Vojtino

okres Praha

<< předchozí 1 2 3
    • 16.12.2019  23:46
    Sbohem, synu (2019)

Pane Enšpígle, být omezenec a stavět to na odiv ve stupidním komentáři, to by mě hanba fackovala...

• 19.6.2019  19:18
    Akáty (2011)

Tak strašně málo, tak strašně moc...

• 26.2.2017  18:24
    Zvětšenina (1966)

„Když byl před několika lety Antonioni v Praze, zachytil ho jistý fotograf ve zvláštní situaci: jak šplhá, vysoký, štíhlý, s roztaženýma rukama a černou čupřinou vlasů, po kterési zdi blízko židovského hřbitova. Ano, bylo to při nejmenším zvláštní; vážená osobnost světového filmu na pražské zdi! Přiznám se, že od té doby, kdy jsem ten snímek viděl, přestal jsem úplně věřit našeptávačům, že Antonioni je chladný konstruktér, matematik nudy a odcizení, objevitel chladu mezilidských vztahů, umělec bez srdce. Jeho turistika po pražské zdi není sice žádný podstatný argument, ale Zvětšenina takovým argumentem rozhodně je.“ (z týdeníku Zítřek, 1968)

• 16.3.2016  22:45
    Persona (1966)

O síle, kterou nemáme. O síle, kterou bychom chtěli mít. O síle, kterou má Film.

• 15.9.2015  00:53
    Krotká (TV film) (1967)

Ve vztahu k Dostojevského výborné předloze mnohem lepší než Bresson.

• 1.3.2015  00:27

Kieślowski je mistr nevyřčeného, jehož díla na diváka působí především podvědomě. A o to jsou silnější. Modrá je minimalistickým velkofilmem, u kterého cítím, že mě bude postupem času a s přibývajícími životními zkušenostmi uchvacovat ještě mnohem víc.

• 2.2.2015  18:48
    Dekalog - Dekalog VI (E06) (epizoda) (1988)

Lepší než celovečerní verze. Svižnější, dynamičtější, s povedenějším koncem, který donutí k zamyšlení. Jeden z vrcholů Dekalogu.

• 5.1.2015  22:22

Hypnotická nezávislárna o zmatku v dospívající duši.

• 4.6.2014  22:49
    Nine Inch Nails - Came Back Haunted (hudební videoklip) (2013)

EraserHead Like a Hole. Neuznávám ohodnocování hudebních videoklipů na této databázi, když se ale jedná o nekonvenční dílko, jako je tohle, rád udělám výjimku. Kór když jsou režisér i hlavní protagonista mými velkými oblíbenci.

• 28.5.2014  22:40

Naprostý skvost! S pár filmy od Argenta zatím nejlepší giallo, jaké jsem kdy viděl. Chybí zde sice spousta typických prvků, ale to vám, pokud nejste nějakými radikálními vyznavači tohoto subžánru, vadit nemusí. Teď už k samotnému filmu. Velikým kladem je hypnotickou atmosférou pulzující Praha, kde se celý děj odehrává. K tomu vynikající hudba Ennia Morriconeho a dvouvrstvý příběh, který brilantně prolíná obě své roviny. Přitom každá z nich by obstála i samostatně. Vše vrcholí v démonickém závěru, který je naprosto odrovnávající. Jediným záporem je pro mě trochu moc roztáhlá a ukecaná první půlhodinka.

• 6.3.2014  21:07
    Přetoč to! (2013)

Ačkoliv jsem dobu VHS na vlastní kůži nezažil, nikdy mě nepřestane fascinovat. Sám kazety sbírám, ale dnes to bohužel rozhodně není to, co to bývalo v období největšího boomu, ať už v Československu nebo kdekoliv jinde na světě. Moc bych si přál zajít na tajnou burzu, kde kvůli pirátským videokazetám zasahovala policie nebo trávit dlouhé hodiny ve videopůjčovně vybíráním filmu podle obalu. Pěti hvězdičkami hodnotím spíš kvůli tématu a pocitům, které ve mně dokument vyvolával, než kvůli samotným filmařským kvalitám. Nevím, jestli má cenu, aby se na to díval někdo, kdo není zainteresován.

• 26.12.2010  20:27

Výborný hororový zážitek. Celá Death trilogie je vážně povedená a tohle je nejlepší díl. Objektivně jde navíc zřejmě i o nejlepší Fulciho výtvor vůbec.

• 28.3.2009  10:10

Dokonalost. Zhlédnout můžete zde.

• 11.10.2020  00:44
    Ghost Tropic (2019)

Poezie všední noci.

• 25.3.2017  16:57
    Temnota (2016)

Metaforický film o autoritářském otci, který se snaží uchránit své děti před zlem okolního světa a zároveň bojuje s vlastními démony. To vše pohledem jeho mladého synka. Rozhodně tedy nečekejte žánrovku a spíše se zkuste naladit na meditativnější zážitek.

• 24.2.2016  22:02
    Hladomor´33 (1991)

Jako celek mírně nekoherentní, v určitých jednotlivých obrazech má však film velkou sílu a dá dokonce připomenout velikána Tarkovského.

• 20.10.2015  22:59
    Bolwieser (TV film) (1977)

Skvělá ukázka neomylně pevného režijního vedení.

• 23.9.2015  22:13
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Ale jo, uspokojivá česká imitace zahraničních kriminálek. Strach si drží svůj televizní standard a na rozdíl od třeba takového Hřebejka umí vtáhnout i bavit, a to bez větších režijních přešlapů. EDIT: Tak jeden velký přešlap se nakonec objevuje. Policejní zásah podkreslen skladbou O Fortuna Carla Orffa působí až parodicky. Nevím, do jaké míry za to ale může sám Strach. EDIT 2: Závěrečná epizoda je poměrně ujetá a chvílemi jakoby mírně balancuje na hraně trapnosti. Celkový dojem ale naštěstí nekazí.

• 30.1.2015  12:53

Povídkový film z produkce HBO, které v roce 1995 vyzvalo obyvatele New Yorku, aby se s nimi podělili o skutečné zážitky odehrávající se v metru. Obdrželi prý přes 1000 odpovědí, z čehož nakonec vybrali 10 námětů, které tvoří tento celek. Kvalita jednotlivých příběhů výrazněji nekolísá, a tak divák nemá problém s utvořením celkového dojmu. Velmi silným prvkem je atmosféra, která je díky prostředí téměř totožná napříč všemi povídkami. Zajímavá je také režisérská účast v čele s oscarovým Jonathanem Demmem.

• 25.1.2015  16:59

Vizuálně podmanivá a tíživá podívaná, která svým duchovním přesahem v lecčems připomíná Stalkera od Tarkovského. O nějakém příběhu se dá mluvit pouze v první polovině, ta druhá už je jen mozaikou silných a vtahujících obrazů. Závěrečná půlhodina je ryzím uměním.

• 14.1.2015  21:09

Téměř všichni zúčastnění jsou dobří vypravěči, takže ani příliš nevadí, že se toho o starém židovském městě zas tolik nedozvíme. Dobrodružná a mystická atmosféra to dostatečně vynahrazuje. Viděna devadesátiminutová verze.

• 17.12.2014  22:48

V alpských horách se odehrávající Betonová zahrada.

• 15.12.2014  21:28
    Tělo (2012)

Námětově podobné a ve své pointě možná dokonce lepší než letošní Zmizelá od Davida Finchera. Ze závěrečné scény se tají dech.

• 15.7.2014  23:50
    Nepochopená (2014)

Během karlovarské projekce jsem si několikrát vybavil mnou nepříliš oblíbený Grandhotel Budapešť, který Nepochopená svou vizuální stránkou připomíná. Zatímco Anderson ale sází především na vizuálno a příběh si někam odskočil, téma tohoto snímku je patrné a siné, tudíž žádný problém z mé strany. Asia Argento je po otci výbornou režisérkou a také velmi zajímavou osobností, což dokázala osobně na nezapomenutelné diskuzi po projekci.

• 29.6.2014  12:50
    Kráska a netvor 1950 (TV film) (2010)

Pilčíkův případ mě svým způsobem fascinuje už poměrně dlouhou dobu. Nebýt námětu, možná bych tedy o tento film ani nezavadil. Jsem ale velmi mile překvapen a to zejména po scénáristické a herecké stránce. Především Klára Issová je vážně výborná. Stačí jen, aby nasadila ten svůj uhrančivý pohled a už jí člověk věří první poslední. Co se týče toho téměř všemi zmiňovaného experimentování s obrazem, přišlo mi trochu prvoplánové a samoúčelné. Dovysvětlující titulky na konci bych pak úplně vystříhl. Jestli něco ve filmech nesnáším (a to hlavně v českých), pak tohle. Výjimkou samozřejmě je, když se příběh striktně drží skutečných událostí i postav. Škoda také toho místy až příliš laciného televizního looku, který sálá dojmem "předem prohraného boje, tak proč se snažit".

• 10.3.2014  23:45
    Na druhý pohled (TV film) (2014)

Je zajímavé pozorovat, jak se Roman Vojkůvka z poloamatérských hororů vypracoval až k velmi dobrému dramatu. Vážně se těším, co přijde příště. Jinak musím pochválit herce, už dlouho jsem neviděl český film, se kterým bych byl po této stránce takhle spokojen, kór když jde o televizní projekt.

• 23.2.2014  11:42

Celkem příjemná a svižná podívaná. Jsem rád, že Elijah Wood se i přes své úspěchy v mainstreamových trhácích nebojí vzít roli v menších filmech, viz. toto nebo výborný loňský Maniak.

• 10.8.2013  00:24
    Tajné zlato (TV film) (2008)

Informační hodnota sice není nikterak veliká, ale zajímavé, vtahující a zábavné to rozhodně je. Z dokumentu navíc sálá krásná atmosféra, kterou mu může většina celovečerních dobrodružných filmů jen závidět. Příjemně strávená hodinka.

• 3.6.2012  23:20

Donald Pleasence!

• 9.6.2011  22:21
    Oficiální popření (TV film) (1993)

Když pominu ty hrozné efekty, tak můžu s klidem prohlásit, že jde o jeden z nejlepších sci-fi filmů o mimozemšťanech, které jsem kdy viděl.

<< předchozí 1 2 3