Nenávist (1995)

Film o nepokojoch, rasizme a hlavne nenávisti spodiny, ktorá je šikanovaná políciou. Námet veľmi zaujímavý, ale v niektorých momentoch bol film nudný. Bohužiaľ posledná napätá päťminútovka film nespasí.

Počátek (2010)

Keď budem ležať na smrteľnej posteli, alebo keď budem čakať v cele smrti na svoju popravu a dostanem možnosť posledného priania pred smrťou, tak to bude vyprázdniť nejakú kinovú sálu a pozrieť si Inception. Môj zatiaľ najväčší filmový orgazmus.

2010: Druhá vesmírná odysea (1984)

Ako samostatný film by to bolo veľmi príjemné sci-fi, lenže ako pokračovanie Kubrickovho eposu je to slabé, takmer neporovnateľné. Hyamsova odysea tesne nadväzuje na prvú časť, ktorú ste ale pokiaľ nemali možnosť vidieť (čo je veľká chyba), nevadí, pretože v úvode je obsah "jednotky" v kocke zhrnutý, a môžte si jednu hviezdičku kľudne pridať.

Pěna zabiják (1985)

Je to odpad! ajk pena, ale ja inak ako 4* nemôžem:)

Kód smrti (2008)

Samozrejme že je to hlúposť, ale je to jeden z lepších Seagalov za posledné dlhé roky. Dej je obyčajne tuctový, herci okrem Seagala a Hayese samozrejme druhotriedni. Bojové scény sa síce snažia vyzerať tvrde tým, že stále sa niečo rozbíja, či už stoly, fľaše, stoličky, biliardové tága, ale zakrýva sa tým len úplná neschopnosť natočiť poriadnu bitku. Scény sú príšerné zostrihané a neprehľadné, kde neviete kto koho bije. Ale aj tak si myslím, že toto je presne ten typ filmu, aké by mal Seagal točiť a netrepať sa niekde do Rumunska, Bulharska, Juhoslávie nahánať atómové bomby a robiť zo seba najlepšieho svetového agenta.

Hory mají oči 2 (2007)

Veľmi chabé pokračovanie podľa mňa dosť vydarenej jedničky. Partia amerických vojakov sa vydáva na miesto, kde vyčíňajú mutanti, ktorí zabíjajú a znásilňujú všetko čo sa im dostane pod ruky. Vojaci sa ale správajú čisto ako nejakí puberťáci, a tak isto ich aj prichádzajú o svoje životy (Vreskot, Texaský masaker, Viem čo ste robili...) Ďalším obrovským mínusom filmu je, že 3/4 stopáže sa odohráva v nejakej bani alebo doloch, kde je len tma a nič nie je poriadne vidieť. No a najväčším vrcholom je scéna s latrínou. Škoda....

Hra na utrpení (2008)

Príbeh dosť slabučký. Zdalo sa mi, že tvorcovia sa možno trochu inšpirovali sériou Saw. Film mal ale kvalitnú hororovú atmosféru a občas som mal od posrania sa dosť na mále:))