Zámek a klíč - Vítejte v Mathesonu (2020) (epizoda)

Začátek mě nechával trochu chladným a většinu dílu mi trvalo si zvyknout na poselství tohoto fantasy seriálu. Rozhodně ale nehážu flintu do žita a zkouším dál.

The Haunting - Šelma v džungli (2020) (epizoda)

Tak se nám to nějak krkolomně uzavřelo a i když se mi do toho fakt nechce, musím konstatovat, že jsem byl tentokrát více zmatený než nadšený. Byť jsem ke konci celé to lámání mysli skrze vzpomínky, cesty do minulosti a hrátky s tím, kdo už je po smrti a kdo ještě ne, vskutku pochopil, tak mě konec vůbec neuspokojil a na Bly Manor nebudu vzpomínat jako na jeden z těch lepších seriálových zážitků.

The Haunting - Romance se starými róbami (2020) (epizoda)

Oceňuju retrospektivní změnu ve vyprávění, umocněnou černobílým podáním, stejně tak jako návrat Kate Siegel z první řady. Škoda, že jsme se s ní v Bly Manor nesetkali více.

The Haunting - Dvě tváře, 2. část (2020) (epizoda)

Tu podobu s dokonalým postarším hororem Ti druzí bych spatřil asi i sám bez přečtené zmínky na internetu, jinak se mi ale ten přehnaně fantazijní styl, kterým se tahle série vydala, vůbec nezamlouvá. Když se nepochopitelné a na první pohled nevysvětlitelné věci dějí v žánru sci-fi, tak se vždycky objeví nějaké logické opodstatnění. To ale bohužel nemůžeme očekávat u nadpřirozeností.

The Haunting - Veselé nároží (2020) (epizoda)

Ve většině jakýchkoli hororových děl mě dětší protagonisté pekelně iritovali a dlouho jsem dokonce nadával na takové zástupce tohoto soudku, kde se všechno soustředí jen na malé neherce. Zdejší Flora je ale naprosto super (dokonce i český dabing se vyvedl) a její postava válcuje všecky ostatní. Čtyřku můžu tentokrát s klidem na srdci hodit kvůli konečné snaze vysvětlit minulost rodičů i strýce Henryho.

The Haunting - Oltář mrtvých (2020) (epizoda)

Nejhorším krokem seriálu je užívání podpůrných berliček v podobě navození hororové atmosféry pár rádoby strašidelnými prvky v poslední pětiminutovce epizody, která má z komplikovaného dramatu najednou stvořit hororový zážitek. To bohužel tvůrcům nesežeru.

BoJack Horseman - Ryba na suchu (2016) (epizoda)

Bez debat prozatím nejlepší epizoda celého seriálu. Smutná, inteligentní, propracovaná a místy i skvěle vtipná! A to skoro beze slov.

BoJack Horseman - BoJack zabíjí (2016) (epizoda)

Problémy se skunkem zajímavější než BoJackova hlavní linka. Čtyřku ovšem zanechám, protože o trefné vtípky není nouze.

Ratchedová - Mildred a Edmund (2020) (epizoda)

Extrémně dlouho jsem neviděl tak nezáživné, až přímo debilní finále seriálové řady. Potřeba Netflixu propašovat do každého svého výplodu homosexualitu a etnickou vyváženost půjde vždycky v rozporu s mými kladnými názory na danou věc. Postava Gwendolyn mi vzezřením i chováním vyloženě s*ala už od počátku a proměnu Sophie Okonedo jsem vůbec nepobral. Ta svým převtělením do dr. Hanovera atakuje příčku nejhorší seriálové postavy tohoto roku. Prosím druhou sérii bez Edmunda a nejlépe s McMurphym z knižní předlohy. K tomu ale po přiblblém konci zjevně nedojde...

Ratchedová - Seznam stížností (2020) (epizoda)

Už se mi vývoj série moc nezamlouvá, přesto se mi líbily všechny vypjaté scény a zvědavost ohledně rozuzlení stále stupňovala.