vidieť. Muhammad Ali je pre mňa asi najlepší športovec v histórii a určite si zaslúžil aj jeden skvelý film. Will Smith patrí k mojim obľúbencom a zahral to vynikajúco. Preto sa dosť čudujem, prečo som si genialitu tohto filmu nevšimol už 1-krát.

Beze mě: Šest tváří Boba Dylana (2007)

Film má veľmi veľmi zaujímavé herecké obsadenie, preto som sa na I'm Not There tešil. Ale musím sa priznať, že som čakal niečo iné. Podľa môjho názoru to mohol Todd Haynes natočiť aj trošku lepšie. Bolo tam dosť veľa okamihov, pri ktorých som sa nudil. Možno ma film neoslovil a nudil preto, lebo život, hudba a aj celkovo osoba Boba Dylana mi nie je veľmi blízka. Tri hviezdičky sú u mňa vážne len za to herecké obsadenie.

Blbý a blbější (1994)

Pre Carreyho bol rok 1994 veľmi plodný na výborné komédie. Potom to šlo už len "dole vodou" (hovorím len o komédiách). Blbý a blbší je pre mňa už kultovou komédiou, ktorú som videl snáď asi 20-krát a stále sa pri nej riadne nasmejem. Bratia Farrellyovci sú tu v najlepšej forme. Pre nich klasický tvrdý čierny humor je v tomto filme snáď každú scénu s Carreym a Danielsom. Možno keď za pár rokov vyrastiem, tak sa mi táto komédia už až tak veľmi páčiť nebude, ale teraz má u mňa jednoznačne pätku:). P.S. kultové sú ešte asi aj Carreyho zuby:)

Bobby Z (2007)

Asi som bol hlupák keď som čakal akčný film podobný Zbesilému úteku. Okrem Walkera veľmi slabí herci, a dokonca aj Fishburne za veľa nestál. Hlúpy scenár a otrasná nejaká country hudba, ktorá doprevádza skoro celý film a robí z neho pre mňa komédiu. Jediným veľkým plus pre mňa bola krátka minutáž filmu. Keby to bolo dlhšie, ani by som to nedopozeral. Oveľa viac odporúčam už spomínaný Zbesilý útek.

Casino Royale (2006)

Skvelé oprášenie už podľa mňa dosť upadajúcej série , ktorá sa pomaly menila na sci-fi komédiu. A to som mal Pierca Brosnana celkom rád. Tento Bond bol v niečom iný. Bol už viac realistickejší ako jeho predchádzajúce časti. David Craig bol skvelá voľba a úlohu agenta s povolaním zabíjať zvládol na výbornú. S filmom som bol nadmieru spokojný, ale keby v ňom nebolo až toľko reklám na Sony Ericsson a malo by to lepší soundtrack, tak by som dal bez obáv 5*****.

Catwoman (2004) odpad!

Slovo odpad presne vystihuje tento film. Velmi lutujem ze som 110 minut svojho zivota zabil touto srackou:(

Cellular (2004)

Thriller ako ma byt...zasluzene 4 hviezdicky

Cesta do fantazie (2001)

Mňa osobne táto rozprávka nejak veľmi za srdce nechytila. Cesta do fantázie mala dosť úsekov, ktoré ma nudili. Malá Chihiro mi od začiatku nebola akosi sympatická a hlavne jej japonský dabing mi už ku koncu liezol dosť na nervy :) Možno by filmu nejak veľmi neuškodilo, keby mal o 20 minút menej. Ale aj napriek tomu si myslím, že za pozretie to stojí. Som zvedavý na Princeznú Mononoke a Castle in the Sky...