Velikonoční vigilie (2020) (pořad)

Vzhledem k letošní nemožnosti účastnit se slavnostní mše sv. v kostele jsem po uspání dětí na konci sil usedl k obrazovce a těšil se na slavností mši svatou. Netušil jsem, že mě jako Moraváka odkojeného zpěvy mistra Olejníka totálně nesedne nápěv typický pro diecéze v Čechách. No musel jsem to přežít, ale ten "velikonoční" zážitek se nedostavil. Musel jsem si pak sám zazpívat píseň č. 401 z kancionálu a hned to bylo lepší.

Zapomenutá nukleární válka (2017) (seriál)

Zajímavý dokument, který užívá hodně dokumentárního materiálu, ale také mapuje současný život lidí, jejichž předci zažili jaderné testy na blízkých atolech. Historické snímky jsou tradiční, jako je známe, mapování současného života je sice trošku nudné, ale o to smutnější, neboť ukazuje život lidí, kteří nemají k ničemu moc vekou motivaci a žijí jen z toho, co je jim na ostrov dopraveno.

Místo zločinu Ostrava - Krvavý olej (2020) (epizoda)

Nejlepší díl na závěr. Mile se zde spojuje seriál se seriálem Kriminálka Plzeň v postavě kriminalisty Knappa, znovu dostává do hry kriminalistu v "lázních" Richarda a nechává Honzu pátrat na vlastní pěst po xlet starém případu, který vyšetřoval někdo z tehdejších ostravských kriminalistů a byl do případu šeredně zapleten. A musím uznat, že i když jsem "pachatele" tušil od začátku, jeho jednání a konec byl rozhodně překvapivý. Tohle byl díl, podle kterého měly vypadat všechny díly. Super. Výtečný závěr na konec seriálu a zároveň naladění na Kriminálku České Budejovice. :-)

Místo zločinu Ostrava (2020) (seriál)

Nakonec musím hodnotit velmi kladně. Sice díly mají různou kvalitu, ale spousta z nich je velmi dobrá kriminálka, zbytek průměr. A závěrečný díl je skutečně slušnou tečkou za povedenými případy.

Vysíláme zprávy (1987)

Krásná pohodová hudba, ale jinak průměrná dialogová a vztahová komedie, která vlastně žádnou romancí ani nemohla skončit.

Dětská hodinka (1961)

Vypadá to jako nevinná dialogová komedie ze 30. let. Jen ale občas. Sem tam je to hodně pořádná dráma, ke konci skoro až horor, napětí se dá krájet a přitom mraky scén bez slov, jen pohledy mladých žen, kterým osud nachystal tvrdé prozření z amerického snu. Nevím, zda je to plus či mínus tohoto filmu, mně se to však nelíbilo. Postava Marthy jedná až hystericky, její osud je zpečetěn v okamžiku, kdy se Karen přizná, že ji miluje. Možná že než takový konec, spíš bych bral, aby se obě ženy objaly a skončily spolu v posteli. Bylo by to rozhodně modernější než konec, jaký tomu scénárista dal. Obrovské zklamání.

Místo zločinu Ostrava - Konec tiskaře (2020) (epizoda)

Tenhle díl se mi velmi líbil - napětí až do konce díky podivnému zvukovému doprovodu, nečekaný konec, i když k němu všechno časem spělo. Nevím, ale mám pocit, že Chlumský točí líp než Hřebejk.

13. komnata - 13. komnata Marka Výborného (2020) (epizoda)

Především pro věřícího člověka je tento dokument obrovským povzbuzením a také ukázkou toho, že i slušný člověk dokáže dělat politiku. V době, kdy se každý druhý politik rozvádí, je úžasné vidět, že má někdo i jiné hodnoty než peníze a moc. A je velká škoda, že tak dobří lidé přichází o své blízké. Klobouk dolů před tímto pánem a jeho rodinou.

Ordinace v růžové zahradě - Mojí nejmilovanější (2020) (epizoda)

Neskutečné, jak scénáristé jsou na hranu ve vztahu Marka a Saši. Smutné je, že často si jdou takhle po krku i rodiče v reálném životě a výsledkem je pouze a jen utrpení jejich nejbližšího okolí, především dětí. Ve zbytku jedeme v zajetých kolejích, přičemž rozhovor mezi Alenou a Martinem o morálce je docela vtipný.