Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Podle mě hodně dobře natočená černá komedie. Herci jsou ve svých rolích taky opravdu dobří a celý příběh je podle mého názoru dost celistvý na to, že je to natočené podle 3 knih. Opravdu jsem se bavila, ale má to i svá hluchá místa, a to zejména v přechodech do dalších knih.

Lovci pokladů (2004)

Mě se to teda líbilo. Je sice pravda, že si hrdinové vycucávají vodítka z prstu, že lacině napodobují Indiana Jonese, ale bylo to zábavné, zajímavé a dá se na to koukat. Nicholas Cage zahrál velkého lovce uvěřitelně, ale byl to příliš standartní výkon na oscarového herce (když nepočítám ty ohromné kiksy v dialozích při těch rádoby napínavých scénách). Seanu Beanovi jako vždy perfektně sedla role bývalého kamaráda (on snad jiný role nepřijímá). No a Diana Kruger? Takovej hereckej průměr, jako holka ani nemůžu posoudit vzhled... Jinak ještě k hodnocení-lepší 3*.

Ohnivý oceán (2004)

Film by to byl dobrý, kdyby se nemuselo pořád jen koukat na poušť, kde heká a vzdychá hlavní hrdina. Vigga mám ráda, ale tenhle film (nebo spíš ta jeho role) se mi fakt nelíbil. Byl zde takový až moc namyšlený a chvílema až trapný. Film hraničí s nudou, kdyby se to dostalo do rukou mě, hned by to bylo asi 30 minut dlouhý.

Pád Třetí říše (2004)

Když jsem vyrazila do kina na tenhle film, vůbec sem netušila, co mě čeká. Nevěděla jsem, jestli mě bude čekat válečná nuda nebo ubrečený kýčovitý dokumentoid. Nakonec se mi film hodně líbil. Všechny scény byli tak opravdové a přesto jsem nemusela koukat na dvouhodinové záběry křičících a plačících tváří. Hitler působil jako živý. Přesně jsem v něm viděla toho velkého diktátora, který mi odjakživa dělá těžší život, protože mě s ním pořád otravují ve škole. Poznala jsem, že ten člověk není ten bezlítostný mužík, který před ničím neustoupí, ale že je to v podstatě nemocný člověk. Bruno Ganz ztvárnil velkého Fürera prostě dokonale. Drsný film z drsné doby, ale skutečný...

Příliš dlouhé zásnuby (2004)

Film se poměrně věrně drží knižní předlohy Sébastiena Japrisota. Skvěle vybrané lokace a dobrá kamera jen umocňují zážitek z krásného příběhu. Pochvala patří samozřejmě i Audrey Tautou, která myslím postavu vystihla skvěle.

Riskni to s Polly (2004)

Buď jsem divná nebo to byla opravdu taková nuda. Příběh byl inteligentní, občas vtipný, ale přišel mi takový obyčejný, nezajímavý a pro mě opravdu hodně nezábavný. Bena Stillera moc nemusim a po tomhle filmu se na tom nic moc nezmění. Zato Jennifer Aniston mám docela ráda (hlavně z Přátel) a myslím, že umí hrát líp. Třeba, až se na to podívám znovu (dostanu odvahu), ohodnotím to líp. Alespoň, že to nebyla bezduchá, nechutná obludnost jako např. "prcičky" => dalo se na to koukat.

Smím prosit? (2004)

Tanec miluji, takže jsem byla s námětem celkem spokojená, Richard Gere je docela pěkný chlap, takže bylo na co (na koho) koukat a je to i celkem inteligentní komedie. Herecké výkony (bohužel) průměrné a ani Jennifer Lopez mi nepřišla tak docela tragická jako většinou. Jen kdyby to nebyla taková úděsná nuda. Kromě docela povedených tanečních scén a pár vcelku vtipných hlášek nebo scének (jejichž původcem je většinou nesympatická obézní tanečnice) zde opravdu nebylo nic zábavného a tak se z toho stává opět další tuctový americký remake, kterým se opět dokáže, že Hollywood není dokonalý a nemůže natočit jakýkoli film báječně (i když tady to bylo spíš tou mentalitou Američanů/Japonců).

Snowboarďáci (2004)

Ubohá česká napodobenina už tak dost ubohých amerických teenagerských komedií. Celý námět by nemusel být sám o sobě tak hrozný, ale hodně snímku uškodilo herecké obsazení (instruktorka snowboardu) a hlavně dialogy ("My jsme se o vás i báli..." WTF?). Sice tu všichni zdůrazňují, že je to film pro "náctileté" tedy i pro mě, ale mně to fakt nechytlo... asi nejsem normální...

Van Helsing (2004)

Nic jsem od toho nečekala a ničeho jsem se nedočkala. Dějově chabé, ale když Hughovi Jackmanovi ten klobouk tak seknul... ;) Ale co už no... hlavně, že jsem se nenudila.

Vzpomínky na lásku (2004)

Krásnější a smutnější romantický film jsem snad nikdy neviděla. Korejci nádherným způsobem zapůsobí na city a rozpláčou ať už navenek nebo uvnitř. Rozehrají před vámi překrásné a natolik opravdové drama o lásce a její nezlomnosti, že si po skončení řeknete: "Vždyť to se může klidně stát i mně!". Už jen proto, že všichni herci hrají skvěle a podávají velice přesvědčivý výkon. První část snímku je sice poněkud zrychlená, moc romantiky v ní není, ale po chvíli jsem si již užívala krásné melodrama. Po úžasném zážitku z My Sassy Girl jsem si nebyla jistá, jestli ještě nějaký film dokáže překonat něco tak procítěného, ale teď už vím, že ano. Moment to Remember se stává jedním z mých nejoblíbenějších filmů a doufám, že ještě nějaký podobný snímek plný lásky a smutku, ať už Korejský, Evropský nebo Americký, zhlédnu.