Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Pre mňa, čo som od mladého veku čítal, študoval a dychtivo vyhľadával informácie o knihách Tolkiena, bol tento film konečným a erotickým vyústením tejto éry. Som zaľúbený, chcem si zobrať za ženy všetky herečky, chcem v tom svete žiť. Film mi to ako tak umožnil. S kina som odchádzal spotený a červený od toľkého orgazmu. 5 hviezdičiek, bez debaty a aj po 10 - tom pozretí.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Moje milovane fantasy ma serial presne na toto tema? Tak to ma neostalo chladnym. A ani ze neostalo: Vyborna rezia, herci, kamera- tak ako to uz byva zvykom u HBO serialoch. Chvilu trvalo, kym som sa uplne do deja dostal, ale potom ma to uz chytilo a nevedelo pustit. Uzival som si to plnymi duskami, s radostou a s vinkom v ruke. Jedina skoda asi ta, ze pri tomto seriali sa asi divak nedocka ziadnych nakladnych a majestatnych bitiek, co mi vlastne ani moc neprekaza. Tesim sa na dalsie serie a odporucam kazdemu vyznavacovi dobrych serialov, nie len fanusikov fantasy sveta.

Policajt v Hongkongu (1975)

Nemozem si pomoct, ale u mna je to vzdy na 5 hviezdiciek len vtedy, ak tam je aj Terrence. V kazdom pripade, nechybaju tie spravne bitky a klasicke paste o hlavu, svojsky vysetrovaci styl Bud Spencera a nepriatelia ktori nic nezmozu proti tomuto macovi. Na zaujimavu oddychovku, kde sa clovek raz za cas zasmeje, odporucam.

Rambo: První krev (1982)

Presne takto sa zachranuje svet. Osamely vojak proti zvysku. No predsa ten, kto ma vacsie gule :). Klasika, doteraz mam v policke kazetu ktoru si stale rad pustam.

Demolition Man (1993)

Milujem styl filmu, kde sa miesaju akcne sceny s vtipnymi komentarmi. A ked ich sam Sylvester, hrdina vsetkych dob, rozprava? Ja mam jednoducho slabost na tieto zalezistosti, kde sa clovek viac smeje ako byt napnuty z akcnych scen.