• Romantický

Zamilované Vánoce (2018) (TV film)

Najmilší na tomto filme sa zdá fakt, že to natáčali v skutočnej malej pekárničke a to počas prevádzky! Aspoň tak to tvrdí ústredná herecká dvojica - a dosť presvedčivo. :-) https://www.youtube.com/watch?v=FKPjhErqKAo A najrozprávkovejšie sa mi tam zdajú pracovné vzťahy manažment-zamestnanec.Čo viac si môžeme priať? Aspoň na Vianoce takúto pracovnú idylku. :-)

Christmas Inheritance (2017)

Ako novodobá vianočná verzia rozprávky o Pyšnej princeznej - celkom môže byť. Hoci tá staroveká čiernobiela to má u mňa za päť, aj táto moderná má právo na existenciu. :-) Pozerám, pozerám, odkiaľ je mi ten prince charming povedomý - a jasné - to je ten digitálny magnát z johnyho englisha troječky. Keď som som to zistila, hneď som sa aj viac bavila.

Love Blossoms (2017)

Malebné scenérie z Belgicka - exteriéry aj interiéry; krásne kvety - takmer v každom druhom zábere - ak nie v celku, tak aspoň lupienky...úplne relaxačné pozeranie - dala by som to aj bez zvuku :-)

Polibek pod jehličím (2017) (TV film)

Tak toto je pre mňa vyšší level hallmarkáčskej tvorby. Danica McKellar naozaj vyštudovala matiku a miluje ju – takže sa s hlavnou hrdinkou veľmi oduševnelo a easily identifikuje. Evidentne sa tým scenárista nechal inšpirovať. Decká majú dosť reálne problémy a sú sympatické vo svojej milej puberťáckej neohrabanosti. A ešte jedna vec, ktorou je tento filmík výnimočný a pre mňa zvlášť príťažlivý: prostredie kempu, predjarné obdobie v krásnej prírode – to je jedinečný background vzhľadom na ostatné rodinné snímky tohto typu. Súčasťou deja je aj lezenie, lanové dráhy, geo-caching a kone – fakt sa nemám na čo sťažovať. No a dramaturgicky je tu pekne vykreslená cesta zmeny, ktorú musia hlavní hrdinovia prejsť, aby napokon mohli skončiť v objatí. S primeranou sentimentalitou, ktorá tomu samozrejme patrí. P.S. Pri storke s medveďom som si povedala: „Tento filmík budem milovať!“ :-D

Svatba vzhůru nohama (2017) (TV film)

Videla som asi 4 krát – patrí pre mňa k top dielam hallmark-tvorby. Taká záležitosťka pre nás ženy: roztomilé letné outfity, nádherné pláže, rozprávkový pyramídový hotel Princess Mundo Imperial v Acapulku, funny svadobný koordinátor Javier, skvelá americká babča, príjemná spy-kidka Alexa Pena Vega...Príbeh prekvapivo dosť inteligentný a psychologicky podložený (napr. ako sa veci vyvíjajú, keď má niekto hyperstarostlivú staršiu sestru,alebo keď niekto uniká pred svojou minulosťou...) Proste peknunké. A ja by som si to strašne rada pozrela aj v kvalitnom – ale naozaj kvalitnom českom alebo slovenskom dabingu. Preto, prosíííím, ak je tu niekto, kto má v rukách páky – či je to komerčná, verejnoprávna alebo áno – aj katolícka TV – dajte to do vysielania! Alebo ma niekto vyveďte z omylu, že už to je spracované. Muchísimas gracias y hasta la vista!

The Chosen (2017) (seriál)

Tak toto je fenomén! Niečo ako biblické fanfiction (fanúškovská fikcia), ktorá ale bezchybne ladí s „biblickým kánonom“ - ak viete, čo tým myslím. Skúsim to povedať aj inak: je tam veľa vymyslených vecí, ale ani erudovaní biblisti proti nim neprotestujú, lebo to neprotirečí tomu, čo je explicitne v Biblii napísané ani čo tam je implicitne vyjadrené, jednoducho: sedí to historicky, kultúrne, psychologicky... je tam humor, emócia, má to príbeh, vývoj postáv...Tvorcovia majú udalosti z Písma prežuté, načítané, prežité – takže tam cítiť kontakt Biblie so súčasným svetom. Práve sa rozbieha druhá séria – fandím im - ako aj všetkým plánovaným siedmim.

Francouzská romance (2016) (TV film)

Recept na relax po utrmácanom dni: Pripravte si horúcu čokoládu s maršmalovskami, obložený chlebíček s prosciuttom, dijonkou, parmezánom a chilli, alebo chrumkavú zapekanku presne poľa vašej chute, pohár vína...a čokoľvek, čo ešte máte radi. Pustite si Lásku po francúzsky/Summer Villa a uhryzkávajte popr. usrkávajte si podľa okolností to, čo sa vám práve bude hodiť. Bon appétit! Verím, že sme sa pochopili, v čom spočíva hodnota tohto filmíku? :-) To jedlo si k nemu určite zoberte vopred, lebo inak budete odbiehať k chladničke. :-D

Než jsem tě poznala (2016)

Emilia vnáša do filmu úžasnú pozitívnu energiu. Sam zase priam shakespearovsky uchopil svoju tragickú postavu. A dala by som filmu aj 5 hviezd, keby tu zostal ako hrdina a našiel v tom zmysel. Veď tie peniaze jej mohol dať tak či tak!

Paterson (2016)

Poézia vo filme a film vo forme poézie. Lyrické, citlivé, zmysluplné. Nenápadne jedinečné. Asymetrická krása Adama Drivera nikdy nemala taký priestor vyniknúť. Spolu s jeho talentom.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Pozreli sme si počas lockdownu ako maratón: každý deň jedna Mission. A každej sme priradili atribúty: 5 je pre mňa najzábavnejšia. Nikdy som sa počas Mission toľko nenasmiala. A väčšinou za to vždy môže Benji. Tá „opening scene“ s lietadlom ma úplne dostala a držalo ma to potom celý čas. :-)