• Fantasy

Oppenheimer (2023)

Precenovany film. Na to, ze z filmu bylo i nekolik Oscarů, tak muj dojem byl tento: Strasne dlouhe (proc to udelali na 3 hodiny???) Utahany uvod.  Strasne moc dialogu. Nedokazal jsem se soustredit, porad se jen mlelo a mlelo, tisice slov a diskuzi.  Pomaly spad.  Zajimave tema, Robert Downey jr. k nepoznani. Cillian byl taky fajn.  Dal bych 6/10

Mandragora (1997) odpad!

Tragicky zpracovaný film i herecké výkony. Hrozná produkce. Nechutné téma zveličeno (asi tak stonásobně) a výsledkem je mega nechutný film, který Vám chce tvrdit, že v 90. letech pravidelně jezdili malí kluci do Prahy s cílem postavit se na vlastní nohy. Dle filmu jich mají být snad tisíce, všude po ulicích vidíte dětské gangy nezletilých prostitutů a v každém baru se Vám nějaký chlapec začne podbízet (sorry, ale tohle je fakt kravina..). Chápu, že autor chtěl upoutat pozornost na toto nechutné téma, ale bohužel výsledný film je spíš lehké porno pro pedofilní homosexuály než snímek, který chce na něco upozornit. Existuje spousta jiných filmů, které poukazovali na podobné téma a přitom to zpracování nebylo tragické, nechutné a odporné..

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994) odpad!

Trikrat jsem to zapnul. Trikrat jsem u toho usnul a nikdy to nedokoukal. Myslim, ze to mluvi za vse. Bylo to hrozne nudne. Beckove zpracovani. Hlasky mi neprisli vubec vtipne.. Film pro hloupesi publikum, ktere bavi natvrdle vtipy bez pointy.. 1/10…

Big Lebowski (1998) odpad!

Film o nicem. Nechapu to zdejsi skvele hodnoceni tak nudneho snimku. Z filmu jsem pochopil, ze tam hraji bowling, pak mensi prusvih s mafianama kvuli trave, pak zas hraji bowling a najednou je z niceho nic konec bez nejakeho rozumneho zaveru. Zbytecne jsem ztratil kousek zivota sledovanim tohoto dokumentu o bowlingu… za me 1/10

Královna prokletých (2002)

Uzasny film pro fanousky upiru a rockove a metalove hudby z konce 90. let. Vsechny hlavni pisne slozeny a nazpivany Jonathanem Davisem (Korn). Perfektni soundtrack (Static x, Marilyn Manson, Chester Benington, Papa Roach, Disturbed a dalsi). Aaliyah naprosto perfektni jako Akasha. Chapu, ze dnesni divaky zblble hip hopem a Nicki Minaj apod to nezaujme, jelikoz absolutne nedokazou docenit propracovanost tohoto snimku a uz vubec ne precizni hudebni pecky, ktere behem filmu hraje upir Lestat. Pro fanousky Nu Metalu, upiru, gothic umeni a Vampire the Masquerade nutnost. Pro bezne recenzenty CSFD odpad, jelikoz zde neuvidite bezduche mlaceni, nahe zadky ani radoby intelektualni vypraveni zamerene na ochranu zivotniho prostredi.

Poslední vládce větru (2010)

Perfektni film. Krasne efekty, priroda, dej i efekty. Vtahlo me to do deje a ani chvili jsem se nenudil. Doporucuji.

Black Clover: Meč Krále čarodějů (2023)

Sama akce. Obcas uz trochu preplacana. Pribeh temer zadny. Hrozne moc postav, kde poradne nevim, kdo je kdo. Za me nic moc. Zaver je o neco lepsi ale prijde mi ze postava Asty lehce vykrada postavu Meliodase z Seven deadly sins (ve smyslu: mlady kluk s kouzelnym mecem a demonickymi schopnostmi..)

Morbius (2022)

Po dlouhe dobe film ktery splnil me ocekavani. Casto koukam na filmy ktere tu maji hodnoceni 80% a vice a jsem z nich naprosto zklamany ale ted je to naopak. Morbius ma 47% a pritom je naprosto v pohode.  Cekal jsem podobnost postavy s komiksovou predlohou - splneno.  Cekal jsem akcni sceny a pekne efekty - splneno.  Bylo mi jasne ze tam budou obcas ty trapne americke kecy a natvrdle hlasky, ale cekal jsem ze toho nebude moc a nebude to rusit dojem z filmu - splneno.  Nevim, co od toho kdo cekal vic. Od prvni trilogie X-Men kde poprve hral Hugh Jackman Wolverina sla uroven zfilmovanych komiksu rapidne dolu, takze fakt nechapu proc nekdo cekal neco vic od Morbia.  Za me povedeny komiks ktery prevysuje soucasnou prumernou tvorbu svym zpracovanim a peknym vykonem Jareda Leto.  Zaroven urcite lepsi nez Venom 2

Na západní frontě klid (2022)

Cekal jsem uzasny trhak, ale dostal jsem jen naprosto tuctovy film.  Na zacatek Vam ukazou prestrelky na bitevnim poli, pak jak se verbuje do armady, pak prestrelka, kde jich par kupodivu zarve.. a pak asi po pulhodine zacina nejaky pribeh, kde stale neni jasne kdo jsou vubec hlavni postavy a o co tady (krom prestrelek vlastne jde). Jako jestli bylo cilem ukazat, ze ve valce se strili, neni casto, co jist, vojaci jsou vydeseni, obcas i umiraji a hromadu dalsich celkem dost jasnych veci, ktere vsichni zname, tak to snad ani nebylo potreba natacet.  Pokud nejste military nadsenci, tak muzete s klidem tento film vynechat

Berserk - Season 2 (2017) (série)

Urcite o dost lepsi nez predchozi serie ze 2016, ktera by mohla nest podtitul, kde je Casca? Protoze tam prakticky jen hledaji Cascu, ktera se az otravne nesmyslne dokola ztraci.  Konecne je zpet Griffin, jsou tu nove zajimave postavy, jako carodejnice, moonlight knight apod + nadupany berserker armor.  Bohuzel, Casca je opet po celou serii invalidni a obcas se zas ztrati…takze nezbyva nez ji jit po dvestepadesate hledat - asi autora vzrusovala predstava ji neustale zachranovat.  No a vlastne zaver serie je zas uplne o nicem, nic se nestane, Griffith se vubec neobjevi, proste opet vzduchoprazdno, aby bylo o co ukazat v dalsi serii, ktera mozna ani nevyjde. Takze po 24 dilech jsme vlastne porad na zacatku…. Casca je mimo, Guts vse rozmlati a Griffith sice vylezl na chvili na povrch, ale vlastne zadny zasadni zasah do deje se nekonal.. Za me takovy prumer, ale rozhodne obrovsky posun proti te tragedii ze 2016.