Velká nádhera (2013)

La grande bellezza  Sceny a obrazy, ku ktorym sa spolu so soundtrackom opakovane vraciam.

Mládí (2015)

V kine Světozor spolu s klubom seniorov, ktori obcas komentovali niektore sceny, nabrala Mladosť bizar atmosferu tociacu sa v kruhu v druhom plane. Just /After Song of Songs/

Roma (2018)

Skvostná kamera, citlivý príbeh, silný zážitok v kine.

Trojúhelník smutku (2022)

Satyricky neznesiteľná plytkosť bytia, ktorú pestrofarebnejšie rozohral Mike White v sérii The White Lotus.

StB: Přísně tajné! (2022) (seriál)

Dôležitá séria, ktorú by mali distribuovať do škôľ. Plný počet za to, že sa táto téma po rokoch konečne spracovala aj u nás.

Cesta do nemožna (2019)

Nevedel som co mam cakat. Star wars intro ma nasmerovalo, ale aj tak mi trvalo kym som prijal tuto hru. Potom sa to vsak zlomilo a fungovalo to vratane chyb, ktore som povazoval za zamerny odkaz na filmy kde sa tie chyby opakovali a odvtedy som sa smial. Nemoze to mat ine hodnotenia ako vysoke alebo odpad, nic medzitym, iba o takych filmoch mam chut niekomu rozpravat.

Lada svetom – Na žiguli cez Himaláje (2019)

Cakal som kopiu Trabantov,ale nastastie sa Lada vydala vlastnou punkacskou cestou bez komentara. Bulp potesil hudbou. Za kameru a podmienky v ktorych to cele vznikalo pridavam * naviac. Cesta je ciel!