Frasier (1993) (seriál)

Charaktery postáv v tomto serialy su perfektne vykreslené. Ku každej si človek dokáže vytvoriť vzťah. Pre mňa neprekonatelný sitcom. Atmosféra 100 bodov. Humor sa sem tam opakuje ale nevadí to. Vždy čumím kde sa tie nápady berú a sem tam si všímam koľko iných sitcomov si z neho bralo inšpiráciu.

Tony Takitani (2004)

Zaujímavé že ja som vnímal film diametrálne odližne od vačsiny ludi tu komentujúcich a hodnotiacich. Pre mňa je to plných 5. Krásne natočené, krásna zaujímava kamera, nádherna hudba a neviem si predstaviť dokonalejšie vyzobrazenú poviedku vo filmovom prevedení. Ja som to doslova ako fanúšik murakamiho vsakoval do seba a mal som podobné pocity ako pri jeho knihách či poviedkach. Oproti zfilmovanému nórskemu drevu je to o moc moc vyššie. Možno niekomu vadí prílišny opis, ale podla mňa o to šlo, zobraziť atmosféru či vôňu a to sa vydarilo geniálne. Iba škoda že to tak rýchlo ušlo.

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Orient expresu (2010) (epizoda)

tak toto bolo prvotriedne. malo to šťavu, chuť a emocie. pre mna najlepšia časť z celej série. Netvrdím že ostatné časti neboli vynikajúce, ale tu som zabúdal na to že sledujem televízny film a malo to v sebe veľkolepé momenty podobné filmovému plátnu. Zvláštna pochmúrna atmosféra a Poirot bol pozoruhodne avangardný.

K zázraku (2012)

Ja som z tohto filmu absolútne nadšený. Dokonca viac než zo stromu života. Krásne, poetické a pritom absolútne realistické. Nedá sa uhnuť pohľadom od žiadnej sekvencie. Možno to chce špeciálneho diváka, lebo inak si to slabé hodnotenie k tomúto filmu vysvetliť neviem.

I'm Waiting Here (2013) (hudební videoklip)

Tí dvaja sa tu našli. Viem si predstaviť aj jej muziku do jeho filmu. Kiež by. Tak ono aj toto je taký atmosférický minifilmík že? Niekedy je málo viac. Tak tak.

Zvětšenina (1966)

Posledná scéna akoby hovorila za všetko. Neni sa čoho chytiť. Hľadáme opravdivosť, naplnenie, materiálne bohatstvo a čim viac sa zdá že niečo máme, tým menej je naša duša uspokojená a tvárime sa že v ruke je...loptička

Poslední jednorožec (1982)

To je proste časť môjho detstva, takže inak sa nedá než dať 5 bodov. ....mamiiiii ideme znova na to do kinaaaaaaa?... tak nejak to bolo.

Môj príbeh (2011) (seriál)

Škoda že už podobný seriál na stv nechodí. Očakával som že to bude buď dlhšie alebo že sa troška roztrhne vrece a vznikne niečo podobné. Silné boli pre mňa všetky časti. Každý príbeh mal veľmi veľkú váhu a vo mne vždy niečo silné zanechal.

Kimssi pyoryugi (2009)

Tento film ma nenudil ani po druhé. Oceňujem výborný nápad o dvoch osamotených dušiach v rozličných situáciach, z ktorých každá zároveň vlastným spôsobom obýva svoj ostrov či už uzavretý alebo na voľnom priestranstve, z ktorého sa neda len tak vyjsť. No láska premáha svet. Pekné, kórejské ,dojemné, kórejský dobre zahraté, atmosferické a humorné.

Finger of God (2007)

Napriek tomu že pravdepodobne debutový dokument Darenna Wilsona, nečakal som že to bude až taká sila. Dávam plný počet.