Soupalka

okres Praha-východ

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 13.1.2021  12:19
    Ateşböceği (TV seriál) (2017)

Ve srovnání třeba s Al Yazmalım podává v tomto seriálu Seçkin Özdemir téměř životní výkon. Je to ale pořád tak dokola a tááák dlouhé...

• 11.1.2021  09:35
    Láska padá z nebe (TV seriál) (2019)

Nejen výborně postavený příběh o osudové lásce, ale i propracovaný scénář s řadou silných vedlejších postav a výborný soundtrack. Skoda jen toho strasliveho klise v podobe posledniho dilu. Za mne mohl serial skoncit o dil drive a byla bych vice komfortnim s nejvyssim ocenenim. Těžko hodnotit, do jaké míry vše presentované může být aspoň trochu reálné a do jaké míry se 38 rovnoběžka použila jen jako opravdu silná zápletka ve scénáři a Severní Korea je vykreslena zkresleně. Nicméně, nám starším ročníkům, které kdysi cestovaly po východním bloku, seriál připomněl opravdu mnohé.... Krásné scénky jsou např. z tržiště či zástavárny, zastavení vlaku pro výpadek proudu, domácí oslavy nebo prasátko na pikniku, podomácku ušité a správně presentované Newtro šaty a mnoho jiných. Doposud vzpomínám, jak když jsme měli na studiích hlad, tak jak jsme se chodili najíst na přilehlou spřátelenou posádku kasáren, která si pokoutně vařila na ubikacích a nikdo to nikdy neřešil...

• 3.1.2021  23:13

Za mne skvělá výprava, ale jinak jsem docela trpěla a film se mi vůbec netrefil do nálady. Mám ráda operu a i když falešný zpěv a obecně herecký výkon Meryl Streep je vynikající stejně tak jako překvapivý Simon Helberg, druhá polovina filmu mne vyloženě obtěžovala. Šťastnou ruku měl ten koho napadlo obsadit Hugh Granta.

• 30.12.2020  15:12

Je to celé hloupé a laciné, vtipy se opakují a postavy jsou víc než protivné, film se nebere vážně, ale jaksi postrádá nadhled. I přes velmi pěknou výpravu jej rozhodně nemusím vidět znovu. Na druhou stranu - místy jsem se děsivě trapnými hláškami upřímně bavila a i když nejsem stoupencem Zdeňka Trošky ani trošku, pro jeho publikum se jedná o žánrově téměř čistou podívanou která i přes jednoduchý sexuální humor a vrcholnou trapnost nějak jako celek drží velmi dobře pohromadě. To samo stačí na 2 *. Jednu hvězdu ale přidávám na Jamese Franca - jako herce jej opravdu nemám ráda a tady konečně zapadl do role, která mi k němu sedí - byl ještě protivnější než obvykle. Další hvězdu přidávám za odvahu natočit konečně fantasy, které se nebere vážně a i tím je paradoxně učinit koukatelné pro ty z nás, kteří tento žánr plný nesmyslně černobílých hrdinů s hejnem draků a trpaslíků raději vymění za klasickou pohádku.

• 4.12.2020  15:06
    Hayat Şarkısı (TV seriál) (2016)

Seriál je v podstatě standardní telenovela pro široké spektrum diváků různých věkových kategorií na téma jedné trochu rozvětvené a propletené rodiny. Počet manželských dětí se snaží překonat počet nemaželských a časem se to i daří, všichni se postupně milují nebo hádají, urážejí nebo usmiřují. Hodnotím vysoko ne proto, že by se jednalo o nějaký zásadní umělecký počin a intelektuál ať si raději určitě pustí Buňuela nebo dokument. Vysoké hodnocení si ale zaslouží filmařina v rámci daného žánru - skvělé obsazení i výborné herecké výkony včetně dětí, krásně vyvážené typové nastavení hlavních i vedlejších postav (u mne jednoznačně vede dědeček a babička), to jak nikdo není až na výjimky úplně špatný ani kladný a postavy jsou díky scénáři i hercům až neuvěřitelně reálné co do svých pohnutek, snů či rozhodnutí. Seriál opravdu nenudí. Za zmínku stojí i neošizená výprava a opravdu kvalitně a až nezvykle v detailu dotažený scénář. Je třeba zjevné, o co více dostal prostoru v této telenovele komediální talent a "živé" herectví Burcu Biricik ve srovnání např. s pozdějším seriálem Kuzgun, kde její postava je herecky více utlumená a, byť opět hlavní, je mnohem více mdlá.

• 27.11.2020  21:04

Tohle stvori jen Rusko. Na misto srdceryvnych anglosaskych psychodramat o vycichlem manzelstvi ktera jsou jak pres kopirak tento film skutecne osvezi. Tady je poradny narez ktery si na svou dobu misty az nezvykle ostre a s nadsazkou utahuje z vesnickych vidlaku a pritom take nezvykle citlive resi takova ta rutinni temata stredni generace. Scenka s vyzehlenou kravatou, makeup i ohoz Natasi i prubeh "noveho rande" u reky a mnoho dalsich nema chybu.

• 15.11.2020  02:10
    Saedeu mubi (2005)

Skvělé. Hlavně postavičky zábavního parku. Ale ten nekonečně rozvleklý závěr...

• 9.11.2020  20:15

Kniha je dokonalá a opakovaně se k ní doma vracíme. Dokonce tak, že jsme dle jedné z jejích postav pojmenovali dceru. Film je ještě dokonalejší. Lepší alternativu toho, jak si představit středověk jsem zatím na plátně neviděla. Již mnoho let si myslím, že Markéta Lazarová zcela jistě patří mezi 10 nejlepších filmů co kdy v Čechách byly natočeny napříč všemi žánry.

• 9.11.2020  19:43

Přemýšlela jsem, proč vlastně hodnotit plným počtem, i když je to relativně průměrný sportovně- filmařský počin. Asi proto, že miluju hory, moc ráda lyžuju a vím, jak to může být náročné. Filmy o americkém fotbalu a baseballu mne prostě neberou. Také proto, že se mi líbilo to civilní zpracování s herci - neherci. Ale především asi proto, že i po 30 letech si pamatuji nejen název a téma, ale i celou řadu záběrů a detailů z této dvoudílné minisérie, což svědčí o tom, jak na mne zapůsobila. Nedávno jsem si znovu pustila a uvědomila si, že to není jen nostalgie. Žádné festivalové eso to není, ale pro nás normální lidi i tak dost líbivé, s krásnou hudbou kdy vůbec neruší klidnější tempo a poměrně prostý příběh.

• 9.11.2020  18:51

Ne každý máme na surově skandinávský popis toho, jak si své frustrace a výčitky řeší úspěšné ženy středního věku. Příběh značně znepokojivý a postavený na jedné hlavní postavě, které ty ostatní vlastně jen tak sekundují. Právě toto vypíchnutí hlavní protagonistky tak nějak ospravedlňuje její drsný a netečně egoistický postup v poslední třetině filmu, který by mi jinak úplně nezapadl. Možná i proto, že je pro nás, ženy středního věku, je námět tak nelichotivý tak neumím hodnotit lépe. U filmu mne oslovila hlavně kamera. Snímek asi může bodovat na festivalech a u "znalců", ale já si jinak na příbuzné téma raději pustím filmovou verzi první třetiny románu Rok vdovou od Johna Irvinga "Dveře v podlaze", který je mnohem milosrdnější. A nebo si knihu opět přečtu, pro dobrý pocit, až do konce....

• 5.11.2020  23:37
    Delibal (2015)

Velmi turecké, velmi komorní a bez klišé ale divný casting i režie. Každopádně, další z tureckých romantických filmů, které tak nějak úplně nezapadají do masové produkce na ošoupané téma a který možná více ocení i pochopí lidé bojující s nějakou mentální poruchou. Ústřednímu páru (který hraje skvěle, především Cagatay Ulusoy) je ale poněkud zatěžko uvěřit lásku na první pohled i trvalejší osudový vztah. Tempo filmu se místy až velmi nelogicky střídá. Možná je to dáno seriálovou rutinou režiséra - jakoby točil seriál a z každého dílu vzal kousek a zároveň se tím snažil o kompaktní film složený z jednotlivých scén, tak jak jej umí třeba Francouzi. Turci tento film ale dost cení a možná je v něm i něco jiného, co nám uniká a jeho shlédnutí není úplnou ztrátou času. .

• 15.10.2020  00:19
    Paramparça (TV seriál) (2014)

Je to trochu škoda - zajímavá zápletka i dobře nastavený základ u jednotlivých postav měly úplně jiný potenciál než výsledný paskvil, který z toho nakonec byl vytvořen.

• 14.10.2020  17:49
    Psychiatr (TV seriál) (2018)

Mám ráda dobové detektivní záležitosti. Na seriál jsem se těšila. Nakonec ale kostýmní provedení bylo zřejmě největším tahákem a má očekávání asi byla příliš vysoká a při jeho sledování jsem se vlastně dost nudila. I když řemeslně seriálu pravděpodobně nelze nic zásadního vytknout, celé zpracování na mne působilo jako schematický přepis knihy na plátno a postrádala jsem větší hloubku postav a interakci mezi nimi. Nevím jak dobře ten pocit popsat - asi jako kdybych byla nucena lízat skvělou zmrzlinu přes sklo na místo návštěvy útulné cukrárny s milou obsluhou, kde ta zmrzlina možná není až tak skvělá, ale má chuť.

• 11.10.2020  22:20
    Umut adasi (2007)

Film ze zivota ilegalnich imigrantu v Londyne. Komorni snimek z doby kdy se v tureckych filmech jeste mohlo kourit asi urcite nepada do karegorie thriller nebo dobrodruzny film. I kdyz z nej obcas,ale jen velmi mirne, zamrazi.

• 4.10.2020  20:40
    Deliormanli (2016)

Slabsi romanticky film o navratu boxera - asi i nejaky remake. Filmu tentokrat nepomaha ani nadherny hlas Birce Akalay.

• 30.9.2020  01:05
    Yüzleşme (TV seriál) (2019)

Poněkud schematický scénář a výprava i nijak oslnivé herecké výkony asi vedly k nižší sledovanosti a k tomu, ze serial byl ukoncen jiz po 4 dilech i kdyz by se dal jeste trochu protahnout. Za mne docela hezka nenarocna kriminalka ktera se tvari jako romanticky ladeny mini serial. Stojí za to se podívat na pár záběrů krajinných exteriérů - točeno v oblasti kde se ve velkém pěstují na polích květiny.

• 7.9.2020  01:39
    Zemheri (TV seriál) (2020)

Kterak pravda a laska zase vitezi nad lzi a nenavisti. Kara Sevda trochu jinak - bohuzel pouze s jednou charismatickou osobou v podobe hlavniho zaporaka. V druhe serii, pokud by na ni došlo, by jistě dostal jeste vice prostoru. Bez ohledu na to, jak jsou nektere vedlejsi postavy velmi dobre obsazene i zahrane, ustredni par je ponekud nuda a moc neladi. Scenariste se take prilis nepredreli a s oblibou stridaji predevsim nemocnice, hrbitovy a policii.

• 29.8.2020  01:07
    Aşk Laftan Anlamaz (TV seriál) (2016)

Velmi odpočinkové a nenáročné, turecký romantický standard, který neoslní ani neurazí. Osvěžující postavou je hlavní designer Tuval v podání Demet Gül a na seriálu jsou asi nejzajímavější ďábelsky modré oči Betül Çobanoglu. Burak Deniz má fakt příšerné nohy. Kamera to ví a snaží se se držet jeho tragicky zajímavého obličeje, nicméně, každý záběr mimo dosti kazí celkový dojem.

• 11.8.2020  03:05
    Gönülçelen (TV seriál) (2010)

Turecká telenovela na motivy My Fair Lady. Vyniká nadprůměrně dobrou hudbou, především hlavní motiv je opravdu nádherný a měl největší vliv na mé hodnocení. Seriál také zdobí krásné herečky jako Dilsad Çelebi,Begüm Kütük nebo Tuba Büyüküstün (v hlavní roli). Druhá polovina seriálu ale je již téměř bez děje, některé obraty scénáře jsou prakticky nepochopitelné a je zjevné, že různí scénáristé pouze přešlapovali dlouho na místě, aby udrželi seriál v chodu. V seznamu herců chybí Onur Saylak, jeden ze 3 hlavních protagonistů.

• 13.7.2020  23:52
    Dar (TV seriál) (2019)

U serialu pozitivne prekvapi ledacos co nema vazbu jen na scenar a herecke vykony. Mne velmi oslovila pouzita hudba a jeji vyber z relativne alternativnich zdroju jako treba CocoRosie https://m.youtube.com/watch?v=sVh3WQtx_pw. Nebo take vypravou pouzite modely tureckeho navrhare Osgura Masura.

• 12.7.2020  04:19

Nikdy jsem moc nemela rada Pana prstenu. Jeho cinska verze na mne vubec nepusobi bez ohledu na to, ze remeslne je to po technicke strance temer dokonaly film. Nejvice bodu u mne nakonec nasbirala tsv. zelvi formace.

• 12.7.2020  04:05
    İnadına Aşk (TV seriál) (2015)

Opravdu nevadi, ze serial byl ukoncen bez konce... ani nevadi ze se obcas nedaji stihat titulky neb postavy opravdu hodne rychle mluvi. Jedna se o velmi upistenou a radoby vtipnou TV serii kdy se clovek musi ptat, co byla vlastne cilova skupina divaku. Nabizi se paralela se slabsimi cernobilymi prvorepublikovymi filmy, ale pro pametniky je tempo rozhovoru prilis rychle a nemohou serial stihat. Vtipy a hlasky cili nekam na druhy stupen zakladni skoly, obsazeni zase na vekovou skupinu cca 18- 35 (ale tam zase vadi az nesmyslne jednoduchy a predvidatelny scenar).

• 12.7.2020  03:52
    Bay Yanlış (TV seriál) (2020)

Na základě 6ti dílů - Can Yaman opet zcela stejne bez napaditeho scenare nebo zajimave hudby. Lze ocekavat, ze az jeho polonahe telo v kazdem patem zaberu cenzura a verejne mineni posune do trochu mensi frekvence tak serial opusti i jeho skalni fanynky a potka jej osud obdobny s Inadina ask. Ale treba se pletu a abstinencni priznaky serialovych fanousku po Covidu a pekne svaly utahnou tuto telenovelu mnohem dele. Nedalo mi to a pustila jsem si s odstupem 13. dil, jestli jsem serialu nekrivdila. Myslim ze snad ani ne. Hodnoceni menim ze 2* na odpad. Mela jsem opravdu snahu ale nemohla jsem u toho vydrzet a upisteny dil tentokrat ani nedokoukala.

• 19.6.2020  15:51
    Fatih Harbiye (TV seriál) (2013)

Sledování tohoto seriálu je srovnatelné se čtením telefonního seznamu na místo poutavé knihy. Je až k nevíře, kolik hodin lze natočit úplně o ničem. Talentu Neslihan Atagul je zde skoro škoda a mnohdy působí až rušivě o co je lepší ve srovnání s jinak relativně velmi průměrnými telenoveloidními herci. Časová investice se jí ale asi vyplatila - našla si v seriálu životního partnera. Asi se nudila stejně jako většina diváků pod 70....

• 18.6.2020  22:57
    Kimse Bilmez (TV seriál) (2019)

Serial s ambici patrit do lepsiho prumeru akcne romantickeho tureckeho standardu. Jeho finalni vyzneni ale znacne shazuje dusledna propagace islámu, nádherná manekýna bez charizmatu v hlavni roli a také mnohdy iracionálni zvraty v jednani vedlejsich postav. Naopak, jen kvuli skvelemu čertíkovi v roli mladsiho z obou bratru stoji za to par dilu videt. Trochu v seriálu také drhne věkové rozpětí herců. Keremcem 40 bohužel už nezapře a pokud hraje čerstvého třicátníka tak to trochu mate. Stejně zmatený je ale i scénář (tedy pokud v Turecku výcvik agentů neprobíhá cca od 10 let) a tak je to asi úplně jedno ...

• 9.6.2020  11:54

Tentokrát opravdu nenáročná korejská zábava, která časem poněkud vyčichne. Zase tak moc to ale nevadí a film se dá dokoukat. 3* za některé opravdu skvělé a neokoukané scénky jako třeba příprava skoku na gumě, výborného učitele dívčí třídy a zdařilý pokus o zobrazení toho, co se možná asi opravdu honí v hlavě puberťáků.

• 9.6.2020  11:46
    Kara Para Aşk (TV seriál) (2014)

Tolik lásky, tolik slzí, tolik mrtvol... A cca od 46 dílu už opravdu velká nuda.Na druhou stranu - sympatické herecké obsazení a Tuba Büyüküstün si opravdu zaslouží všechna ocenění co za ten seriál dostala

• 5.6.2020  18:28
    Eorin shinbu (2004)

Jeden z mnoha korejskych filmu ktere pusobi tak jakoby trochu rozvlekle nic a na konci si uvedomim ze jsem se vlastne skvele bavila a nic mne u toho nerusilo. A to vse u filmu ktery ma tolik predvidatelny scenar, ze mate pocit ze byste jej umeli take napsat, hudbu komponovanou tak, ze si ji ani nevsimnete a pritom nikde nechybi a ustredni par ktery proste hraje skvele a tak jak ma. Moon je roztomila jako vzdy a jeji vyrazova pestrost filmu vylozene prospiva. Skoda ze nedali jeste vetsi prostor jeji umelecke "universalnosti" a nenechali ji vic zatancovat nebo zpivat. Film ale tahne hodne Rae-won Kim a tak by toho bylo moc. Prave kvuli nemu se nabizi srovnavat s ...ing, ale tohle neni takova korejska melodramaticka romanticka zdimacka a oba filmy jsou nesrovnatelne.

• 5.6.2020  14:22

Velmi originalni comming out cerna komedie. Vyborna volba hlavni herecky, nevyrazna hudba. I kdyz slovo komedie se mi trochu prici pouzit pokud si vzpomenu na zeny v nasi rodine o 1-2 generace drive a realitu jejich zivota. Jako kdyby u nas nekdo chvili bydlel a pak hned napsal prvni pulku scenare. Drobne muzske dialogy ci radost novopecenych vdov, navstevy policie, scenky s kvetinami, postrehy ohledne emocni inteligence muzu a zen i verbalni a neverbalni komunikace - bez chyby. Na plny pocet to nedosahne, ale pri spravne nalade tento film dosti osvezi.

• 8.5.2020  22:01

V podstatě již od dětství jsem fanoušek Petera O´Tool. Vůbec mi nevadí zdánlivě nekonečné snímky jako Masada a nebo právě Lawrence z Arábie a nedokážu být až na výjimky kritická k jeho hereckému projevu. U tohoto filmu mne docela zajímalo, v jakém rozsahu se jedná o "film" a do jaké míry filmové zpracování opravdu zachycuje reálnou postavu - archeologa Thomase Edwarda Lawrence. Moc jsem se toho nedozvěděla... Kdo ví, zda v dnešní době existují podobné osobnosti, které by měly možnost ovlivnit dění na středním východě a zda vůbec pro takové osobnosti ještě lze vytvořit příležitosti. Třeba by to mnohému pomohlo.

<< předchozí 1 2 3 4 5