Donnie Darko (2001)

Opravdu trošku zvláštní film, který ne každého osloví. Ale u mě teda uspěl na plné čáře. Film nikde nedrhne, hudební doprovod je výborný, herecké výkony velmi přesvěsčivé a hlavně jsou ve filmu nastoleny některé velmi zajímavé otázky. Výborná scéna, kdy se učitelka snaží bagatelizovat lidské myšlení pouze na přímku FEAR --------- LOVE (uplně jsem se vžíval do Donnieho, který s ní "dost nesouhlasil"). A stejně krásná scéna, kdy se Donnie chopil mikrofonu na semináři Patricka Swayzeho (mimochodem jeho filmová postava mě dost silně iritovala - zasloužila by si ještě drsnější reakci, než Donnie předvedl). FILM VELMI DOPORUČUJI

Dotek Medúzy (1978)

Velice dobře natočený a dosti mrazivý thriller. Říkal jsem si, že na plné hodnocení to není, ale marně hledám, co vytknout. Je samozřejmě nutné si uvědomit, že je tomuto filmu téměř 30 let - občas to bylo znát, ale dojem z filmu to nekazí.

Dr. No (1962)

Začátek velkého kultu. Nicméně z dnešního pohledu, i za přimhouření obou očí, pouhopouhý průměr. Celkem slušná nuda, bohužel.

Drsné jaro (2001)

Přesně **1/2 - čili průměr. I během relativně krátkého filmu se člověk může nudit. Některé složky tohoto filmu jsou vydařené. Zejména hudba, bez níž by se na to nedalo vůbec dívat. Ale celkově je spád filmu velice zdlouhavý a pomalý. Řekl bych, že tento film je o všem a zároveň o ničem. Některé tzv. hluboké myšlenky by sice byly na delší zamyšlení, ale tento snímek mě k tomu rozhodně nenaladil. A bohužel "krutá" pointa byla lehce odhadnutelná předem. Pro všechny, kteří se chystáte na tento snímek podívat, chce to mírně depresivní nebo melancholickou náladu. Jinak to bude ztráta času.

Duna (2000) (seriál)

Nejde o žádný zázrak, ale vyhovovala mi stopáž této verze Duny. Jde totiž o natolik obtížný a složitý námět, že například dvouhodinová Duna od Davida Lynche (1984) prostě nemůže dostatečně vykreslit tento příběh.

Duna (1984)

70% Zvyšuji své hodnocení - kdysi dávno jsem si Dunu pustil poprvé a ještě před polovinou jsem to musel vypnout. Co se děje týče, byl jsem zmatený a dezorientovaný. Teď jsem se rozhodl o druhý pokus (po mnoha letech) a podařilo se. Tedy zejména to, že jsem film dokoukal a neutrpěl žádnou újmu. Jednoznačně musím říct, že to není špatný film. Spousta jeho složek je bravurní a vydařená. Ale podle mě jde o natolik složitý a náročný příběh, že jeden film na to nestačí (možná by stálo za to sehnat si tu delší verzi). Spousta informací je zhuštěných a než se v nich začne divák orientovat, už jsme někde jinde. Pro člověka, který četl knižní předlohu, je asi orientace v ději lehká, ale nám ostatním je sledování až příliš stížené. Proto se mi celkem líbilo nové 4,5 hodinové zpracování z roku 2000 (www.csfd.cz/film.php?id=73868).

Dva k sežrání (2006) (TV film)

Ať žije německá filmová tvorba.

Dvě tváře lásky (1996)

No pro mě opravdu velmi příjemné překvapení. Jeffa Bridgese mám velmi rád, z Barbarou to mám obráceně - nicméně dohromady to zvládli parádně. Navíc velmi inteligentní scénář. Takže moc fajn romantika.