Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Naivně jsme věřil po prvním dílu, že 2. série se bude ubírat víc knižním směrem. 2. díl mě vrátil zpátky do reality, kdy si netflix jen půjčuje jména a postavy a dělá si co chce a přitom se lehoulince drží knihy. Mnohkrát jsem si myslel, že příběh se vrací do kolejí připravených knihou. Nejedna věc byla dobře zpracovaná. Ciri na Kaer morhen byla dobrá. Její trénink byl hezky zpracovaný, ale vzhledem k tomu, že tohle by měl být všechen trénink, který kdy od zaklínačů dostane, jsem doufal, že bude mít nějaký zakončení, kde se ukáže jak bojuje buď s jiným zaklínačem jako přátelský souboj nebo nějakým monstrem či nilfgárďanem na konci. Ale nic takovýho. Ciri se potom ani nechopila meče. A ta část s mutageny mi taky přišla debilní. Jediný čemu to pomohlo je, že ukázali jak Lydia přišla ke svému zranění, ale to není tak důležitý aby kvůli tomu strávili tolik času. Kdyby to alespoň pomohlo Vesemirový postavě přijmout Ciri, ale on ji i tak stále nebere jako někoho důležitého a nenahraditelného a to co jeho názor změní je z úplně jiného důvodu. Přes všechny strasti jsem ale věřil po 5./6. díle, že bychom mohli mít důstojný konec, ale netflix se ukázal v plné kráse a rozhodl se zde vytvořit úplně nového záporáka, který má potenciál, ale šeredně nevyužitý. Nezajímavý, motivace slabá, ani děsivý není. Zaklínači se taky chovají nejednou úplně debilně. S takovouhle by už dávno vymřeli. Autoři asi zapoměli, že mají supersmysly, jelikož nic neslyší, nevidí, jen proto aby se příběh posunul tak jak ho chtějí a je to hold na úkor logičnosti. Musím pochválit Cavilla za Geralta. Je vidět že rozumí jaký má být, a radši bych viděl jeho jako scénaristu než ty kretény co napsali tuhle "adaptaci" knih. Freya Allan taky odvedla skvělou práci. Z Ciri se stala víc drzá a uštěpačná mladá slečna a je radost ji sledovat s Geraltem. Já idiot si nemůžu pomoct a mám zaklínače příliš rád, takže se pravděpodobně stejně podívám na další sérii a budu doufat, že dostaneme lepší a logičtější příběh, věrnější knihám, a ne tuhle z prstů vycucanou chujovinu.

Zaklínač: Vlčí sen (2021)

Nejprve klady - Animace super. Hezká, přehledná, postavy vypadají dobře. Některá monstra naopak vypadají trochu jinak než by člověk čekal, ale lepší než seriálová striga. Expozice byla úchvatná. Takhle má vypadat seriál. Žádný prázdný pláně a pusté hory. Hoďte mi sem vesnice, břízy, zasněžené jehličnaté stromy a vrcholky hor. Zříceniny, zámky a hrady, tak má vypadat zaklínač. Hudba mi sice neutkvěla v hlavě žádná, ale při sledování působila správným dojmem. Choreografie soubojů byla pěkná a přehledná. Pěkně se na to koukalo. Teď k těm ne tolik povedeným věcem - Plamenomet, plamenomet a ještě jednou plamenomet. Poprvé jsem se pousmál, podruhé se chytal za hlavu a potřetí si říkal, jestli jsem si omylem nezapnul TF2. Zaklínačská znamení pokud si dobře pamatuji nejsou nijak silná a ne příliš praktická v boji. Geralt je občas používal na odražení kleteb nebo lehké odhození, ale nic takového. Vesemir v podstatě každý souboj končí solidní dávkou plamenů jako správný inkvizitor. Beze srandy to vypadá jak by zaklínači byli schopnější čarodějové, než čarodějové samotní. Čarodějka Tetra je čarodějkou asi jen podle jména, protože magie používá jak šafránu a když už ji použije, tak je to k smíchu v porovnání s plamenometem. Místo toho se ale změnila v Milwu, jelikož střílí lukem každou chvíli. Takže máme Vilgefortze s mečem a Tetru s lukem. Ve druhé sérii Zaklínače čekám Filipu s halapartnou nebo kopí. Myslím, že jim moc nesedí časová linka. Vesemirovi je zde 70, ale přitom už je naživu Geralt, kterému je v hlavní lince +- 90 let. Vesemirovi by tak vycházel věk, cca 180 a podle mě byl o pár let mladší, ale tohle je jen taková menší výtka. Důležitější je Vesemirův charakter. Zkušeného, ostražitého, učeného, přísného a zároveň vlídného učitele zaklínačů rozhodně nečekejte. Místo toho máme typického drzého, troufalého, ukecaného protagonistů, který nechodí pro vtip daleko a pro prachy a dobrodružství udělá cokoli. Kdyby se jeho charakter posunul, fajn, ale on je na konci stejný jako předtím. Příběh se mi na první pocit zdál v pohodě, jediné co mě překvapilo bylo, že zaklínači jsou kompletně šmejdi, za které je lidé mají. Lidé a Tetra mají pádný důvod, proč na ně zaútočit, což zase odebírá z příběhu Sapkowskiho šedivost a až moc se zde ukazuje černá a bílá. Původní důvod byl vyplenění byl dle mě lepší. Celkově vzato a podtrženo se jedná o zábavnou podívanou pokud neznáte předlohu. Pokud ji znáte a jste obeznámeni s dějinami a světem zaklínače na dostatečné úrovní, může vás pár věcí zklamat. Jako dost dalších jsem názoru, že kdyby to nemělo placku Zaklínače, rozhodně by to mohlo bylo přijato jako animovaný film roku. Za mě 76%. A zajímá mě, kdy Hissrichová ráčí zjistit, že existují jisté země Zerrikánie a Ofier, kde se vyskytuje slušně množství zástupců tmavších pletí a není třeba z nich dělat Kadweaňany. Tak těžké udělat Ofierského nebo zerrikánského obchodníka, cestujícího s rodinou za obchodem. Pomůže to ucelit a zároveň rozvinout svět.

Star Wars Povstalci (2014) (seriál)

Pořád nechápu, proč na seriál tolik lidí nadává. Příjemná podívaná, dobré a zajímavě napsané postavy (s nejedním vývojem!!!!), které přirostli k srdci, místy slabší, ale mělo to svoje momenty, které se vyrovnávaly ikonickým momentům z originální a prequelové trilogie. Star Wars jak má být. May the force be with you.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Největší mínus filmu za mě je rozhodně tempo. Ze začátku ten film vychrstne na diváka miliardy informací, soubojů průletu apod., že se v tom musí člověk ztrácet. Později se tempo zklidní a začne se rozvíjet příběh v normálním tempu, ale holt už je jej hodina a půl do konce, a podle toho i ten film vypadá. Na druhou stranu se J.J. vypořádával s tím co udělal Johnson v předchozí epizodě, za což mu náleží chvála největší, a některý scény, jako Luke s mečem měli grády. Upřímně se mi ale druhá půlka líbila víc a film nabíral postupem času na kvalitě ale ten úplný konec byl strašně ........ Meh? Cringe? Ani pořádně nevim jak to napsat. Prostě to není to pravý vyvrcholení epický SW trilogie. Musím ale vyzdvihnout určitou scénu z konečného zúčtování, která mi dala husí kůži. Další mínus je, že skoro žádný postavy neprošli vývojem. Jedinej Kylolo měl vývoj a je pro mě tahoun, Zbytek jen omáčka. Poe a Rey je za mě zklamání. Finn byl zajímavější, ale u něj je hromada nezodpovězených otázek, který film neměl čas nebo nechtěl vysvětlit. Nevim jestli chtěli Sheeva od začátku, ale přišlo mi to moc uspěchaný, jako by nevěděli koho dát za Snoka jako záporáka. (Měl to být jasne Kylo nebo ještě líp Rey ale na to disney nemá koule). Je na tom strašně vidět nejasnost plánu cele trilogie. Mělo to zůstat všechno jednomu člověku a předešlo by se všem nejasnostem. Upřímně to s TLJ dost zazdili. 69%

Zaklínač - Začátek konce (2019) (epizoda)

Henry JE Geralt. Celej Blaviken zvladnutej perfektně. Nemám co vytknout. Cintra je pěkná, její pád vzbudí emoce i po hodině. Calanthe je cool jak v knize. Z hudby mám dobrý pocit, čiší tam to slovanství. Jediný co jde dilu vytknout je ta šourková zbroj, ale jde to překousnout. A proč je Cahirovi vidět do obličeje? Krom těhle dvou věcí je to bez chyby. 96%

Ledové království II (2019)

Písničky v originálním dabingu po opakovaném poslechu na stejné úrovni jak jednička. "Into the unknown" a "All is found" je top. Příběh není originální a zvraty předvídatelné. Animace je opravdu překrásná. Vcelku stejná úroveň jako první díl.