Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Pohádka
  • Dokumentární

Oblíbené filmy (5)

Skála (1996)

Král mezi akčními filmy i thrillery. Tak skvěle natočený akční film se často nepovede a ještě k tomu má velmi poutavý příběh, který by obstál i při horším provedení. Ale zde se povedlo nejen nafilmování (vždyť to taky dělali profíci na daný žánr), ale také skvělé obsazení, výborné herecké výkony a skvělá hudba, která filmu přidala (a to nepřeháním) 30% na líbivosti. Tento film jsem viděl asi 8x a určitě si jej ještě několikrát prohlídnu. Jasně a jednoduše - jednička.

Pavarotti - hlas pro věčnost (2013)

Není to žádný životopisný dokument, ale je složen z různých ukázek Pavarottiho tvorby (ukázky z koncertů, setkání s dalšími dvěma tenoristy či zpěváky pop music, maličko z oper) a Pavarottiho doprovodného slova o jeho vztahu k hudbě. Vše do sebe krásně zapadá, ať už hudebně nebo slovem. Živý dokument, který přiblíží divákům Pavarottiho duši i jeho písně.

Komando (1985)

Můj oblíbený film s Arniem. Žeru na tomto filmu vše - od akce přes suchý humor až k hudbě. Hlášky jako "Vezmeme si Cookovo auto, už ho nebude potřebovat" nebo "Zbylo na nás něco, Johne?" "Jen mrtvoly" a hlavně "Slíbil jsem, že tě zabiju jako posledního - lhal jsem!" jsou naprosto úžasné. Je mi jasné, že filmařsky je to totální hovadina, ale pro Arnieho fandu je tento film přímo relikvií. Jen škoda, že na originálce je jiný dabing než ten, který běžel při filmu na Nově - pár hlášek tam je změněných a to je velká škoda. Spíše doporučuji film si nahrát z Tv než kupovat originálku. Co se týká dabingu, existují tedy tři verze. Na originální VHS a DVD je původní verze (otřesná), kdysi uvedená na Nově (nejlepší hlášky, dnes asi už nesehnatelná) a poslední verze je z roku 2006 namluvená pro Primu (Arnieho mluví Pavel Soukup, kvalitní verze, hlášky ale podobné přesnému překladu a méně vtipné než na nováckém dabingu, přesto velmi ucházející verze). PS: pro milovníky skvělých hlášek vybírám ty opravdu nejlepší z nováckého dabinku (asi rok 1994). 1. „Už jsem si myslel, že mě minete.“ „Neboj se, nemineme!“ 2. „Víš co je na něm nejlepší? Ta cena!“ 3. „Johne, máme problém.“ 4. „Po větru? Myslíte, že má někdo takovej čich?“ „Já ano.“ 5. „Co vy na to?“ „Tohle.“ prásk 6. „Vzpomínáte si na mě, plukovníku?“ „Vzpomínám, dobytku.“ 7. „Rozumíte mi?“ „Jdi do hajzlu.“ 8. „Když jsem zjistil, že jde o tebe, řekl jsem, že to udělám zadarmo.“ 9. „Vrátím se, Bennette.“ „Johne, budu připravenej, Johne.“ 10. „Jsi zábavnej hošan, Sully. Líbíš se mi. Proto tě zabiju až jako posledního.“ 11. „A prokažte mi laskavost. Nerušte tady přítele, spí jako zabitej.“ 12. „Pane, při startu musíte zůstat na svém místě!“ „Budu asi zvracet.“ 13. „Za chvíli trénuji karatisty.“ „Budou mít volno.“ 14. „Hele, jak někomu nakopu prdel.“ 15. „To je ale docela pěkně urostlej hajzl.“ 16. „Nejdůležitější je pro tebe zemská přitažlivost. .... A upozorňuju tě, Sully, že tohle je moje slabší ruka.“ 17. „Pamatuješ, Sully, jak jsem ti slíbil, že tě zabiju jako posledního? Lhal jsem.“ 18. „Cos udělal Sullymu?“ „Pustil jsem ho.“ 19. „Máš strach, ty hajzle? No měl bys mít, protože tenhle Zelenej baret ti nakope tvou tlustou prdel.“ 20. „Zelený barety si dávám k snídani a zrovna teď mám velkej hlad! 21. „K čertu s tebou, srabe.“ „K čertu s tebou, hajzle.“ 22. „Vezmeme si Cookeovo auto. Už ho nebude potřebovat.“ 23. „Tak kam jdeme?“ „Nakupovat!“ 24. „Jak ses s tím naučila zacházet?“ „Přečetla jsem si návod.“ 25. „Co nás ještě čeká?“ „Třetí světová válka.“ 26. „Schovej ten nůž a zavři hubu.“ 27. „Brzo tu vypukne pravý peklo.“ 28. „Vítej zpátky, Johne. Jsem rád, že jsi to dokázal.“ 29. „Johne, co tvoje ruka, Johne?“ 30. „Chceš do mně vrazit nůž a dívat se mi do očí a vidět, co se v nich odehrává až to ve mně otočíš, nemám pravdu?“ 31. „Seš mrtvej, Johne!“ „Hovno.“ 32. „Johne, nestřelím tě mezi oči. Střelím tě mezi nohy.“ 33. „Nedošla ti pára, Bennette?“ 34. „Zbylo na nás něco, Johne?“ „Jen mrtvoly.“

Jak se naučit švédsky (1979)

Zapomenutý poklad v archivu. Jedna z nejlepších krátkých televizních komedií, co jsem kdy viděl. Naprosto tutová Janžurka, skvělý Kaniza, neuvěřitelné cameo Broni Poloczeka. Tohle je skutečný skvost z lázní a každému nelázeňákovi vřele doporučuju. A lázeňský švihák tiše praská závistí, že tuhle sestřičku neulovil.

Poslední aristokratka (2019)

Celkové hodnocení filmu na databázi je slabé, ale já jsem SPOKOJEN. A to skutečně moc. Po delší době jsem se u české komedie s chutí zasmál, fandil jsem všem hrdinům a užil jsem si také výborné hudby, hezkých záběrů na zámek i velkého množství hereckých hvězd. A hlavně - nikdo se nepitvořil, neztrapňoval, nechoval se jako blbec. I ten Liška z toho nakonec vyšel se ctí. Nevím, co bych autorům vyčetl, teda kromě toho, že americká rodina i jejich kamarádka mluví krásně česky, ale na to dlabu. Skutečně obrovská spokojenost.

Reklama

Reklama