• Krátkometrážní

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

A ja že to bude pri najlepšom priemer. Prvý film je pre mňa super animovaný western. Ale toto! Je to síce niekedy až moc epické fantasy, ale ono to funguje parádne. Každá dejová linka funguje. Hlavný záporák a jeho znelka vyvolávajú husiu kožu. Kocúr má úžasný vývoj. A akože ta jediná kvapka krvi ma dosť prekvapila. To si u mňa zarobilo pár bodov navyše. Kto by to povedal, že to bude až tak dobre po toľkých stránkach. Len je toho niekedy až moc.

Na západní frontě klid (2022)

Pustil som si to s tým že to bude len ďalší vojnový film. A mňa vojnové filmy nebavia. No hneď po prvej scéne som nemohol odpútať oči z obrazovky, kvôli tomu jak nádherne to bolo natočené. Kameru v tomto filme proste vychválim najviac. Fakt nádherné. Ako obrazy. Ale aj mimo toho, bola dobrá aj výprava s myšlienkou a témou. Ten cyklus smrti vojaka pre nič. No len občas to bolo nudnejšie.

Disturbia (2007)

Musím povedať že sa mi fakt ľúbilo ako boli napísané "teen" postavy a situácie ktoré sa im stávali. Dosť som sa s nimi dokázal stotožniť a vždy ma to bavilo. Bavila ma aj záhada a zvraty. Nakoniec to vidím niečo medzi priemerom a nadpriemerom.

Babylon (2022)

Toto....je...FILM!

Hotarubi no mori e (2011)

Cením že to ma len 45min počas ktorých sa udeje všetko dôležité a nie je tam nič zbytočne a nenaťahuje sa to. Na konci so mnou zamávali emócie a mal som aj slzavé oči, ale slza napadla. Pekný príbeh o letnej láske. Týmto ďakujem mojej frajerke za odporučenie a dúfam že náš vzťah bude rovnaký ako v tomto filme, okrem toho konca.

Halo - Season 1 (2022) (série)

(Na začiatok poviem že som hry nehral a ani som nevedel o čom to je) Akože spracované to je super, nemám tomu čo vytknúť, ale bolo to proste nudné. Niektoré postavy som nenávidel a preto ma to viac sralo keď to boli jedny z hlavných, kladných. Efekty, scenár a podobne sú fajn. Len ma to nebavilo a preto som to pozeral pár mesiacov. Uvažujem či pôjdem do 2. série.

Pinocchio Guillerma del Tora (2022)

Pardon ale ja proste v tom del Torovi nič nevidím, nevidím ten jeho štýl. Na začiatku kedy sa oznámil tento film tak som sa tešil. Tešil som sa na temnejší príbeh a akože bolo to celkom drsné. Najviac vo mne zarezonovala scéna kedy sa útočí na vojenské cvičisko. Ale inak tam to sľubované nevidím. Mimo animácie sa mi to nezdá nijak špeciálne. Keď som išiel dávať hodnotenie tak som si vravel " naozaj tomu dám len 3* ? " Lenže 4* si to za mňa nezaslúži. Pre mňa ničím výnimočné

Entergalactic (2022)

Krásny film s krásnym dejom a krás... peknou animáciou. Jednoduchý ale super príbeh o láske. Ja romantické filmy fakt nemusím lebo už teraz vám viem povedať ako to skončí. A tento film nie je výnimka. Vedel som ako to skončí, ale, proste si ma to chytilo viac. Neviem povedať presne čím lebo je tu viac vecí čo sa mi ľúbili. Či už ta animácia, postavy, estetika, hudba ktorej žáner fakt nemusím ale album pre tento film sa mi neskutočne ľúbi. A to už je čo povedať keď sa mne zaľúbi moderná rapová hudba. A tiež scény kedy nás film dá do "kozmického" stavu, kde ta hudba tiež dosť udiera... no bomba! Jedine čo mi vadí je úpadok v 3/4 filmu, kedy sa dej dostane do stavu "na dne". Tam upadlo tempo čo je pochopiteľné ale mne to proste nejak vadilo. Ale inak jeden z najlepších filmov roku 2022 a keby ho mám charakterizovať tak len poviem... Krásny

Věc: Počátek (2011)

Je tam strašne veľa stupídností a vecí ktoré jednoducho nedávajú logiku, lebo keby tí vedci sa správali ako vedci tak by to dopadlo úplne inak a ten mimozemšťan by sa ani z toho ladu nedostal. Okrem toho som si ani nenašiel žiadneho obľúbenca. Taktiež efekty nevyzerajú najlepšie. Čo ale chválim tak to sú tie vražedné scény. Moc som chcel dať tie 2* ale nakoniec som sa zľutoval.