• Krátkometrážní

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Po dlouhé době seriál který mě opravdu baví. Někdo tu psal že komu se líbí "Six feet under" bude se mu líbit tohle. Zajímavé, opačně to asi nefunguje. Chápu proč skončil po druhé sérii. Zkrátka je málo akční. Ale to je přesně to co se mi na něm líbí. Děj pomalu pluje a přitom nenudí. Asi bych opakoval co psal Fuckme. Takže výborná zábava, ale problém je že se asi nedostane k "masám" když se kryje s Housem.

Mrtví neumírají (2019)

Nehollywoodský film s bizarními postavami a chvílemi velmi vtipnými dialogy a dobrými herci. Za mě 3,5 z 5 #kviff2019

Muž bez mobilu (2010)

Poměrně vtipný snímek o generačních rozdílech mezi dětmi a rodiči na území Izraele a Palestiny. O rozdílech v názoru na ty z druhé strany mezi mladou a starší generací. Zatímco mladí kluci pálí za holkama z Izraele a nedělají si problém, rodiče to vidí jinak. Zajímavé je, že ač film neukazuje Izrael ve vztahu k palestincům zrovna v nejlepším světle, část filmu zaplatil právě Izrael prostřednictvím nějakého kulturního fondu.

Mys hrůzy (1991)

No přiznám se že jsem z toho tak nadšený nebyl. Ten příběh se vyvíjí naprosto předpokládatelným způsobem, včetně tří návratů padoucha na konci. A ten konec je jako z béčkových filmů, chyběl jenom vodopád ze kterého by loď spadla. Scorsese umí lepší filmy.

Nabít a zabít (2006)

Odpouštím filmu ten vysvětlovací konec. Ale chápu že některým, nejen americkým, divákům by asi nedošly souvislosti, tak to na konci museli takhle polopaticky ukázat.

Národní bezpečnost (2012)

Nejvíc mě vyděsilo, že tohle, co u nás dělali komunisti v padesátých letech, se v Jižní Korei odehrávalo v roce 1985 a jen o tři roky později tam proběhly 24. Letní olympijské hry. Ať mi nikdo neříká, že vedení tehdejší junty nebylo nijak spjato s následující vládou a nebylo napojeno na už tehdy velké firmy jako například SAMSUNG. Myslím si dokonce, že bývalí diktátoři nebo jejich spolupracovníci či rodinní příslušníck jsou dodnes ve vedení těchto firem. Jenže geopolitická mapa světa říká, že Jižní Korea je strategické místo, navíc na severu velký Kim, takže USA nad lecčíms zamhouřily oči.

Někde dnes večer (2011)

Kdyby se mi po patnácti minutách podařilo usnout a vzbudit se dvacet minut před koncem, asi bych řekl že se mi ten film docela líbil. Ale takhle jsem z něj měl pocit že se strašně vleče. Nevím koho napadlo označit tenhle film jako komedii, ale komedie to rozhodně není.

Není čas zemřít (2021)

Já tedy nevím, kdyby to bylo o polovinu kratší tak by to možná bylo pořád ještě dlouhý. Ne že bych se přímo nudil, ale bylo to nějak méně Bond a více blond. Jestli chtěli autoři oslovit větší část ženského publika, tak se jim to asi povedlo. A tedy ten závěr, tak za ten by se nemusel stydět žádný sladkobolný doják.

Nesmrtelní (2019)

Zajímavé téma, ale proboha proč si každý myslí že musí zaplnit 60 minut? A navíc to ještě dostalo ve Varech cenu za dokument. Tomu moc nerozumím. A zase, debata s režisérkou po filmu byla 100x zajímavější než film. #kviff2019