Případy 1. oddělení - Exploze (2022) (epizoda)

Propletení nelehkostí vietnamské komunity do klasické české společnosti cením, rozhodně víc než v nepříliš záživném celovečeráku Miss Hanoi. Na ten jsem si při sledování tohoto bohužel párkrát vzpomněl a zejména to trochu kazí celkový dojem případu.

Případy 1. oddělení - Veteráni (2022) (epizoda)

Sice se vrací alespoň epizodně postava Bolka Polívky a zdejší čísla mluví jinou pohádku než u předchozích dílů, přesto já si užil předešlé vyšetřování s vazbou na metanolovu aféru mnohem víc.

Love, Death & Robots - Tým zabijáků (2022) (epizoda)

Kdyby tohle vzniklo jako hraný celovečerák, tak by šlo o hodně ujeté béčko. Těch testosteronových přehlídek plných akce a nevkusného humoru tu bylo na konci minulého století až moc. A teď už to, alespoň dle mého, příliš nefunguje.

Love, Death & Robots - Noc mini mrtvých (2022) (epizoda)

Jedna z nejprogresivnějších epizod vůbec. Naprosto skvěle minimalistická jednohubka, co pobaví i téměř beze slov. Originalita tu srší ze všech stran. A dokonce i milý humor se dostaví.

Barbaři - Cena (2022) (epizoda)

To, co bylo před dvěma roky skvělou svěží minisérkou, se rozrostlo v seriál, co neskončí ani teď, ale abych se na 3. řadu těšil, budou muset tvůrci vyrukovat zase s něčím kulervoucím. Zdejší snaha o napodobení konce první série skrze další voiceover se ani trochu nedokázala vyrovnat emocím u Ariho promluvy.

Barbaři - Ztracení (2022) (epizoda)

Jdu proti proudu a stále si chválím víc spíš počátek série, protože ta ze všech stran sršící originalita a napětí z předloňské bitvy v Teotoburském lese je tatam a tady si nejsem upřímně ani jistý, jestli jde stále ještě o historické události či již i prostou fikci.

Barbaři - Přísaha (2022) (epizoda)

U první série bylo výhodou, že bylo jasné, k čemu se má blížící se konec uchylovat, tady tu jistotu zatím vůbec nemám a mírně mi to kazí celkový dojem. Třebaže 5. díl bude asi hodně hustý.

Barbaři - Otcové (2022) (epizoda)

Thusnelda se kvůli zmatení nejistotami v nejisté době staví do pozice šíleně otravné postavy, Arimu a jeho snaze skloubit temnou minulost s láskou k bližním budu fandit, i když ho bude příběh vykreslovat negativně.

Policie Modrava - Případ neznámé ženy (2022) (epizoda)

Nejkrkolomnější seriál TV Nova z paradoxně nejkrásnějšího prostředí Česka dobelhal do svého tragikomického konce a mě silnou dávkou “cringe” při scéně pod vedením Mahdala zase jednou orosil pot trapností. Jsou chvíle, kdy by se ve mně jeden patriotismu fakt nedořezal.