• Životopisný

Nutná oběť (2011)

Béčko to možná je, ale mně se to líbilo. Kdo někdy viděl akčňák, zná pravidlo, že hlavního hrdinu nejde trefit. To bych tomu filmu nevyčítal. Od začátku je sice jasné, že se osudy těch dvou hlavních hrdinů potkaj, ale nebylo jasné jak, což na tom bylo to zajímavé. Za mě ten film stojí za zhlédnutí, nuda to není.

Fast Girls (2012)

Ten film je pohodlně koukatelný s příjemným tématem. Děj je od určité chvíle trochu předvídatelný, ale to nevadí, protože má spád, takže se u toho člověk nenudí.

Hněv Titánů (2012)

O nic horší než předchozí díl. Splnil to, co se od akčního filmu čeká. Stopáž akorát dlouhá, žádná intermezza, akce od začátku až do konce. Zajímavý komentář verbal.

Konečná (2013)

Houby béčko. Naprosto jednoznačně áčko všech áček. Namátkově: Arnold s kulometem a Johnny Knoxville v helmě a brnění mu asistuje u střelby; Arnold v Camaru brázdící kukuřičné pole; Arnold střílející z brokovnice nemusí mířit; Arnold, co slovo, to perla. A mnohé jiné. Takže: kdy bude další film s Arnoldem v hlavní roli?

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Směle bych to snad i označil za nejlepší akční film všech dob. Na plátně se vedle sebe sešla absolutní špička. Jde o kompilaci těch nejlepších hlášek. Příchod Chucka Norrise na scénu mě úplně rozsekal. Pomalu jsem nevěděl, koho mám povzbuzovat dřív. Borci chrlí jednu vypečenou hlášku za druhou. U tohohle snímku se člověk ani na chvilku nenudí. Je to zkrátka kompilačka toho nejlepšího z nejlepšího. Pět hvězdiček je málo.

Souboj Titánů (2010)

Na to, že to původně vypadalo jako slátanina (je vidět, že šetřili na efektech), tak tento film značně překvapil svou poutavostí. Jde prostě o akci v jednom kuse, žádné dlouhé pauzy, má to spád a je vidět, že i s menším rozpočtem se dá natočit napínavý film.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Jako jo, ale kdo to nečetl, tak se asi tolik nechytal, protože přece jenom v knižní předloze je tolik podrobností, že to do filmu ani snad dát nejde (pokud teda nechcete sedět v kině 10 hodin). Jinak postavy jsou celkem věrně zobrazené, tak nějak jsem si je přestavoval. Těším se na další díly.

Alexandr: Něvská bitva (2008)

Zklamání jednoznačně. Kdo to točil? Ochotnický soubor? Hrůza. Herecké výkony mi přišly béčkové. Děj jaksi postrádal spád. Označení "velkofilm" není z mého pohledu příliš trefné. Vypadá to spíš na nějakou nízkorozpočtovou fušařinu.

Cougars, Inc. (2011)

Jako jo, je to sice blbost (postavy se chovají absolutně nesmyslně), ale dokáže pobavit, jenom ten konec byl celej nějakej nevyžvejkanej, no.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

1* jen proto, že jsem to nakonec dokoukal, ale byla to bída, skoro to šlo do odpadu. Děj se táhne, námět takový nijaký, byly tam zbytečně zdlouhavé scény o ničem, napětí chybí. Absolutně nechápu, jak tento film může mít 85%.