Krvavý potok (2009)

Dva mí oblíbení herci Henry Cavill a Michael Fassbender v jednom filmu.? Co víc si přát? Lepší scénář. Obávám se, že, oba na počátku svých slibně se rozvíjejících se kariér, kývli na natáčení známému režisérovi, aniž by scénář četli.. Potenciál film měl, ale s přibývajícími minutami a nelogickým chováním postav se vytratil. Jedna hvězda za zombie koně.

Dávám tomu rok (2013)

Jako rozený optimista jsem navzdory hodnoceni dala včera filmu v TV šanci. A ta byla opravdu promarněna. Není to komedie, už vůbec ne romantická, za to je tam dost vulgarity, trapných scén a hroznych dialogů.

Laguna (2001)

Italská romance podle stokrát obehraného námětu: nezkušený mladík se zamiluje do zralé ženy, navenek chladné a nepřístupné, manželky staršího muže, který je mu blízký. Drama ani složitou mafiánskou dějovou linku nečekejte. Jedna hvězdička za roztomilého mladinkého Henry Cavilla.

Kouzelník Žito (2018) (TV film)

O Štědrém večeři na pohádku nekoukáme, takže jsem tento skvost viděla až po roce. V této pohádce je tak nějak všechno špatně a ještě ke všemu je hodně dlouhá. To nejlepší, co s ní může ČT v zájmu dětí udelat, je uložit ji do archivu a už ji nikdy v televizi neopakovat.

Poslední aristokratka (2019)

Bohužel jsem četla knižní předlohu. Nebo spíš bohudík. Nepřišla jsem o humor a nadsázku, se kterou Marie III. z Kostky píše svůj deník. To se z filmového přepisu nějak vytratilo a fxy\ilm tvoří v podstatě jenom sled scének a dialogů, u kterých se předpokládá, že se diváci budou smát, a velkolepých záběrů krajiny a zámku, které jsou sice natočené zkušenou rukou kameramana Smutného, ale pro větší spád filmu by jich mohlo být méně. Jedním ze zklamání je zcela chybějící motiv častých nedorozuměních vyplývajících z jazykové bariéry, protože americká manželka Vivien mluví ve filmu plynně česky. Ale, na kastelána Martina Pechláta jsem se těšila a nezklamal, stejně tak jako paní Tichá v podání Elišky Balzerové. Překvapením je herecký výkon Yvony Stolařové.

Andílek na nervy (2015)

Vždy dokoukám film, i když nestojí za nic. Optimisticky věřím v obrat k lepšímu. Tady jsem čekala marně. Jedna hvězda za Řezníčka, i když tedy nechápu, proč do toho šel.

Panství Downton (2019)

Byla jsem zvědavá, jak dopadne převedení seriálu na velký formát. Ale film má vše, díky čemu se stal seriál Downton Abbey tak úspěšný a oblíbený: noblesu, slušné chování, humor, zajímavé osudy hlavních postav nahoře i dole, nádhernou výpravu a navíc velkolepé záběry anglické krajiny. Jako skalní fanoušek mohu jenom litovat, že tímto se osudy mých oblíbených hrdinů, které jsem sledovala od první série před 9 lety, uzavřely. A vůbec mi nevadilo, že na premiéře ve velkém sále multikina jsem byli jenom 3. Kdo nepřišel, může jenom litovat.