• Romantický

Charlieho andílci (2019)

Ak bola cieľovka 15-17 ročné kočky - tak toto je extra vydarený film! Každý rok robíme letný tábor s nejakou tematikou a pár dní je vždy špeciálnych pre baby (a chalanov zvlášť) - a najmladšie vedúce - animátorky - chceli toto ako tému. Nakoniec to vyhrala Divergencia :-) Ale akokoľvek: posílám lásku! ... v podobe hviezdičiek :-)

In the Key of Love (2019) (TV film)

Páčil sa mi ostrov, pesničky a ich tvorenie počas filmu, hlavní aj vedľajší hrdinovia...

Láska na zálohu (2019) (TV film)

Celý čas, čo som pozerala Bottled with Love, som fantazírovala o tom, že keby som mohla písať komentáre na csfd – tak by som na tomto filmíku ospievala prácu so svetlom – pomocou svetla vytvárali krásnu intímnu atmosféru, ktorá korešpondovala s nosnou témou snímku: s otvorenosťou srdca. Predstavovala som si, ako by som napísala, že je to technicky najkvalitnejší hallmark-film, aký som kedy videla – a veru, mám ich na konte už dosť. Pod tým „technicky najkvalitnejší“ myslím to, že technika je naplno v službách umeleckého dojmu. Páčili sa mi aj herecké výkony hlavnej dvojice – spájali v sebe dva extrémy: vyzretosť a sviežosť. … takto som si vypracovávala v hlave nerealistické scenáre – a potom som sa prihlásila, že aspoň dám tú svoju päťhviezdičku – a TA DÁÁÁÁ – práve mi prišla pošta a s ňou schválenie, že už môžem písať komentáre. Tak toto je môj PRVÝ. Vďaka za pekný večer, bolo to úplne epické. :-) Tento film a to schválenie k tomu.

Over The Moon In Love (2019) (TV film)

Typická odľahčená romcom s typickými prvkami, ktoré má romcom obsahovať vrátane pekných šatičiek, miliónových interiérov a pohľadnicových exteriérov. Patrí síce do jesennej hallmarkovej série, ale celkovo tu cítiť ešte leto - aj samotné vyvrcholenie deja sa odohrá počas "summer soiré". Dala by som tak jednu-dve hviezdy, keby nie toho pozitívneho naladenia, v ktorom práve som :-) a ktoré ma upriamilo na ďalšie plusové stránky tohto filmíku: Jessica tu vyzerá - oproti ostatným filmom - dosť prirodzene (asi to bude ten mejkap v štýle "no-make-up") ďalej príjemné pesničky - teda hlavne príjemná gitara, občas dooosť inteligentne vtipné hlášky a scénky...a napokon prekvapenie na záver - že vytiahli nečakané eso z rukáva.Bude to asi tým, že za scenárom je hlavná protagonistka príbehu. Viac neprezradím! Kto sa odhodlá dopozerať až dokonca, uvidí. :-)

Pětihvězdičkové Vánoce (2019) (TV film)

To akože vážne? Práve tento extra-primitívnučký filmík sa dostal do výberu slovenských Vianoc 2020? Asi bol extra cenovo dostupný – iný dôvod naozaj neviem vymyslieť! Akože – herci sú sympaťáci, aj zopár milých okamihov sa tam nájde...ale predsa: hallmark má toľko lepších vecí! Škodaaa!

Pride and Prejudice, Cut (2019) (TV film)

Oceňujem hlavne scenár a hlavný motív - ako životné príbehy hercov ladili s prežívaním hlavných postáv z pera Jane Austen. A páčil sa mi nápad ako hlavnú hrdinku Lizzie obsadiť "akože" megaúspešnú vloggerku. Vo svojej kategórií romantických filmov, tento vykúka z hladiny priemernosti. A ešte jeden postreh: zdá sa mi, že herci vedia najlepšie zahrať hercov. Keď majú predstierať, že sú lekári, právnici, maliari, ítéčkári... občas tam niečo zaškrípe, ale pri hraní hercov jednoznačne vedia v každom momente, o čo ide. :-)

Ranč pro dva (2019) (TV film)

Taká tradičná trojhviezdičková hallmarková klasika - ale pridávam polhviezdu za roztomilú malú Aničku a polhviezdu za kovbojský kódex a celkovo taký zane-greyovský motív, ako človek z NY nájde na Západe sám seba.

Rozum, cit a sněhuláci (2019) (TV film)

Ďalší zo žánru „filmy pre unavené ženy“. Tento konkrétne pre tie unavenejšie. Keď to preženú s vianočným upratovaním, zosypú sa do fotelky a hodinu a pol hľadia „do blba“. Keď si k tomu pusta takýto filmík, aspoň je im milunko. :-)

Sailing Into Love (2019) (TV film)

Hlavnej blondýnečke som tú učiteľku biológie verila, až kým neotvorila ústa a neprehovorila. Čo, žiaľ, trvalo len pár úvodných minút. Odvtedy už pre mňa bola za bárbínu. Ok, tak eko-bárbínu. :-/ Celkovo bol príbeh klasicky milunký – alternatívny názov pre film by mohol byť: Štyri svadby a jeden ostrov. :-)

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Každá epizóda SW je pre mňa lekciou o tom, že akokoľvek bezvýchodiskovo situácia vyzerá, vždy je nádej. A že na záchranu sveta nestačia dvaja-traja superhrdinovia. Zakaždým sa im podarilo tieto „sentimentálne a utopistické“ idey vyrozprávať akčne, s humorom, bez moralizovania a nasladlostí. Keby to tak nebolo aj v deviatke, bola by som skutočne sklamaná. Navyše – keďže ide o záver – sa im podarilo dať do poriadku mnohé nezrovnalosti z predchádzajúcich dielov. Čo vo mne vyvolalo práve ten feel-good pocit, o ktorom tu píšu viacerí. Cítim sa naozaj slávnostne – dovolím si citát z filmu – bez spoilerovania: „Také čosi sa dá zažiť len raz za 42 rokov!“