Případy 1. oddělení - Tramvaj (2022) (epizoda)

Dvojdíl s jednimi z nejhustějších vyšetřování mé oblíbené policejní sebranky dostál svému věhlasu, skutečně jde o nadstandardní podívanou v rámci celé historie seriálu.

Simpsonovi - Ne tak zcela To (2022) (epizoda)

Letošní snaha o dva čarodějňáky je tím nejlepším překvapením, se kterým mohli tvůrci Simpsnů přijít a nápaditá a velmi trefná parodie na jeden z nejprofláklejších hororů poslední doby byla nejlepší volbou. Kdyby tak v duchu tohodle dílu byla vedena celá sezóna…

Simpsonovi - Speciální čarodějnický díl XXXIII (2022) (epizoda)

Čarodějňáky jsou to jediné, co tenhle nekonečný seriál stále drží v koukatelných mezích a díky tomu se na ně každoročně vrhám hned po vydání i pod rizikem původního znění. Letošní parodie na Babadooka i Death Note mě hodně pobavily, co ale 33. strašidelnému speciálu sráží na hodnotě je poslední part, který jsem vlastně vůbec nepochopil.

Simpsonovi - Hrátky s Ralphem (1998) (epizoda)

Další z těch epizod, kterou člověk viděl určitě nejednou, ale mile rád si ji po čase připomene.

Případy 1. oddělení - Taxivrah (2022) (epizoda)

Prozatím vůbec nejintenzivnější případ nejlepších českých kriminalistů, vedle opravdu silného příběhu cením i všudepřítomnou beznaděj naprosto precizně odehranou skvělou sebrankou příjemných herců.

Případy 1. oddělení - Řetízek (2022) (epizoda)

Asi ještě ne úplně stoprocentní díl, ale moje oblíbenkyně Elizaveta Maximová je dobrá v jakékoli roli, i takto silně odpudivé. Od příště ale začne ta pravá jízda.

Love, Death & Robots - Jibaro (2022) (epizoda)

Love, Death & Robots prozatím končí epizodou, která bude nejspíš budit ty nejrozporuplnější emoce, já se naštěstí můžu stavět na tu stranu barikády, která nebude hanit a nadávat, ale spíše chválit. Kdybych do teď neviděl nic podobně netradičního, asi bych kroutil hlavou, takhle jsem ale dokázal ocenit nejen stylizaci, ale hlavně finální soundtrack!

Love, Death & Robots - V klenutých sálech pohřbený (2022) (epizoda)

Ze začátku jsem se obával, že je tu zase jen další tuctový příběh o skupině vojáků, co je vyslána napospas smrti vstříc neporazitelné hrozbě, tenhle příběh ale působil oproti svým předchůdcům tak povedeně, že jsem ve finále dost spokojen.

Love, Death & Robots - Roj (2022) (epizoda)

Tvůrci si pravděpodobně chtěli ukrojit něco z Avatara a zamotat to do příběhu, co by sám o sobě chtěl vyznít i logicky a dávat smysl, snaha se ale minula účinkem a já se po většinu stopáže spíše až nudil, než že bych byl jen zmatený.