Zaklínač - Zrádce měsíc (2019) (epizoda)

Na dvě věci je Triss Ranuncul nejvíc hrdá, velmi útlý pas a nádherné, dlouhé kaštanové vlasy. Romilda Vaneová nesplňuje ani jedno. Když pominu příšerně nudnou linku Yennefer a Ciri a budu dělat, že vzhled Triss byl jen přelud tak díl neměl chybu.

Zaklínač - Čtyři marky (2019) (epizoda)

Údolí Blathanna. Údolí květů. Vidíš v tom někde nehostinný hory Lauren Schmidt???? Doslova to má i v názvu. Absolutně nevyužili povídku Konec světa. Linku Yennefer ani komentovat nebudu. Mimochodem co že přesně dělá Istredd (v Netflix podání je očividně z dalekého Zangvebaru) v čistě dívčí škole v Arethuse? A co že tady dělá Fringilla Vigo z Nilfgardu? To si císařství nemůže dovolit vlastní čarodějné školy? Dělej s tím něco Emhyre!

Zaklínač - Začátek konce (2019) (epizoda)

Prostě nemohli nechat jeden díl jen povídce Menší zlo, prostě tam tu nesmyslnou linku s Cintrou, která se odehrává v úplně jiný čas museli dát. Když pominu ty nesmyslný netflix změny knižního příběhu tak je to skvělá první epizoda. Škoda jen, že nezmínili příběh o dívce a sedmi gnómech.

Válka zítřka (2021)

Nebejt průměrný akce a J. K Simmonse tak si to nezaslouží ani ty 2*. Absolutně nevtipný, nelogický a až směšný scény doplňují občasné herecké pokusy Chrise Pratta, které to ale nemají šanci zachránit. Takhle prostě logika cestování časem nefunguje, nemůžete si jen tak říct, že se objevíte na mistrovství světa ve fotbale v Kataru (btw těch pár přerušených minut zápasu bylo to nejzajímavější v tom filmu) a pak najednou na plážích Miami vy troubové! Nemluvě o naprosto retardovaný geologicko-vulkanické části na konci.

Pěreval Ďatlova (2020) (seriál)

Ruský Colinov Farrellievič, aka agent KGB a bývalý voják, přijíždí rozluštit záhadu Dyatlovy expedice. V druhý světový očividně bojovalo dohromady jen asi 50 rusů, protože hlavní vyšetřovatel buď zná nebo se za války setkal s velkou částí uralské populace. V rámci četných flashbacků se samozřejmě podíváme i na průběh války, protože ta nesmí chybět v žádném ruském filmu. Docela vtipná romantická zápletka je pak spíš na obtíž. Od prvních mysteriózních dílů, německých okultistických zámků, mrtvých lámů, opic v klecích, fotek nacistické výpravy do Himálají a snímků UFO se přesuneme k realistickému racionálnímu konci. Během dílů z pohledu členů výpravy si pak přijdete jako byste se expedice na horu smrti sami účastnili.

Tiché místo: Část II (2020)

Pravidlo číslo 1během apokalypsy: nemít děti, pravidlo 2: když už ty děti máte tak si nedělejte další

Czas honoru - Powstanie (2014) (série)

Jak jinak zakončit seriál o polském odboji než legendárním Varšavským povstáním. Jedno z nejlepších ztvárnění tohoto největšího a také osudného ozbrojeného výstupu Armie Krajowe proti okupantům. Seriál by si zasloužil pokračování o Prokletých vojácích. Żołnierze wyklęci, bojující tentokrát proti sovětským osvoboditelům (čti: okupanti), kteří si v ničem nezadali s těmi německými.

Černobyl (2020) odpad!

Jako ruský filmy nikdy nebyly nějak dobrý (až na čestný výjimky), ale tohle bylo extrémně špatný i na ně. Není to dobrý ani jako parodie sebe sama.

Věc: Počátek (2011)

Koukal jsem se na to jen kvůli Mary E. Winstead, a jen kvůli ní tomu nedám odpad.

Czas honoru (2008) (seriál)

Kdo by to byl do těch Poláků řekl. Vrátili se snad doby Čtyři z tanku a pes? Opravdu jsem nečekal, že dokáží vyprodukovat vynikající televizní seriál se skvělou hudbou, historicky autentickou zápletkou a obstojnými hereckými výkony. Přirovnal bych to asi k našim Četnickým humoreskám (bez skvělého českého humoru tedy), přirovnání k Bratrstvu neohrožených mi přijde trochu přehnané. Jediná věc co mi vysloveně vadila byli polsky mluvící němečtí vojáci, přece jenom kdyby mluvili německy, dodalo by to tomu tu pomyslnou třešničku na dortu.