Columbo - Dvojexpozice (1973) (epizoda)

Nestydím se dát plné hodnocení. Na (TV) filmy příliš nekoukám, ale tento mě víceméně přesvědčil, že i taty se dá natočit něco kvalitního. Opravdu dobrý nápad - velmi příjemné a koukatelné.

Columbo - Krize identity (1975) (epizoda)

Tentokrát nuda nuda šeď šeď - a to je Columbo bystřejší než samotné FBI.

Columbo - Není čas na umírání (1992) (epizoda)

Tento díl je skutečně zcela odlišný od klasicky zaběhaného a známého stylu. Ale musím přiznat, že je to jenom dobře. I když nejde o příliš vydařený scénář, právě ta změna, kdy vraha od samého začátku diváci neznají, je alespoň pro mě důvodem k tomu sledovat celý díl. Dávám hvězdičku navíc za pokus o změnu, která je vždy velmi riskantní a tady rozhodně nedopadla propadákem.

Columbo - Planý poplach (1990) (epizoda)

Výborný díl, pokus o změnu a s ním spojený risk se tentokrát vyplatil. Bohužel na plné hodnocení to nestačí. I když závěr byl tentokrát nečekaný, originální a divácky atraktivní, průběh celého dílu byl chvílemi až příliš nudný, povrchní a nezáživný. Proto pouze 4 hvězdičky.

Columbo - Sex a ženatý detektiv (1989) (epizoda)

Není to jistě nejlepší díl Columba, ale můj oblíbený. Lindsay Crouse si hraje na svůdnou kurtizánu a Columbo je krásně nesvůj při otázkách na jeho sexuální život. Ovšem jako vždy udělá vrah pár chyb, kterých se Columbo chytne a všechno vyřeší.

Columbo - Smrt bere jackpot (1991) (epizoda)

Příjemný díl, ale bohužel trochu nudný. Celá zápletka byla hned od začátku až moc předvídatelná. Děj byl až moc nalajnovaný bez větších zvratů nebo nečekaných míst.

Columbo - Spiklenci (1978) (epizoda)

Skutečně jeden z nejslabších dílů, ale to už se stává.

Columbo - Zkus mě chytit (1977) (epizoda)

Velkým problémem tohoto kvalitního dílu je dabing hlavní protagonistky. Je nepříjemně štěkavý a ruší divácký zážitek po celou dobu episody. Jinak by hodnocení bylo určitě vyšší.