• Krátkometrážní

Únos (2012)

Velmi hustá atmosféra, neodhadnutelný konec, napínavé téměř do poslední minuty. A to všechno bez zábavné pyrotechniky, digitálních triků a 3D provedení.

Čerstvý maso (2012)

Zážitek z tohoto filmu jsem měl poněkud zkalen tím, že mi nad Thermalem odtáhli auto, takže jsem během promítání asi na deset minut odešel telefonovat. Kupodivu mi těch deset minut ani nechybělo. Zkrátka dá se na to koukat, ale není to zas tak velká zábava. Všechny momenty překvapení i pointy vtipů byly předvídatelné, stejně jako konec. Spousta lidí v kině se ale dost smála, přikládám to ovšem tomu, že do sálu přišli rovnou z Jameson stanu. Přemýšlím proč jsem dal dvě hvězdy, no asi jsem se jednou nebo dvakrát pousmál a na hlavní hrdinky se dalo docela koukat. Navíc to běželo v dobrém tempu, takže to nebyla úplná nuda.

V závějích (2013)

Už sama zápletka příběhu je značně ironická, a ačkoliv se během filmu zas tak moc smát nebudete, je to vlastně docela vtipný film a řadím ho mezi to nejlepší co jsem na letoším 48. MFF viděl.

Expedice na konec světa (2013)

Dávám 4, přestože jsem v kině občas klimbal. Záběry pobřeží, ledovců a pusté krajiny jsou naprosto neuvěřitelné. Navíc některé dialogy a kometáře jsou velmi vtipné. Bohužel časem tempo filmu trochu upadalo a mě se zavíraly oči, přestože jsem se nutil se pořád dívat, aby mi žádný obraz neutekl. Tenhle film je opravdu nutné vidět v kině, na monitoru počítače nevynikne majestátnost ledovců a grónského pobřeží.

Dopraváci (2012)

Představa, že něco podobného funguje i u nás je dost deprimující. A když si vybavím pana Januouška jak po nehodě kamsi telefonoval, představa dostává jasnější kontury. Je hezké vidět, že Poláci umí natočit opravdu napínavou kriminálku s akčními scénami, které nevypadají trapně. Na rozdíl od těch českých.

Sobecký obr (2013)

Kdyby to šlo, dal bych 3,5 ale nejde to a na 4 to není. Podle mě je zejména první hodina a čtvrt roztahaná. V jednu chvíli se děj skoro až zastavil. A když už se stane to, co divák celou dobu předvídá, tak vlastně film hned končí. Jakoby si na konci autoři řekli, honem honem musíme to dokončit a všechny ty příběhy se najednou strašně zrychlí a potkají. V tu chvíli ale film končí. K té události mělo dojít o dost dřív, aby se ten konec nemusel udát tak rychle a překotně během deseti minut.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Je těžké nevědět kdo přežije když vím, které postavy vystupují v seriálu, který se odehrává později. Ani jednou jsem se za celých 132 minut nepodíval na hodinky, to znamená že jsem se nenudil. Pravda, některé scény nemusely být tak dlouhé a rozvleklé a zasloužily by zkrátit. Jiné prodloužit, například 3D pohled na prsa Zoe Saldana neomrzí. Na konci by mi také nechyběly patetické scény s projevem za pultíkem a přelétávajícímí stíhači. Nebýt těchto drobností, dal bych i pět.

Control (2007)

Mé hodnocení není ani trochu objektivní, Joy Division je jedna z kapel na které jsem vyrůstal.

Rozkoš v oblacích (2013)

Na to že nejsem gay jsem se docela dobře bavil. I kdyby nic, tak to hudební číslo stevardů stojí za návštěvu kina.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Vždy když běží, rád se na něj dívám, ale ještě nikdy jsem ho neviděl celý v kuse. Některé pasáže, i kdyby byly o polovinu kratší, budou pořád ještě dlouhé. Zvláštní ale je, že pokaždé si to myslím o jiných částech filmu. I když pravda, HAL9000 se neomrzí.