• Romantický

Five Star Christmas (2020) (TV film)

Ak existuje niečo ako „skupinová chémia“ - tak tu to fungovalo. Všetci herci mali super nasadenie pre svoje postavy; Victor a Bethany sú zvlášť silné pálky – ale akonáhle boli všetci v kope spolu, zavládla akási čarovná synergia. Zatiaľ moja tohtoročná topka u Hallmarku. Inteligentne zábavné, dojímavé, hrejivé ako vianočný punč. Film, ktorý sa hodí k sviatočnej nálade. Vianoce zvyknú byť samé o sebe dosť dramatické – keď je zrazu rodina pokope, nie všetko ide hladko. Presne takáto komédia môže tomu trošku pomôcť. Tajne (a aj takto verejne) dúfam, že sa Five Star Christmas časom dostane do výberu niektorej českej alebo slovenskej tv.

Christmas with the Darlings (2020) (TV film)

Neviem, neviem, či je to legálne, spraviť zo všetkých postáv sirôtky a dlhodobo smútiacich a potom z diváčky žmýkať slzy do vreckovky. Ale – rozprávka to bola krásna: v štýle „Slečny na hlídání“. Hrejivá a inšpiratívna. Každý si (nielen) na Vianoce zaslúži byť s niekým milovaným a milujúcim. A to prajem všetkým nám!

Chateau Christmas (2020) (TV film)

Ústredná dvojica – sympaťáci, prostredie chateau prekrásne, príbeh klasicky jednoducho milunký. Čo by som ale chcela najviac oceniť – sú aranže vianočných piesní. Nádherné kompozície! Na film sa pekne pozerá, ale hlavne sa dobre počúva. A navyše – Luke Macfarlane si odohral svoje party na violončele „vlastnoručne“. Údajne mal podľa scenára hrať na inom nástroji, ale keď produkcia zistila, že je zručný čelista – zmenili to. No a Merritt zase profesionálne predstierala, že je virtuózna pianistka.

Dvanáct vánočních zastavení (2020) (TV film)

Na imdb si to už dlho drží skóre nad 70, tak som bola úprimne zvedavá a mala celkom očakávania. A za mňa – dobre - môže byť! Jeden z tých lepších. Mám rada filmy s Tylerom Hynesom – vždy tam vnesie pohodu a zábavu. Zdá sa mi, akoby všetky tie jeho malé vtípky v jednotlivých scénach, ani nemohli byť všetky zo scenára - že sú to jeho improvizácie. A keď už sme pri zábave – o bola pekná myšlienka, zobrať zábavu naozaj vážne :-) ako dôležitý prvok života aj Vianoc. V takej firme na výrobu hier a pokladoviek by som aj ja rada pracovala. Hlavná fešanda Mallory Jansen mi pripomínala trochu Lily Collins a trochu Mirandu Otto – čiže bola veľmi pôvabná a šikovná. To, čím si prešla postava, ktorú stvárňovala, mi bolo blízke – naučiť sa uspieť v novom prostredí, postaviť sa za seba, veriť si... Vianočné Chicago bolo kúzelné a bolo vlastne akoby ďalšou hlavnou postavou vo filme. To je špecialitka Hallmarku – vybrať lowcost lokácie a dať im hrejivé srdce. :-)

Christmas in Vienna (2020) (TV film)

Šup šup – toto prosíme rýchlo zakúpiť a nadabovať! Je to perla medzi priemernými vianočnými tv filmami. Plus k tomu vianočná Viedeň, ktorú my tu v SR a ČR dobre poznáme a milujeme. Plus príbeh zo Sound of Music sa podarilo pekne pretlmočiť do súčasnosti a naladiť do vianočnej atmosféry. Kto ste čítali aj knihu od barónky von Trappovej – tak viete, že si kapitánovo srdce a vôbec celú rodinku získala práve počas príprav na Vianoce. A Brennan Elliot výborne vyzreto zahral „kapitána von Trappa“ - zmietaného chladom, strachom, žiaľom... Veľký potlesk pre Hallmark!

Princezna z cukrárny: Zase vyměněná (2020)

Za zmienku stoja: prekrásne škótske exteriéry. Tiež to, že Vanesske to svedčí aj v žltých gumáčkoch aj v kráľovskej róbe. A výprava: megavianočná. :-D Netflix má teraz sklady plné girlánd, vencov a trblietavých reťazí. :-D Celkovo: nenáročná vianočná zábava. Veľmi, veľmi nenáročná.

Vánoční výsadek (2020)

Jeden z najzmysluplnejších vianočných filmov, aký som kedy videla. Vždy som mala sklony k idealizmu - ale život ma naučil, ako to vo svete chodí. :-/ Preto sa veľmi teším, že projekt Christmas Drop funguje aj naozaj - nielen vo filme - a to už vyše 50 rokov.

Charlieho andílci (2019)

Ak bola cieľovka 15-17 ročné kočky - tak toto je extra vydarený film! Každý rok robíme letný tábor s nejakou tematikou a pár dní je vždy špeciálnych pre baby (a chalanov zvlášť) - a najmladšie vedúce - animátorky - chceli toto ako tému. Nakoniec to vyhrala Divergencia :-) Ale akokoľvek: posílám lásku! ... v podobe hviezdičiek :-)

Jingle Bell Bride (2020) (TV film)

Jednoduchučké - ale milé, pekne zahrané, šikovní herci, ktorí by si zaslúžili aj lepšie scenáre - ale dali sa do toho nasadením hodným prvého hallmarkového vianočného múví v tomto roku. :-)

In the Key of Love (2019) (TV film)

Páčil sa mi ostrov, pesničky a ich tvorenie počas filmu, hlavní aj vedľajší hrdinovia...