Wanted (2008)

Svěží východní vítr rozhýbal angloamerické vody. Nebo angloamerické větrolamy zmírnili východní tajfun? Těžko říct, faktem zůstává, že Wanted není zdaleka tak řízné jako Noční hlídka, nicméně stále zůstává dostatečné svěží a čerstvá na zatuchlé vody hlavního proudu. Jakoby se čertík vyčůral z Karlova mostu do Vltavy. Podle mého ve filmu vše funguje tak jak má, aby jste získali výborný akční podívanou. Chybí tu, ale něco navíc, co by z akční podívané vytvořilo dílko hodné nezapomenutelnosti.

Život zvířat (2008) odpad!

"Šokující a brutální horor z prostředí obchodu s lidmi. Ještě brutálnější než horor SAW. Inspirováno skutečnými událostmi." Tato věta distributora je patrně nejděsivější na celém snímku. Jedná se pravděpodobně o rádoby chytrý kalkul jak za málo peněz dostat hodně peněz, bohužel to má fatální dopad na samotnou otázku smyslu existence diváka. Odpovědí rozhodně není, aby se díval na něco takového. Žánrově film naprosto nefunguje, snaha vyvolat strach ztroskotává na příšerných hereckých výkonech a neschopnosti režiséra vybudovat alespoň špetku napětí. Horor se tento film dá nazývat pouze ve smyslu utrpení přežít ho až do konce a udržet v sobě naději, že snad alespoň závěr bude strašidelný => nebude.

10 000 př. n. l. (2008)

Tak tohle byl šílený zážitek. Pochybná omluva všem původním obyvatelům vybitých bílými muži? Příběh lásky až za hrob? Já ten film prostě nepochopil.

Crash Road (2007) odpad!

Jsem alergický na určité kombinace. V tomto případě templáři, sexuální libido, muzikálová vsuvka a Hanychová. Film má jediné pozitivum, můžete u něj beztrestně nadávat, jak jde česká kinematografie po hlavě do prdele.

Kasandřin sen (2007)

Jeden z nejslabších Woodyho snímků. Pochopil jsem co se Woody snaží tímto dílkem sdělit divákovi, všechna ta ironii života, nemožnost předpovídat následky našich činů a neschopnost člověka se s tím vším utrpením vyrovnat. Proč to ale dělat takhle špatně. Film selhává téměř na všech úrovních, drží ho prakticky jen herecké výkony. Woody je zavedenou značkou, proto zamrzí o to více, když vidíte, jak někdo tak schopný dělá něco tak neschopného.

Katakomby (2007)

Příšerně pitomý film, s příšerně pitomým obsazením a stupidními dialogy zachraňuje charismatická Shannyn Sossamon a mé vyslyšené volání a zmasakrování všech těch pitomých puberťáků, který bych poslal do prdele hned na začátku filmu.

Kvaska (2007) odpad!

Ono natočit dobrý muzikál je těžký. Mnoho lidí je nemá rádo už z principu, další je mají za homosexiální žánr a v neposledním případě si někdo myslí, že dobrých herců zpěváků je fakt pomálu. Takže Mirjam Landa patří obdiv za to, že to zkusila. To je, ale vše! Téměř nic na tom snímku není dobře! Nejsem žádný zarytý antilanda, ale bylo by příjemné, kdyby Daniel nějak procitl a stal se mnohem víc soudnější. Ať se prvně podívá na nějaké dobré filmy a pak podle nich zkusí něco natočit, věřím, že výsledek bude mnohem lepší.

Persepolis (2007)

Film mnohem více o lidské hlouposti a malosti, předsudcích a nepochopení, než o válce a náboženském fanatismu. Kéž by umění dokázalo něco změnit...

Pokoj 1408 (2007)

Někde jsem slyšel přirovnání Stephena Kinga ke "fabrice na knihy". Dle mého názoru přirovnání velmi výstižné, neboť odkazuje nejen na kvantitu, ale i na kvalitu (Warholova "Faktory"). S filmovými adaptacemi Kingových děl je to podobné. Existuje jich obrovské množství, jejich kvalita kolísá a fankluby Kingových knih k nim přistupují s notoricky známou protipólností. Knižní předlohu Pokoje 1408 jsem nečetl. Nebudu tedy hodnotit kvalitu metamorfózy knihy ve film. Filmový produkt samotný však představuje něco co už v podstatě všichni známe. Jedná se o poměrně uzavřený psycho-duchařský žánr. Myšlenka jednoho uzavřeného místa, ze kterého chcete strašně moc pryč, ale nemůžete je osvědčená už od mistra Hitchcocka. Co tedy přináší Mikael Håfström za novum? Žádné. Měl velmi dobrou ruku na výběr ústřední herecké dvojice ( John Cusack, Samuel L. Jackson), podařil se mu vybudovat charismatický interier pokoje se všemi jeho nadstandardními hotelovými službami. Naprosto však selhává tam, kde by měl horor rezonovat. Ve strachu. Film příjemně graduje až k prvním chvílím v pokoji, následně však ztrácí dech a jen se tak potácí na místě. Atmosféra hororu musí souznít s nejtemnějšími stránkami divákovi mysli. Neděsíme se podobnosti s nenáviděným otcem, nepropukáme v pláč, když se nám naše dcera rozpadne na popel v náručí a bohužel netoužíme po smrti jako jediném východisku z hotelového apartmá v Očistci.